sokolik10 sokolik10 komentáře u knih

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Kniha mne velice překvapila. Již od začátku mě z ní mrazilo. Je pravda, že hl. Postavy mi byly dost nesympatické zprvu, ale postupně je člověk začne víc poznávat. A i když některé věci jsem si myslela jak jsou jasné, spletla jsem se. A konec mě hodně překvapil. Myslím, že tato kniha mi utkví v paměti dlouho. Milovníkům thrillerů a krimi by neměla rozhodně chybět v knihovně.

04.05.2020 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Už mě nepřekvapuje, že se kniha stala bestsellerem. Přečetla jsem jí doslova jedním dechem. Napínavé od začátku do konce. Lidem, kteří mají rádi tento styl, by určitě neměla chybět v knihovně.

25.03.2013 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Pokročilejší díly mají větší jiskru, ale ani tento první díl mě nezklamal. Je pravda, že anglických výrazů mohlo být méně, ale nevadí. Už se těším na další pojračování. Líbí se mi, že v Nesbových knihách nevítězí jednoznačně dobro nad zlem, ale nemám po dočtení žádné trauma ze špatného konce :)

02.04.2013 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Kniha mě zklamala. Ale jak už bylo uvedeno níže, co by člově chtěl po třináctileté dívce. Je zajímavé sledovat, jak se museli ukrývat. A určitě, kdyby přežila, by z ní byla dobrá spisovatelka. Ale jinak mě kniha vůbec nenadchla, bohužel jsem čekala, že se tam dovím více informací o 2.sv.v.. Dočetla jsem jí jen silou vůle. A je to tedy pouze můj názor, ale nejsem si jistá, kdyby nezemřela v koncentračním táboře, že by i pak měla kniha tak vysoké hodnocení.

24.03.2013 2 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Po přečtení recenzí jsem se trochu bála, jestli se mi kniha bude líbit. Ale jsem z ní nadšená. Tolkien opět nezklamal. Je pravda, že je tam strašně jmen, občas jsem se trošku ztrácela, ale nebylo to nijak hrozné. Příběhy jsou poutavé, pokud se překousáte přes začátek, ale jakmile jsou stvořeni elfové a lidé je to místy docela slušný masakr. Kniha se četla skoro sama. Už se těším na Hurinovi děti.

24.03.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Opět další Harry Hole nezklamal. Všechny knihy jsem přečetla skoro najednou. První jsem dostala náhodou od kamarádky a tak mě to chytlo, že jsem musela přečíst celou serii během snad dvou týdnů. Jen doufám, že tato kniha není poslední. A už se těším na další.

16.04.2013 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Kniha mi připomněla z části Den Trifidů, zčásti Nezbytné věci.. Jako všechny Kingovi knihy mne i tato vtáhla do děje hned od začátku. Určitě stojí za to jí dočíst. Počet mrtvých byl vyšší, než jsem od Kinga čekala, což mě v mnoha částech knihy "rozčarovalo", ale bez toho by kniha asi neměla takové kouzlo.

10.03.2013 5 z 5

Pravidla oběti / Oběť ve stínu / Oči oběti Pravidla oběti / Oběť ve stínu / Oči oběti John Sandford (p)

Tak tato kniha pro mě byla velkým zklamáním. Asi jsem čekala něco jako Kathy Reichs, když je to od téhož nakladatele. Bohužel. Dočetla jsem 2 ze 3 dílů. A asi už zbytek ani nedočtu. Hlavní postava je podle mě nafoukaný frajírek, který získá každou ženskou, zákony si upravuje dle svého a co se mi na něm nejvíc nelíbí, že bere "spravedlnost do svých rukou". Dále je pro mě vždy napínavé hádat, kdo je vrah apod. Tady to čtenář ví od začátku, protože děj se odehrává z pohledů více osob - a tím i vrahovýma očima. Lituji vyhozených peněz za knihu, ale poučení do příště..

09.06.2013 1 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knížka plná napětí. Když se člověk přenese přes první stránky, kdy mi hl.postava přišla jako arogantní nafoukanec, dostala kniha rychlý zvrat a pak už jsem jí musela číst jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A najednou byl konec, který mě v první chvíli dost zmátl, ale zárověň dost překvapil :)

30.04.2013 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Akční hned od první stránky, opět nečekané zvraty a rozuzlení :) Brownovi knížky prostě nemají chybu a těším se zase na další :)

07.11.2013 5 z 5

Záchvat Záchvat Robin Cook

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Co mě na ní štvalo, byl charakter hlavních postav občas, egoistický Daniel i Butler... Chvíli mi trvalo, než jsem se překousala přes začátek, ale pak začla mít kniha spád a ke konci už jsem se nemohla odtrhnout, abych zjistila, jaký bude tedy konec. Určitě si od Cooka přečtu ještě něco jiného.

14.05.2013 4 z 5