Brokovnica / Skladačka

Brokovnica / Skladačka https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76046/brokovnica-skladacka-76046.jpg 4 40 7

87. revír série

Dej týchto detektívok vás zavedie do prostredia pracovníkov bezpečnostnej služby, ktorí svojou trpezlivosťou, vytrvalosťou, no niekedy i ťažkopádnosťou a grotesknosťou riešia najzáhadnejšie príbehy a pristupujú k svojej práci tak ako iní ľudia k svojmu zamestnaniu..

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Shotgun / Jigsaw , 1969

Ivan F
06.10.2023 4 z 5

Brokovnica
Príbeh je, ako býva Evanovým dobrým zvykom, priamočiary, úderný, bez akejkoľvek spisovateľskej vaty a nechýba ani trocha poetického vyznania k veľkému zlému mestu. Skrátka, akákoľvek kniha z 87. okrsku je stávka na istotu. Takisto sa čitateľ dozvie niečo zo zákulisia detektívnej práce z konca šesťdesiatych rokov minulého storočia a jednotlivé postavy sa postupne vyvíjajú, za čo buď autorovi chvála.

Skladačka
Partia z 87čky je inteligentná skupinu detektívov, ktorí sem tam dostanú do držky, občas na nich niekto vystrelí, šéf ich patrične znosí, no je zároveň na nich hrdý. Skrátka je to krátke, úderné a priamočiare, na nič sa nehrajúce čítanie. Evan to jednoducho vedel napísať tak, aby bol čitateľ spokojný. Čo viac si priať? Asi len viac podobných kníh aj od iných a najmä súčasných autorov.

Greenfingers
06.12.2021 5 z 5

Když detektivku, tak rozhodně od McBaina. Stará dobrá klasika!

SilvieSisinka
16.10.2018 4 z 5

Skvělé oba příběhy :-)

moničina
27.02.2018 5 z 5

Výborné oba príbehy. Boli aj sfilmované ako československé inscenácie v 80.rokoch, ale filmy neboli nič moc.

Sosovica
09.01.2014 4 z 5

Detektívky nie sú práve žánrom, ktorý by som vyhľadávala. Tieto dva príbehy ma však bavili a zhltla som ich za pár večerov.

adelinka
27.06.2013 5 z 5

tak túto detektívku som prečítala za jeden deň - 320 strán....dva príbehy, ale zápletka ma tak chytila, že som knihu nevedela odložiť.....

lusila
23.06.2013 1 z 5

Dosť jednoduché detektívky, také čítanie na oddych.

zfilmováno

Ed McBain