srst srst komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

za mě jedna z nejlepších knih. nevím, nakolik se na tom podílí překlad. ale konečně severská kniha bez násilí a šílených scén umírání. ode mně 5 hvězdiček. ta děj, jazyk, výrazy, popisy dějů a myšlení lidí. hodně scén, u kterých jsem se fakt musel smát. hodně originální.

09.07.2020

Skála Skála Peter May

Tak toto se nepovedlo. Krimi je o zlocinu a vysetrovani. Tady sice zlocin je, ale vysetrovani je omezeno na jednu pitvu. Zbytek knihy je o tom, jaky traumatyzujici zazitek z detstvi a dospivani byl autor schopen vymyslet. Autor zrejme vyguglil, co vsechno smutneho muze deti potkat, a pote to na ctenare chrlil az do konce knihy. Pokud v te knize existuje nejake prekvapeni, tak jedine to, ze se mezi vzpominkami na minulost objevi tuatam tez text o soucasnosti a o TOM pripadu. Takze za me nula hvezdicek

07.06.2020

Nenávist Nenávist Chris Carter

Ta kniha proste nema dej. Alespon ne v tom zanru, do ktereho je zarazena. Kdyz na 200 strankach popisu, co se deje s lidskym telem, kdyz na nej od nohou najizdi parni valec rychlosti 1 metr za minutu, tak to bude stajne. Krimi je bud o tom, ze mam hadat, kdo je vrah, nebo o tom, ze vysetrovani je napinave. Nenavist neni ani jedno. Napinavym je jedine to, jak autor popise hruzu umirani.

06.10.2019 odpad!

Lazar Lazar Lars Kepler

nedal bych tomu víc jak 3 hvězdy. a to proto, že jako detektivka to selhává. a to v tom, že je to strašně odtržené od reality, dokonce i té šedivé drsné skandinávské. jediné, co drží člověka v napětí je, jak se utkají jediný pozitivní a jediný negativní hrdina, což se samozřejmě odehraje na konci. zbylý nemalý poočet stran je věnován "fantazii" autorů v tom, kolik lidí nechají umřít a jakým "originálním " způsobem. v jistém smyslu je to takový de sadé. na můj vkus a očekávání je tam příliš scén, u kterých si autoři říkají A necháme teď zabít tři nebo osm policistů nebo je to jedno? Přičemž skoro vždy jim vyjde, že je to jedno, a čím více, tím lépe.

05.12.2018

Mayday Mayday Jonathan Lynn

Velmi zábavná kniha. Zpočátku se to sice nezdá, ale humor a zápletka udělaly z této knihu jednu z mých nejoblíbenějších. Ke konci se to čte už skoro jako detektivka. Myslím, že průměrné hodnocení není na místě, já bych dal klidně celých pět hvězdiček.

10.06.2020

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Brak. Kniha postrehu, pocitu, predsudku, ilustrujicich minipribehu, domnenek, spekulaci, obvineni...ale co je nejhorsi, samotna kniha. Osud popsany v knize potkal mnoho statu a narodu. Jen jeden vsak ma pravo si takto postezovat. Ktery? No prece vyvolene Rusko. A to pravo mu dava sama autorka. Ta, ktera v knize rika, ze Rusko si mysli, ze je pupek lidstva, ale pritom ma jen ropu a plyn….to je schyza. A svedci to o tom, ze i Rusove stojici proti Rusku, si mysli, ze jsou neco vic. A pokud nejsou, tak je potreba obvinit zapad. Autorce jsem nerozumel.

16.07.2022 odpad!

Poslední na seznamu Poslední na seznamu Peter Mohlin

detektivka má být buď napínavá nebo má dát čtenáři možnost podle indicií spoluřešit případ. tato kniha nenabízí ani jedno na 100%. napětí docela chybí, zvědavost, kdo je vrah se samozřejmě dostavila, ale ne v podobě jakou u sebe znám z Nesbo nebo Keplera. kdo je vrah lze jen nahodile hádat, žádné indicie v knize nejsou, resp. popis vyšetřování se jakékoli nápovědě vyhýbá. podezření se pouze přenáší z jedné osoby na další... příběh navíc obsahuje dvě nitě, jedna je úplně zbytečná, protože je bez obsahu - pouze je tu tam zmíněna a slouží spíše jako prvek, který knihu dělá delší. dal bych tomu pouze 2-3 hvězdy.

26.10.2020