Souteska Souteska komentáře u knih

Jedna duše, mnoho těl Jedna duše, mnoho těl Brian L. Weiss

Knihy a činnost pana Weisse na mě působí velmi konejšivě. Pozitivní účinky regresní terapie, tedy návratu pacientů do minulosti, jsem poznala na vlastní kůži.
Doktora Weisse si cením zejména pro jeho odvahu vybočit z tradičních kolejí konzervativního psychiatra a vydat se jinou cestou, kontroverzní, ale velmi zajímavou a pro spoustu lidí i přínosnou.
Jedna duše, mnoho těl je podobná dalším autorovým knihám, líčí v nich jednotlivé příběhy pacientů. Navíc je zde popsána místo regrese tzv. progrese, kdy pacient místo do minulosti jde do budoucnosti, kde vidí různé možnosti své existence. Nahlédneme i do možné budoucnosti lidstva.
Pro hledače seberozvoje a příznivce minulých životů nutná četba!

07.02.2023 5 z 5

Poselství Mistrů Poselství Mistrů Brian L. Weiss

Poselství Mistrů je podobná dalším autorovým knihám, líčí v nich jednotlivé příběhy pacientů a nadčasová a univerzální moudra, která mu sdělují moudré duchovní bytosti, tzv. Mistři, se kterými se setkal hned u prvního svého případu a pak u mnoha dalších.

07.02.2023 5 z 5

Bazar u puntíkaté zebry Bazar u puntíkaté zebry Raphaëlle Giordano

Krásná veselá knížka se čtivým příběhem, který je zároveň inspirací k otevřenému inovativnímu myšlení. Pro mne to byl okouzlující zážitek s novými nápady, například ohledně využívání obou mozkových hemisfér a jejich propojení, nebo využití zdánlivě neužitečných vynálezů k novým směrům vnímání a myšlení. To má v příběhu pozitivní vliv dokonce i na negativní hrdiny:-)

18.01.2023 5 z 5

Potomci lidí Potomci lidí P. D. James (p)

Kniha je trochu jiná, než film, ale myšlenka v obou je mrazivá, fascinující, děsivá. Knížka se mi četla dobře, sem tam byly zajímavé psychologické momenty. Doporučuji knihu i film.

23.10.2022 5 z 5

Skvostná země Skvostná země Grace McCleen

Knížka umožní čtenáři nahlédnout do rodiny náboženských fundamentalistů, ve které podle medailonku vyrůstala i autorka, takže zřejmě dobře ví, o čem píše. Příběh má však dvě roviny, náboženskou a psychologickou, které se samozřejmě prolínají.

Přestože jehovisté a jim podobní byli z mého pohledu vždy hlavně otravové, hlavní hrdinové jsou mi zde spíš sympatičtí. Desetiletá holčička bez maminky a táta, který si s ní příliš neví rady, navíc problémy ve škole i v práci, je toho na oba zjevně moc.
Psychologická rovina jsou zajímavé rozhovory, které vede malá Judita s Bohem (nebo s jeho představou, ale to je jedno), její přemýšlení o sobě, o tátovi, o ostatních lidech, častá osamělost.
Náboženská rovina jen dotváří příběh - přijde mi zajímavý vývoj pohledu na víru otce hlavní hrdinky, když po střetech s realitou přehodnocuje svůj názor na mnoho věcí.

Děj byl místy kvůli šikaně a smutku až drásavý, což bych asi dopředu číst nechtěla, ale celkově mi kniha vyzněla nadějně, a to hlavní, vztah táty s dcerou, se podařilo nejen zachránit, ale vlastně stvořit nově mnohem lépe, než jak to bylo původně.

Náboženství vytýkané předchozími komentáři bylo jen součást děje, více důležitá byla lidská stránka postav, žádní fanatici to podle mě nebyli, jen přijali nějakou nauku, kterou postupně přehodnotili. Fanatismus je přece o tom, že přehodnotit nedokážou.

Knížka mě nadchla, i když to není vyložená oddychovka, je však hodně hluboká, upřímná, dojemná a láskyplná.

03.10.2022 5 z 5

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Další z příběhů popisujících zážitek blízké smrti a návrat z něj.
Podle badatele pana Moodyho jsou ti, co svou smrt přežili, tady proto, aby dohlíželi na ostatní. Tak nějak je to i v této knize.
Život paní doktroky je protkán řadou neobvyklých událostí, které sice mohou vypadat neuvěřitelně, ale jelikož jsem podobné "zázraky" zažila na vlastní kůži, věřím, že se jí to opravdu přihodilo. Kdo není věřící, může ho rušit spoustu biblických odkazů a citátů, ale dá se přes to v pohodě přejít, pokud se zaměříme na krásný obsah a poselství.
Knížka mi přišla zajímavá, věrohodná, a velmi inspirující.

