spdb spdb komentáře u knih

Vrána Vrána James O’Barr

Kresba fantastiská, děj klasický, ale někde je na mne až trochu rozvleklý, film na mě působil svižnějším dojmem.

11.03.2013 4 z 5

Druhý ostrov doktora Moreaua Druhý ostrov doktora Moreaua Brian Wilson Aldiss

Nuda, Aldisse mám rád, ale tohle bylo opravdu utrpení dočíst.

23.01.2013 3 z 5

Rostliny bohů - Jejich posvátná, léčebná a halucinogenní moc Rostliny bohů - Jejich posvátná, léčebná a halucinogenní moc Albert Hofmann

Dost relevantních informací o mnoha rostlinách, které dokáží navodit změny vědomí. Obrazová stránka je dostatečná.

08.12.2012 5 z 5

Schizo #1 Schizo #1 Ivan Brunetti

Naprostá pecka plná uchyláren, kterou slupnete na jeden zátah, a pamatujte, nikdy není tak zle aby nemohlo být ještě hůř.

Život je prostý Život je prostý Zuzana Andělová

Naivní, jednoduché a přece podmanivé a milé.

02.12.2012 5 z 5

Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton Kasta Meta-baronů #1: Praděd Oton Alejandro Jodorowsky

Jodorowsky, co dodat.

Příběhy starého Izraele Příběhy starého Izraele Eduard Petiška

s láskou vzpomínám jak jsem si v ní četl, ilustrace jsou povedené

27.11.2012 5 z 5

Transfigurace Transfigurace Alex Grey

nádherná tvorba, nádherná kniha, velkoformátové reprodukce

26.11.2012 5 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Postihuje opravdu dlouhé časové období, skoky v ději o několik generací, totální změny ve společnosti. Báječné.

14.10.2012 5 z 5

Radiator & Recyklator 2: Restart lidstva Radiator & Recyklator 2: Restart lidstva Petr Korunka

Stejně jako v prvním díle je cítit autorova frustrace světem, kterou vkládá do úst hlavním postavám. Těžko to soudit, ale někdy mě připadají až zbytečně histerické a vyhrocené, ale jako celek si myslím zaslouží o hvězdičku více než první díl. Pro post apo vize mám slabost a pokud jsou ještě v minimalistické černobílé kresbě....

17.05.2012 4 z 5

Transmetropolitan #5 - Osamělé město Transmetropolitan #5 - Osamělé město Warren Ellis

Blíží se vyvrcholení a je to znát.
Jazyk zhrubnul na pro někoho již nečitelný argot, rychlost děje se vrací a po rozvleklé čtyřce je to přijemné. Objevují se další futuristické vychytávky, ne tedy v takovém rozsahu jako to bylo v prvních dvou, třech dílech ale něco nového je.

17.05.2012 5 z 5

Radiator & Recyklator: Nic menšího než záchrana lidstva Radiator & Recyklator: Nic menšího než záchrana lidstva Petr Korunka

Musím říct že jsem čekal mnohem víc. Podle stripů s Radiatorem a Recyklatorem na které jsem zvyklý z časopisů, jsem doufal v břitký humor reflektující palčivá témata společnosti, místo toho se mi dostalo sci-fi povídky, byť s přesahem, v postpubertálním hávu.

30.11.-0001 3 z 5

Bhagavad-gītā taková, jaká je Bhagavad-gītā taková, jaká je Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Úžasná kniha, zapadá do děje Mahabháráty, kde v jednom okamžiku před bitvou, osvětlí Krišna Arjunovi fungování vesmíru. Doporučuji číst první právě Mahabhárátu.

Teorie relativity a jiné eseje Teorie relativity a jiné eseje Albert Einstein

Jedním slovem, masakr.

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Hezká kresba, děj trochu sentimentální ale upřímný a přesvědčivý.

Černokněžníkova krypta Černokněžníkova krypta Ian Livingstone

Ze začátku ik ale ke konci děsně tvrdy. Snad je možná jen jedina varianta z x permitaci. Flustrujici.

07.01.2019 3 z 5

Na rozkaz krále Na rozkaz krále Ljuba Štíplová

Muj prvni gamebook. Parada.

07.01.2019 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Téma slušný, ale je to jak vyčichlej Stephen King. Půlka knihy se utíká a zbytek umírá. Škoda nevyužitého potenciálu.

20.11.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Serie komisare Jony Liny me bavi. Ty konce jsou urputne, kdyz se situace destkrat vyhroti a preleva. Pusobi to jako scenar. Paganiniho smlouva ma zajmavy namet a evropske realie tahnou.

07.11.2018 4 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Absolutně nezaujalo. Po 50 stranach odloženo.

29.10.2017 1 z 5