spencer spencer komentáře u knih

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Líbila se mi ta ponurá atmosféra tohoto příběhu. Autorčina volba dát do knihy romantickou linku, ale pouze okrajově mě příjemně překvapila, protože nebrala pozornost tomu hlavnímu, co se v knize děje. Za mě povedený retelling:)

09.03.2021 4 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Kniha měla velký potenciál, ale bohužel ho nenaplnila. Chyběly mi detaily, ztrácela jsem se v některých věcech a nesedla mi ani hlavní hrdinka. Za mě velké zklamání...

04.11.2020 2 z 5

Čarodějné znamení Čarodějné znamení Den Patrick

I když mě kniha zaujala svou anotací, nemohla jsem se do jejího děje pořádně dostat. To, jak funguje celý ten magický systém mi přišlo matoucí a postavám chyběla nějaká větší charakteristika. Strašně mě mrzí, že mě kniha zklamala, ale jedno se musí nechat - ta obálka je opravdu nádherná.

26.09.2020 2 z 5

Psychohry Psychohry Leona Deakin

Začalo to velmi napínavě i anotace vypadala slibně. Bohužel jsem uvnitř knížky našla jedno velké předvídatelné zklamání. Ani k jedné z hlavních postav jsem si nenašla nějaký vztah a bohužel čím více se knížka blížila ke konci, tím méně mě bavila.

26.07.2020 2 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Na tuto knížku jsem se velmi těšila, kvůli dobrým hodnocením. Bohužel jsem z ní trošku zklamaná. Příběh měl opravdu velký potenciál, ale byl trošku nudný. Hlavní hrdinka si pořád na něco stěžovala a celý čas trávila jen uvnitř hradu. Taky se autorce nepodařilo mi prodat tu její romanci s Tirasem a celé mi to přišlo takové nucené.
Taková průměrná fantasy, které bych dala 3,5*

02.07.2020 3 z 5

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Knížce bych dala 3,5*. Poprvé v životě jsem moc ráda, že jsem si jako první pustila film. Nebýt filmu, nejspíš bych knihu v prvních 100 stránkách odložila. Autor to se vším vysvětlováním myslel dobře, ale bohužel jsem se v té spoustě jmen a odboček ztrácela.
Moc mě navíc mrzelo uspořádání vysvětlivek, které byly až na konci knihy a po čase už mě nebavilo neustále listovat tam a zpátky a bylo by o moc jednodušší, kdyby se nacházely v dolní části každé stránky.
Jinak, pokud vás příběh zaujal, ale z nějakého důvodu vás čtení odradilo, zkuste se podívat na film, který je opravdu zpracován jednodušeji a vtipněji:)

12.02.2020 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Styl, jakým byla kniha napsaná jsem si moc užila. Oba tyto autory mám ráda a spolu jim to prostě funguje. Líbilo se mi, jak byl každý z hlavních hrdinů skvěle popsaný a charakterizovaný. Dokázala jsem si je velmi snadno představit a byli mi oba moc sympatičtí. Mým hlavním problémem zde byla předvídatelnost příběhu. U některých knih mi to nevadí, tady to pro mě byl trošku problém. Jinak se mi kniha líbila a rozhodně budu doufat v podobnou autorskou spolupráci do budoucna:)

30.01.2020 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

1. díl byl úžasný ale tenhle jsem ani nedočetla dokonce četl se strašně špatně a jsem si jistá že do 3. určitě nejdu

19.11.2013 odpad!