sporran sporran komentáře u knih

Slow fashion: Módní revoluce Slow fashion: Módní revoluce Joanna Glogaza

Kniha plná cenných postřehů ze světa módního průmyslu, který zahlcuje planetu. Zkuste se zamyslet, jestli "v tom" taky jedete a zjistíte, že jedete. Je tedy čas to změnit.

24.07.2021 4 z 5

Další kvítka v bytě: Ruce od hlíny Další kvítka v bytě: Ruce od hlíny Veronika Ježková

Vizuálně svěží prakticky psaná kniha dvěma normálními holkami. Nádherné fotky, nádherná aranžmá, fajn postřehy, rady, tipy. Snad první kniha, u které jsem čekala na její vydání a moc se mi líbila.

20.03.2021 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Neviděla jsem film a tak pro mě obsah knížky na nic nenavazoval. Chápu tuto problematiku, i když si jako rodič asi nedokážu něco podobného ani představit. Záludnosti "sítě" jsou nesporné. Ale na druhou stranu některé ty holky, se kterými je veden rozhovor.... No. A j ak se asi cítila maminka zneužitého chlapce, ve stejné knize s pachatelem....
Jinak téma opravdu v této době hodně zásadní, bolestné, nepochopitelné a možná i neuchopitelné, které řadu rodičů trápí. Ale podstatou problému není síť, ale vztahy mezi lidmi a úpadek tradiční rodiny jako funkčního společenství a zázemí.

02.10.2020 3 z 5

Filozof, který nebyl moudrý Filozof, který nebyl moudrý Laurent Gounelle

Příběh tak trochu jako z laciného ženského paperbacku. Ale myšlenka zajímavá. Jakoby nám někdo řídil životy prostřednictvím moderních nástrah - závislostí, zloby, násilí, uzavírání se před přírodou a ostatními, izolace. Moc pěkně podaná myšlenka.

02.10.2020 4 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Brooke Davis

Kniha spíše pocitového rázu. Nijak zvlášť zásadní zápletka, příběh, ale spíš takové složení situací a okolností laděných podle tří různých typů lidí a s tím spojených myšlenek, zápletek. Hnané více do extrému. Myslím, že u všech je určité duševní postižení. Nicméně zajímalo by mě, co se stalo s maminkou, doufala jsem, že se to na konci dozvím, ale skončilo to americkým happy endem, který byl opravdu dost neskutečný. Do knížky jsem se opravdu začetla a nechala se jí prostupovat, ale světový bestseller... no to tedy nevím.

28.07.2020 3 z 5

Zamilujte si svůj domov Zamilujte si svůj domov Michaela Kramolišová

Fajn čtení obzvláště pro čerstvé maminky nebo maminky na mateřské, stejně jako autorka. Řada věcí je už známá. Nicméně pro někoho možná ne. Jinak velmi pěkně uspořádaná kniha s pěknými fotkami a tipy.

09.07.2020 4 z 5

Zelené pokoje Zelené pokoje Ferdinand Leffler

Pěkné fotografie, pěkná zákoutí. Vše navazuje na díly odvysílané v TV vloni. V první knize jsem si "početla" více.

20.06.2020 3 z 5

Netřesky Netřesky Petr Horáček

Zhuštěný přehled o úžasných rostlinách. Jedna z mála knih, která se netřeskům věnuje. Trochu šitá horku jehlou...

20.06.2020 3 z 5

Černý anděl Černý anděl John Connolly

Ač toto není můj oblíbený literární žánr, tak díky tomu, že se odkazuje na část mého rodného města, tak jsem si ho přečetla. Sedlec zde působí jako kulisa tajemna, okultismu a zla. Kniha poutavá, nicméně nechám tento literární žánr ležet. :-)

11.06.2020 3 z 5

Když se pamět vytrácí Když se pamět vytrácí kolektiv autorů

Přehledně zpracovaná kniha o plíživém nepříteli člověka i celých rodin - Alzheimerovy choroby. Příznaky, projevy, pomůcky, návody, kam se obrátit, na co se připravit.... Tradičně kvalitně zpracovaná kniha od Readers Digest.

02.05.2020 4 z 5

Sociální kliniky Sociální kliniky Pavla Kodymová

Kvalitně zpracovaná odborná publikace, ve které je zveřejněna metodika, kterou Marie Krakešová ve čtyřicátých letech zpracovala používala pro studenty sociální práce. Pokud tuto metodiku a řadu dalších přístupů a sdělení v knize srovnám s aktuálními metodami, přístupy a fungováním sociální práce v praxi, musím uznat, že teorie zpracovaná před sedmdesáti lety je i nyní platná. Jde o skutečné kořeny sociální práce u nás. Škoda jen, že tato nadaná žena, která měla v tomto směru všechny předpoklady, nemohla ve své činnosti pokračovat nebyla podporována. Velmi pěkná publikace pro pracovníky v sociální sféře.

19.04.2020 4 z 5

Život podle Julie Život podle Julie Laura Vanderkam

Zajímavé téma, podané formou "ženské literatury". Pro mě příliš laciné, nijaké. Snaha o vyvolání zamyšlení nad svým životem, časem, okamžikem změny nebyla účinná.

