Sosovica Sosovica komentáře u knih

Dcéra šialenca Dcéra šialenca Megan Shepherd

Mix romance, sci-fi a thrilleru. Autorka má výbornú fantáziu. Číta sa dobre a mne padla ako rýchla a nenáročná oddychovka.

23.08.2019 3 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Laura Spinney

Pekný náčrt o pohrome ako takej, určite výborné na doplnenie informácií. Štýl písania mi nevyhovoval úplne na 100%, ale keďže som to nečítala v origináli, ťažko určiť, či išlo o nešikovný preklad, alebo originál. Nemám rada, keď niekto opisuje niečo, čo bude opisovať neskôr a pritom to opisuje hneď po troch až desiatich vetách.

Každopádne aj tak doporučujem! :)

20.08.2019 4 z 5

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Super spojenie sci-fi, histórie a thrilleru k tomu! Pekne mi to zavarilo mozog! Každopádne krásne čítanie a môžem len a len doporučiť!

13.05.2019 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Krásna prechádzka Strednou Amerikou s vandrákmi Vagamundos. Príroda, jedlo, história, kultúra a pohľad do hlavy (našťastie len prostredníctvom denníku) troch cestovateľov.
Stojí to za to! Ďakujem za super zážitok! :)

09.05.2019 5 z 5

Měl jsem zůstat doma / Koně se přece střílejí Měl jsem zůstat doma / Koně se přece střílejí Horace McCoy

Prvá poviedka veľmi vydarená. Príjemné realistické čítanie. Druhá viac oddychovka.

20.03.2019 4 z 5

Nemožné Nemožné Danielle Steel

Nebola som schopná, ani napriek všetkým pokusom, to dočítať. Veľmi prízemné!

16.03.2019 odpad!

Julinkina pekáreň Julinkina pekáreň Táňa Keleová-Vasilková

Také to rozprávkové čítanie, na oddych. :)

Veľmi ma iritovalo označenie e-mailov ako listov.

06.03.2019 3 z 5

Romanovovci (1613-1918) Romanovovci (1613-1918) Simon Sebag-Montefiore

Kniha pekne popisuje celé obdobie vládnutia Romanovovcov. Historické informácie preložené spomienkami vytiahnutými z archívov a pár domnienkami, doplnené fotografiami.
Zaujímavé porovnanie myslenia dnešných politikov a vládcov dôb minulých. :)
Zamrzel ale preklad, ktorý si občas vyslúžil dvihnuté obočie (svojka, Stavka), krkolomný slovosled, ku koncu dopletenie mien, resp. prezývok, aby sa čitateľ nestratil pri záplave rovnakých mien. Efekt to malo presne opačný a fakt som si musela dávať pozor a udržiavať pozornosť, aby som sa v čítaní s popletením mena nevrátila o pár rokov dozadu.

23.02.2019 5 z 5

Mužov nemožno znásilniť Mužov nemožno znásilniť Märta Tikkanen

Silná téma, o ktorej by sa malo rozprávať!

22.03.2018 5 z 5

Lekárky Lekárky Sidney Sheldon

Romantika pre teenegerky. Chýbalo mi napätie a viac reálnych scén. Nie žiadosti o ruku na počkanie.

09.02.2018 odpad!

Boháč, chudák Boháč, chudák Irwin Shaw

Nádherná kniha! Určite ju doporučujem!

21.03.2017 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Toto je typ knihy, ktorý obvykle prečítam za jeden víkend. Túto som si ale musela vychutnať. Dávkovať si ju po častiach a vstrebávať!

Nádherná kniha!!! Odporúčam!

06.11.2016 5 z 5

Čarodejné šepkanie Čarodejné šepkanie Anna Dale

Milá kniha pre deti, zvládnutá za dve hodinky po obede. Určite vhodná na vyčistenie si hlavy! :)

02.10.2016 4 z 5

Ulovit miliardáře Ulovit miliardáře Martin Nezval

Priznávam, knihu som nedočítala do konca.... Život je príliš krátky na to, aby som čítala zlé knihy...

02.10.2016 1 z 5

V ten večer V ten večer Susan Minot

Knihu som nakoniec ani nedočítala. Anotácia ma zaujala, ale štýl písania ma odradil. Čítala som viac kníh, kde autor nepoužíval úvodzovky, ale v tejto ma to nejak nebralo.

08.09.2016 2 z 5

Zalej Františka, miláčik Zalej Františka, miláčik Sandra Grüner Miškolciová

Oddychová kniha, ktorá ma pekne rozosmiala a zároveň mi hrdinovia pripomenuli veľa situácií a našla som v tom aj časť seba, či svojich známych. Určite od toho nečakajte intelektuálnu záležitosť, ale na relax pohladí na duši.

06.10.2015 5 z 5

Dům na střeše Dům na střeše Mignon Good Eberhart

Zo začiatku som myslela, že knihu ani nedočítam. Nie a nie sa dostať do deja. Možno to bolo spôsobené tým, že som ju čítala po častiach v električke. Alebo pomalším začiatkom? Neviem. Každopádne som sa do nej neskôr úplne začítala a skutočne ma bavila!

30.08.2015 5 z 5

Taká som sa narodila Taká som sa narodila Denise Legrix

Priznávam, zo začiatku sa mi to čítalo veľmi ťažko, popis situácií a to, ako sa snažila dokázať všetko to, čo dokázala. Silná žena!

05.08.2015 5 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Cassandra Clare (p)

Kniha vôbec nepatrí medzi moje obľúbené a vyhľadávané žánre, ale vďaka projektu Knihobežník som sa k nej dostala a odhodlala k prečítaniu. Konečný výsledok? Páčila sa mi!

26.07.2015 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Téma holokaustu ma vždy zaujímala, preto som aj siahla po tejto knihe. Je napísaná veľmi emotívne a priznávam, nemohla som sa od nej odtrhnúť. Keď si človek predstaví, že je napísaná na základe skutočných udalostí, tak až mrazí. Určite ju môžem odporúčať.

28.06.2015 5 z 5