12.09.2022 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Děj knihy byl sice ujetý, dost neuvěřitelný, ale místy jsem se chechtala nahlas a vlastně je to jedna z mála knih, kterou jsem se prosmála od začátku do konce. Autorku miluji z Naslouchačské série, její styl, jazyk, pestrost a spád příběhů je pro mě lahůdka.
Doporučuji knihu všem, co chtějí pobavení a čtivý děj.

10.09.2022 4 z 5

Vědomá prostitutka Vědomá prostitutka Veronica Monet

Informativně mi kniha mnoho nového nepřinesla, kdo je vynalézavý, jistě přijde na podobné věci sám.
Hodnocení dávám hlavně za odvahu a otevřenost, s jakou paní mluví o choulostivých záležitostech. Také se mi líbilo, jakým způsobem dokázala nahlížet na své povolání prostitutky, vlastně jako na na službu se vznešeným cílem a přidanou hodnotou. Věřím, že pro mnoho klientů to mohlo být povznášející a poučné a konečně jim někdo ukázal, že milování nemusí být jen fik fik a konec:-) Zkrátka vědomá sexualita, jak se tomu říká moderně. Zájemcům o čtení z oblasti sexuality apoň k nahlédnutí jistě doporučuji.

10.09.2022 4 z 5

Přes práh Přes práh Aneta Kollerová Mašková

Malý příběh s velkým srdcem, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.
Amálie je svérázná rozumbrada, která se nenechá odbýt, a tak dlouho se snaží, až se pohnou ledy a vztahy mezi sousedy se začnou zajímavě vybarvovat.
Knížka je pozitivní, krásná, navodila mi takovou pohodovou atmosféru, i když jsou v ní i smutná témata, ale podaná velmi lidsky a hezky. Musím říct, že i když nejsem fanda sladkého, během knížky jsem často dostávala chuť na všechny ty dobroty, o kterých se tam píše. Musím si dát čokoládu! A pořádné kakao!
Skvělá, absolutně boží knížka s dokonalou atmosférou, nádhernou barvitou češtinou, vtipnými dialogy, prostě paráda! Kdyby šlo dát víc hvězdiček, neváhala bych. Stala se jednou z mých nejmilejších vůbec. Autorce tleskám!

07.08.2022 5 z 5

Nic nového pod sluncem, popis radosti z maličkostí a umění udělat si fajn atmosféru. Oddychovka, žádný velký podnět k zamyšlení mi kniha nedala a přišlo mi to celé trochu "na jedno brdo". Ale pokud si chcete jen udělat klídek a dobře, určitě kniha neurazí:-)

04.08.2022 3 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Mám ráda knihy, které pomáhají rozklíčovat chování a řeč psů, hodně věcí se můžeme přiučit o psech a i o lidech.
Konejšivé signály jsou vlastně geniální věc. Když máte kolem sebe naštvané členy rodiny, napadlo vás někdy, že takový konejšivý signál stojí za to vyzkoušet? Mně to tedy funguje na psy i na lidi, i když si to člověk musí upravit dle situace.
Za čtivost a důležitost poselství dávám plný počet a pejskařům i milovníkům přírody vřele doporučuji.

Psí hrdinové Psí hrdinové Laura Greaves

Příběhy 16 psů, kteří pomohli svým páníčům různým způsobem, pro milovníky psů je to fajn čtení, dojemné, hezky zpracované, doporučuji.
Myšlenka: všichni psi na světě jsou vlastně záchranáři. Kdo má psa a měl někdy splín, pochopí:-)

O lásce a lidech O lásce a lidech Hana Mezerová

Knížka má podobu brožurky, není to obsahem ani zpracováním žádná bible vztahů.
Kapitoly se nesou v duchu stručně, jasně, výstižně. Každá má kromě textu i otázky k zamyšlení pro čtenáře, prostor na zápis myšlenek, a krátký příklad z praxe.

Já osobně mám kratší texty ráda a i přes stručnost jsem zde našla mnoho aha momentů, které mi seděly na mé prožité situace, také jsem ocenila důraz na nutnost sebelásky a vymezení hranic v každém vztahu, což považuji za zásadní téma. Knihu bych ocenila hlavně před lety. Text je zaměřený zejména na vztahy dvou lidí, seznamování a začáteční fáze, ale situace, kdy do vztahu například přibudou děti a už to tak docela není v rukou jenom těch dvou, mi zde chyběly. Manželská láska a všechna ta dřina v každodenním životě zde z mého pohledu chybí, i když hodně věcí lze aplikovat na každý vztah. O lásce v počátcích by byl jistě výstižnější název.

