Sosovica Sosovica komentáře u knih

Ikona Ikona Frederick Forsyth

Ďalšia výborná kniha tohto autora! Určite odporúčam. Nezatvorila som ju, kým som ju nedočítala do konca.

09.01.2014 5 z 5

Mistr klamu Mistr klamu Frederick Forsyth

Napínavá kniha,ktorá vás nechá v napätí až do konca a ktorú nemôžte zatvoriť, kým ju nedočítate.

09.01.2014 5 z 5

Haló, tu je tvoja láska Haló, tu je tvoja láska Jana Benková

Dej veľmi, veľmi jednoduchý, ľahko predvídateľný. Priveľmi reklamy v texte, niekedy si vety za sebou oponujú a protirečia, ako keby autorka po obednej pauze pokračovala v písaní bez toho, aby si skontrolovala, kde skončila, prípadne, čo odsek vyššie uviedla. Aj keď by som bola rada, ak by som dokázala ja napísať aspoň niečo také, viac by som sa k tejto knihe určite nevrátila.

09.01.2014 1 z 5

Zátišie Zátišie Joy Fielding

Zaujímavá kniha, ktorá sa vďaka dobre napísanému deju veľmi rýchlo číta. Určite môžem odporúčať.

Posledná nevera Posledná nevera Jozef Banáš

Príjemné poviedky.

02.01.2014 4 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Pokračovanie knihy Kód 9 od pána Banáša nám ukazuje, že nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Nie všetky tradície a zvyky sú správne. Otvorme svoje srdcia, duše a myseľ a poďme hľadať kráľovstvo nebeské v nás!

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Veľmi silná kniha!!! Myslím, že obsiahlejší komentár ani nepotrebuje.

Gentlemani Gentlemani Klas Östergren

Zaujímavá kniha, avšak v niektorých častiach som mala pocit, že to je len umelo natiahnutý dej. Nakoniec som ju dočítala do konca. Nezaradím ju však ku knihám, ktoré by som si chcela prečítať ešte raz.

21.12.2013 3 z 5

Marie Antoinetta Marie Antoinetta Stefan Zweig

Krásne napísaná kniha nezvyčajného osudu neobyčajnej ženy!!!

15.12.2013 5 z 5

Sprisahanie grálu Sprisahanie grálu Lynn Sholes

Príjemná kniha na dlhý zimný večer. Človek sa až bojí, čoho sú ľudia kvôli zaslepenej viere a peniazom urobiť. Ešte že to nie je podľa skutočnej udalosti - aspoň zatiaľ teda.

15.12.2013 5 z 5

Bedári 2 Bedári 2 Victor Hugo

Nádherné dielo! Nevyrovná sa mu ani jedno filmové spracovanie, aj keď sú kvalitné. Miestami sa trošku ťažšie čítajú opisy, ale v konečnom dôsledku to len pomáha k uvedomeniu si celkovej situácie, ktorá je v románe. Určite odporúčam!

05.04.2012 5 z 5

Sezóna potkanov Sezóna potkanov Jozef Banáš

Ďalší pravdivo vyrozprávaný príbeh perom pána Banáša. Len škoda, že pravda je taká nepríjemná pre väčšinu postáv v knihe a aj všetkých ostatných v politike.

04.03.2012 5 z 5

Sushi v dushi Sushi v dushi Eva Urbaníková

Tak táto kniha ma chytila za srdce! Nádherný skutočný príbeh - aj keď nie úplne veselý, ale krásne vyrozprávaný, čo všetko sa môže,ale aj nemôže stať. Nahliadnutie do tajov japonskej kultúry + skutočý pribeh - to je niečo, čo ja môžem :)

04.03.2012 5 z 5

Budovateľské 50. roky Budovateľské 50. roky Juraj Šebo

Perfektná kniha! Písaná ľahkým štýlom - spomienkami autora na 50. roky. Krásne ilustrované obrázkami, ktoré napomáhajú lepšie pochopenie a vcítenie sa do doby. Určite vrelo odporúčam všetkým, ktorých zaujíma naša minulosť.

29.12.2011 3 z 5

Učení Šrí Kapily syna Dévahúti Učení Šrí Kapily syna Dévahúti Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Tak toto nie je môj štýl! Ale treba vyskúšať všetko :)

07.11.2011 1 z 5

Stratená kniha zo Salemu Stratená kniha zo Salemu Katherine Howe

Veľmi pekný príbeh. Dej trošku čitateľný a dá sa dopredu uhádnuť, ale aj tak nechá na pochybách až dokonca! Príjemne sa číta a zanechala vo mne veľmi dobrý pocit. Odporúčam každému, kto má rád knihy s bosorkami :)

07.11.2011 5 z 5