Mayday

Další skvělý humoristický román od autora knih "Jistě, pane ministře" a "Jistě, pane premiére", ve kterém i tentokrát zažijeme radost ze slovních šarvátek a vtipných glos. Hlavním hrdinou je Ernest Mayday, britský autor dvou bestselerů žijící v Hollywoodu, který má všechno — kromě nápadu, jak napsat další knihu. A tak když náhodou natrefí na inzerát a odpoví neznámé Joanně, cítí, že se mu nabízí řešení, jak vybřednout z tvůrčí krize. Tentokrát nám autor otevírá svět filmu, snobských hollywoodských režisérů a scénáristů, filmových hvězdiček a producentů, univerzitních profesorů, smetánky, která navštěvuje drahé kurzy duševní hygieny a holduje zdravému způsobu života ve městě pokrytém téměř nedýchatelným smogem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25953/mayday-25953.jpg 3.59
Žánr:
Literatura světová, Humor
Vydáno:, Aurora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
renova
22.04.2013

První třetina knihy mě zaujala, ale asi v půlce jsem knihu na několik měsíců odložila, protože přestala být zajímavá. Když jsem se donutila ji začít znovu louskat, trvalo dlouho, než jsem se dostala do fáze, kdy kniha nabyla na svižnosti. Musím tedy říct, že kniha má zajímavý začátek, zajímavou myšlenku a zajímavý konec. Prostředek se čte jen z donucení.

Athena
16.02.2013

Na jednu stranu je to velmi chytrá a vtipná kniha, ale na stranu pro mě byla 1/3 knížky nezajímavá a nudná. Když vypustím pro mě nudné pasáže (kdoví, třeba se v nich někdo vyžívá) je to velmi vtipná, svižná a důmyslná knížka. Občas jsem chtěla tuto knížku úplně odložit, ale zápletka mi to nedovolila, pořád mě hnal ke čtení vnitřní hlas ptající se "Jak to asi bude dál?".


Autor a jeho další knihy

Jonathan Lynn

Jonathan Lynn
anglická, 1943

Uživatelé mají knihu

v Přečtených11x
v Knihotéce6x
v Chystám se číst4x