Celkově kniha není žádná hluboce odborná literatura, což na jednu stranu může přispět ke čtivosti, já bych ale uvítala uvedení zdrojů a dalších knih. Autorka sice občas uvede knihu nebo jméno, je to ale nahodilé a nekompletní, ocenila bych seznam knih na konci celého díla nebo lépe jednotlivých kapitol pro ty, kdo se chtějí uvedenými tématy zabývat více.

Knížku bych věnovala jako krátkou příručku mládeži a komukoliv, aby se v tom třeba neplácali tolik, jako já tehdy. Autorka v závěru uvádí, že doufá, že nám kniha ukázala něco nového nebo pojmenovala něco, co jsme zažili. To se u mě povedlo, takže za to 4*.

03.08.2022 4 z 5

Psí řeč - Návod pro pejskaře jak porozumět svému nejlepšímu příteli Psí řeč - Návod pro pejskaře jak porozumět svému nejlepšímu příteli Lili Chin

Knížka je jazykovou obrázkovou příručkou k porozumění gestům těla a grimasám psů. Velmi pěkně a výstižně nakresleno a popsáno, malý formát do kapsy. Podle mých znalostí psů bych řekla, že je to opravdu přesné. Doporučuji všem, kdo chtějí porozumět více psům.

03.08.2022 5 z 5

Skřítci Radostníčci a veselé čarování Skřítci Radostníčci a veselé čarování Anna Burdová

Krásné čtivé a pozitivní příběhy před spaním, četla jsem s 5 a 7 letými dětmi, moc je to bavilo. Kniha je o skřítcích, kteří pomáhají lidem najít radost.

23.07.2022 5 z 5

Výprava za dinosaury Výprava za dinosaury Mary Pope Osborne

Velká písmenka a napínavý příběh s obrázky, fajn knížka pro našeho 4,5 letého milovníka dinosaurů.

16.07.2022 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Nejlepší kniha za posledních několik let!!! Vtáhla mě tak, že jsem ji nemohla odložit, každou volnou chvíli jsem k ní utíkala, odkládala domácí práce, děti manželovi, jen abych se pročetla co nejrychleji na konec, byla to nádherná jízda.
Příběh má akční děj, stále se něco mění, autorka se nepitvá v nesmyslech a pěkně vše odsýpá, přitom tam nechybí ani popisy, emoce, překvapení.
Přestože je děj místy až krutý, celkově příběh vyznívá pozitivně a mile, rozuzlení tajemství Hvozdu bylo nečekané.
Hodně se mi líbil napínavý vztah mezi hlavními protagonisty, který překvapuje celou knihu.
Nic tak skvělého už jsem dlouho nečetla, všemi deseti doporučuji!

06.07.2022 5 z 5

Sex nás všechny přežije Sex nás všechny přežije Benjamin Kuras

Knížka probírá různá sexuální témata, jako třeba G-bod, seznamování na internetu, feminismus, sexualitu historických osobností, rozdílné libido partnerů, vše trochu ve zkratce, ale vtipně. Zasmála jsem se i zamyslela, ale vadily mi nepodložená tvrzení typu "když si vystřílí spermoníky zamlada, ve stáří bude vyčerpaný" nebo tak nějak v tomto smyslu. To mi přijde jako nesmysl a nikde jsem se nedočetla, která studie to potvrdila. Znám muže, kteří by touto logikou už ve středním věku museli být mrtví sexuálně i skutečně a přesto nejsou:-) Pro letní pobavení těm, co se nestydí číst košilatě a zajímá je téma sex, určitě doporučuji!

Strana 129 se mi také zdála velmi k zamyšlení, capricornin komentář níže potvrzuji.

No a ještě jeden názor - z knížky půjčené z knihovny vypadl za přebalem skrytý lístek od neznámého čtenáře, cituji: "Toť bible pro celou rodinu od 15 - 70 let, ne humoristické povídky."

02.07.2022 3 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Do knihy jsem se nemohla vpravit a děj se mi zdál kostrbatý a těžko stravitelný, nedočetla jsem. Přesto autorovi fandím, popisné pasáže mohou někomu sednout, pro mě byly zdlouhavé. Opravdu jsem se snažila začíst, ale asi to není můj šálek kávy. I v rámci fantasy mi zápletka přišla těžko uvěřitelná a přitažená za vlasy. Každopádně, můžete to zkusit, knihu vůbec nezavrhuji.

16.06.2022 3 z 5

Nejzajímavější případy reinkarnace Nejzajímavější případy reinkarnace neznámý - neuveden

Kniha se mi četla dobře, jedním dechem, jednotlivé případy jsou zajímavě popsané, jak je to se zdroji informací je další věc, zdroje jsem v eknize nedohledala. Pro zájemce o téma reinkarnace však určitě doporučuji, knihu lze použít jako odrazový můstek k dalšímu bádání.

15.06.2022 5 z 5