Mayday

Další skvělý humoristický román od autora knih "Jistě, pane ministře" a "Jistě, pane premiére", ve kterém i tentokrát zažijeme radost ze slovních šarvátek a vtipných glos. Hlavním hrdinou je Ernest Mayday, britský autor dvou bestselerů žijící v Hollywoodu, který má všechno — kromě nápadu, jak napsat další knihu. A tak když náhodou natrefí na inzerát a odpoví neznámé Joanně, cítí, že se mu nabízí řešení, jak vybřednout z tvůrčí krize. Tentokrát nám autor otevírá svět filmu, snobských hollywoodských režisérů a scénáristů, filmových hvězdiček a producentů, univerzitních profesorů, smetánky, která navštěvuje drahé kurzy duševní hygieny a holduje zdravému způsobu života ve městě pokrytém téměř nedýchatelným smogem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25953/mayday-25953.jpg 312

Kniha Mayday

srst
10.06.2020

Velmi zábavná kniha. Zpočátku se to sice nezdá, ale humor a zápletka udělaly z této knihu jednu z mých nejoblíbenějších. Ke konci se to čte už skoro jako detektivka. Myslím, že průměrné hodnocení není na místě, já bych dal klidně celých pět hvězdiček.

TomHr
26.03.2020

Podobný druh humoru jako u předchozích autorových dílek, ale tady funguje o poznání méně. Popis spisovatelovy tvůrčí krize je zřejmě autobiografický. Až na vcelku sugestivní popis L. A. knížka nezanechá větší dojem... Tak nějak nenaplnila očekávání.

madem
02.08.2019

Opakovaně jsem se zkusila do knížky začíst. Čekala jsem vtip, ale žádný zázrak to nebyl. Pak mi přišla upomínka z knihovny a já musela knížku vrátit nedočtenou. Tak snad někdy v budoucnu to bude lepší.

renova
22.04.2013

První třetina knihy mě zaujala, ale asi v půlce jsem knihu na několik měsíců odložila, protože přestala být zajímavá. Když jsem se donutila ji začít znovu louskat, trvalo dlouho, než jsem se dostala do fáze, kdy kniha nabyla na svižnosti. Musím tedy říct, že kniha má zajímavý začátek, zajímavou myšlenku a zajímavý konec. Prostředek se čte jen z donucení.

Athena
16.02.2013

Na jednu stranu je to velmi chytrá a vtipná kniha, ale na stranu pro mě byla 1/3 knížky nezajímavá a nudná. Když vypustím pro mě nudné pasáže (kdoví, třeba se v nich někdo vyžívá) je to velmi vtipná, svižná a důmyslná knížka. Občas jsem chtěla tuto knížku úplně odložit, ale zápletka mi to nedovolila, pořád mě hnal ke čtení vnitřní hlas ptající se "Jak to asi bude dál?".