29.02.2020 2 z 5

Kniha SLOU: Průvodce pomalým životním stylem Kniha SLOU: Průvodce pomalým životním stylem Kamila Boudová

Kniha se mi moc líbila. Je zajímavé, jak jde životní styl "slou" aplikovat v životě. Při čtení jednotlivých kapitol zaměřených na módu, jídlo, domácnost, kariéru, ale i milování zjistíte důležitost zpomalení v životě. Každý si z toho, co nabízí autorka vezme své.

15.02.2020 5 z 5

Dítě v síti Dítě v síti Daniel Dočekal

Srozumitelně podané informace. Kniha je populárně naučná. Určitě nemá odborné ambice. Spíš pro rodiče, kteří něco znají a spoustu věcí ne. Dobrý základ pro to, aby si člověk vyhledal to, co ho více zajímá. Rozhodně i hodně věcí k zamyšlení ohledně digitální stopy a vlivu mobilů, internetu na náš život a nejen u dětí.

05.02.2020 3 z 5

Balkónové a přenosné rostliny Balkónové a přenosné rostliny Joachim Mayer

Velmi názorná kniha. Rostliny jsou na začátku rozdělené podle ročních období. Mám starší vydání, ale je obdobné.

01.01.2020 4 z 5

Velká kniha pokojových rostlin Velká kniha pokojových rostlin Bärbel Oftring

Kniha je pěkně strukturovaná, tak jak knihy od Readers Digest bývají. Jednotlivé druhy pokojovek jsou rozdělené tematicky, ozdobné listem, kvetoucí aj. Zároveň je tam kapitola věnovaná množení, zálivce, umístění aj. Vše pěkně přehledné. Pěkné je i technické zpracování fotografií a celková grafika. Doplňuji knihou Péče o pokojové rostliny, kde je u těch nejčastěji pěstovaných slovní popis rozkreslený, což je velmi šikovné.

01.01.2020 5 z 5

Knihu jsem si půjčila kvůli lákavému názvu. Zajímalo mě, co se skrývá za spojením Nonstop knihkupectví. Očekávala jsem tajemný příběh. Ten tam rozhodně byl. Ale byl obalený zvláštními věcmi kolem. Přítelkyně pracující pro Google. No dobře. Ale jak píše paní dole pode mnou, tak to byla kniha asi sponzorovaná společností Google. Protože v tomto kontextu byl Google téměř všemocný. Je vůbec možné, aby zasahoval úplně do všeho, aby fungovalo pracovní prostředí alespoň trochu tak, jak ho popisuje autor? Na jakýsi projekt pak napře všechny síly celá společnost a čelí tak několikaminutovému výpadku sítě? Zajímavý mi přišel ten Big Box, že do rozšifrování se zapojí najednou velký počet počítačů. A tak si říkám, jestli to tak náhodou nefunguje…
Pro mě příliš divného balastu kolem daného příběhu. Kniha by mohla být poloviční, některé linky v ději mi přišly zbytečné, neukončené. Zaujala mě ještě čtečka knih, která má design jako kniha… Myslím, že kniha stojí za přečtení, je to prostě opět něco dějově nového. I přes ten balast to člověka strhne a žene ho to dál (přečteno za 3 dny), ale zároveň jsem měla bohužel i tendence k tzv. rychločtení.

30.11.2019 2 z 5

Bezlepkové kváskové pečení Bezlepkové kváskové pečení Gabriela Hradecká

Pěkná kniha o bezlepkovém pečení s pomocí kvásku. Myslím si, že je to první inspirace a zároveň i motivace navštívit autorčin kurz pečení.

23.11.2019 4 z 5

Minimalismus do kapsy: Zbavte život zbytečností Minimalismus do kapsy: Zbavte život zbytečností Aston Sanderson

Opravdu prvotní poodhalení podstaty minimalismu v opravdu stručné podobě přímo do kapsy. Doporučuji těm, kteří se myšlenkou minimalizace nejen věcí v životě chtějí zabývat. Rozhodně bych pak navázala nějakou knihou, která jde více do hloubky a vyvolává více otázek, které vás pak motivují k tomu začít a zůstat životní minimalista.

23.11.2019 3 z 5

Šik jako Francouzka Šik jako Francouzka Frédérique Veysset

Zajímavě pojatá knížka. K zamyšlení jsou rady, co je základem šatníku i to, co opravdu nikdy nee. Také rozhovory s módními návrháři a dalšími profesionály, kteří k módě patří jsou k zamyšlení. Důležitá je kvalita oblečení, nepodléhat trendům, které se mění několikrát za sezonu, nepodléhat slevám v řetězcích u rychloobrátkových "hadrů". Důležité je hledat to své, jen je otázka, kde - v České republice. V tomto vám úplně knížka neporadí. Nicméně určitě bude zajímavé přečíst si Šik jako Francouz, aby člověk začal "kafrat" do oblékání i mužům :-)

10.11.2019 3 z 5