Sosovica Sosovica komentáře u knih

Číňan Číňan Henning Mankell

Zaujímavé čítanie! Od knihy som nečakala vôbec nič, takže sa mi páčila a čítala sa veľmi dobre. Na konci som si ani neuvedomila, ako mi to rozbúchalo srdce, až keď som ráno o druhej zhasla svetlo a ľahla si, prišla som na to, že posledných 100 strán som skoro ani nedýchala. Odporúčam!

12.02.2014 5 z 5

Jidáš líbal skvěle Jidáš líbal skvěle Maira Papathanasopoulou

Príjemná oddychovka, ale nič také, čo by ma chytilo a nútilo premýšľať o prečítanom dlhšiu dobu.

05.02.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nádherná kniha! Inými slovami neviem vyjadriť pocity, ktoré vo mne vyvolala.

03.02.2014 5 z 5

Povídkář Povídkář Harold Robbins

Námet knihy dobrý, bohužiaľ zbytočne až príliš vulgárny, čo z môjho pohľadu uberá knihe na kvalite. Prečítané, viac sa k nej nevrátim, ale pekne spríjemnila a skrátila dlhú cestu vlakom.

30.01.2014 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Nádherné, silné dielo, ktoré vo mne zanechalo veľmi silné emócie. Určite ho odporúčam všetkým, nie len veriacim, keď že tu nejde len o určitý typ viery, ale o niečo, čo sa týka nás všetkých - anjelov strážnych.

28.01.2014 5 z 5

Niečo o orchideách Niečo o orchideách Pavel Sibyla

Príjemné prekvapenie. Od tejto knihy som čakala niečo podstatne iné, než som si nakoniec prečítala. Najviac ma prekvapilo, ako autor - muž stvárnil hlavnú postavu - ženu. Kniha je písaná v ženskom rode a pritom to napísal muž. Vôbec to nebolo kostrbaté. Miestami to bolo veľmi milé. Som rada, že som si ju prečítala!

27.01.2014 5 z 5

Kráľovská história Kráľovská história Gonzalo Torrente Ballester

Veľmi jednoduchý príbeh, vtipné intrigy šíriace sa rýchlosťou blesku aj bez sociálnych sietí. Oddychovka do vlaku.

23.01.2014 3 z 5

Trůn a popraviště Trůn a popraviště Sylvia Jurewitz-Freischmidt

Krásne historické dielo, ktoré nám vraví nie len o vláde dvoch žien, ale aj o ich zvykoch, charaktere, príbuzenských vzťahoch a komplexne o živote v ich dobe. Pre mňa trošku ťažšie zo začiatku čitateľné - veľa mien, príbuzenských vzťahov, ktoré sa navzájom medzi sebou miešajú.

22.01.2014 4 z 5

Barový kvet Barový kvet Lea Jacobsonová

Napriek tomu, že kniha nemala rýchly dej, bola napísaná veľmi pútavo a pre mňa zaujímavo. Rada čítam o japonskej kultúre a tu som spoznala ďalšiu tvár Japonska.

11.01.2014 5 z 5

Rúhač Rúhač S. J. Parris (p)

Zaujímavá kniha, rýchlo a ľahko čitateľná.

10.01.2014 5 z 5

PopCo PopCo Scarlett Thomas

Tak toto určite odporúčam. Na prvý pohľad to vyzerá ako kniha pre detičky, taký mierne rozprávkový obal. Ale je to veľmi dobre napísané a ľahko sa to čítalo.

Amsterdam Amsterdam Chris Ewan

Na prvý pohľad to bola kniha, pri ktorej som si povedala, že to skúsim prečítať. Na druhý pohľad som ju pustila, až keď som ju dočítala do konca.

Firma Firma John Micklethwait

Zaujímavá kniha, napriek tomu, že sa o tento smer vôbec nezaujímam a vzdelaním som zdravotníckeho smeru, tak mi táto kniha veľa dala a je písaná "rýchločítavým" štýlom.

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Knihu som prečítala už 2x, samozrejme, aj jej voľné pokračovanie - Kód 1 a viem, že k obidvom knihám sa budem veľmi často vracať.

Námestie Svatej Alžbety Námestie Svatej Alžbety Rudolf Jašík

Až teraz som zistila, prečo nám to pred maturitami dávali ako odporúčanú literatúru. Určite ju aj ja všetkým odporúčam. Silne vyrozprávaný príbeh.

Rozruch na onkológii Rozruch na onkológii Neven Orhel

Veľmi napínavá a zaujímavá kniha. Človek nikdy nevie, čo z toho bude raz pravda....

Nechcem Nechcem Alena Kanásová

Zaujímavý typ poézie, niečo slabšie, niečo lepšie, taký priemer. A možno že len nerozumiem poézií.

09.01.2014 3 z 5

Zločin v exprese / Pasca na Popolušku Zločin v exprese / Pasca na Popolušku Sébastien Japrisot (p)

Zaujímavé čítanie, napriek tomu, že detektívky nepatria medzi moje obľúbené štýly.

09.01.2014 4 z 5

Brokovnica / Skladačka Brokovnica / Skladačka Ed McBain

Detektívky nie sú práve žánrom, ktorý by som vyhľadávala. Tieto dva príbehy ma však bavili a zhltla som ich za pár večerov.

09.01.2014 4 z 5

Desiaty kruh Desiaty kruh Jodi Picoult

Pôvodne som od tejto knihy čakala niečo úplne iné, v konečnom dôsledku ma však veľmi bavila. Dej preložený komiksom vôbec neprekážal, práve naopak, vniesol do celej knihy niečo nové a pocity z prečítania vo mne dlho doznievali.