Skřítci Radostníčci a veselé čarování

Skřítci Radostníčci a veselé čarování https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479429/bmid_skritci-radostnicci-a-vesele-carova-LFH-479429.png 5 4 2

Na ostrůvcích v moři Štěstí žijí skřítci Radostníčci. Jejich posláním je nosit radost dětem, dospělým i zvířátkům. A že se jim to daří! Bambrlínek s Rufulínem svedou dohromady osamělou Valentýnku s panem spisovatelem Zlatíčkem, který marně hledá nápad na novou knihu. Láskovníček s Drahojánkem potěší prodavačku ve starožitnictví hračkami, se kterými si hrávala jako holčička. Smíšek a Marcipánek osladí život dvěma kamarádům, jež málem rozdělil jeden vánoční dárek.... celý text

Luciluc
01.08.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. Vybrala si ji sama v knihovně. Líbil se mi svět Radostníčků, skřítků, kteří nosí radost. Celkově myšlenka samotná je povedená. Na ilustrace jsem si chvíli zvykala, obrázky všech šesti Radostníčků (Láskovníčka, Rufulína, Bambrlínka, Marcipánka, Drahojánka a Smíška) bych zařadila spíš hned na začátek knihy než na konec. Příběhy se mi většinou líbily, pár mě tolik nenadchlo, ale celkově je knížka povedená a doporučuji ji k přečtení.

Souteska
23.07.2022 5 z 5

Krásné čtivé a pozitivní příběhy před spaním, četla jsem s 5 a 7 letými dětmi, moc je to bavilo. Kniha je o skřítcích, kteří pomáhají lidem najít radost.