Soda14 Soda14 komentáře u knih

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Zajímavá kniha, velmi dobře se četla. Nechybělo napětí a vydechnutí na konci. Konec mi bohužel přišel trochu "ustřiženej", na druhou stranu si ho rád domyslím sám. Určitě bych doporučil. Není tam moc postav a člověk v tom nemá "bordel" při čtení a kniha pěkně odsejpá. Já ji měl přečtenou za dva dny. :)

11.01.2018 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl. Prvních 20-30 stránek jsem myslel že to odložím, doslova jsem bojoval s tím, abych knize dal ještě šanci a četl dál a nakonec se vyplatilo a kniha mě odměnila zajímavým příběhem / kriminálkou, která se četla sama a zbytek knihy jsem slupl za dvě odpoledne. Osobně si pustím i film, na který jsem zvědav. Ale jinak mě kniha vcelku nadchla, líbila se mi že příběh vypraví jen jeden a ten samý člověk a neztrácíte se tak v ději. Za mě úspěšná a zajímavá krimiška :).

10.10.2017 4 z 5

Běhej, dokud můžeš Běhej, dokud můžeš René Kujan

Naprosto perfektní kniha. Doporučuji přečíst každému (i neběžci) perfektní příběh. Motivace, k tomu překonat sám sebe a větou autora "vzdát to můžeš vždycky".. :) René je borec, pro mě běžecký bůh!

01.05.2017 5 z 5

Vegan v kondici Vegan v kondici Brazier Brendan

Jediná chyba tato kniha má a to že se autor často opakuje a v každém odstavci je sousloví "Thrive diet". Ale o tom celá kniha je takže se to dá přejít a pochopit. Já osobně se těším jak přejdu na onu Thrive diet a bude ze mě Vegan :). Knihu doporučuji každému, kdo by měl alespoň malej zájem stát se veganem a nevěděl jak či proč na to.

10.05.2016 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Je trochu škoda, že má kniha pomalý rozjezd. Nebýt prvních 50ti stránek, které jsou víceméně o ničem a skoro nepotřebné, tak je kniha skvělá. Ačkoliv tenká a "krátká", i tak dokáže podat zajímavý příběh a místy opravdu strašidelný. Chvílemi jsem prožíval skoro stejné emoce jaké pan Kipps :). Doporučuji přečíst, těch pár stránek za to stojí.

06.04.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha dle mého názoru není špatná. Ale špatně podaná.. Asi bych to nenazval knihou roku a čekal jsem od toho více, vzhledem k tomu jakou měla reklamu a předzvěsti o nejlepší supernovince. Nakonec stála za přečtení, a i bych ji doporučil každému, kdo má rád zamotané knihy. Ale podle mě špatně podaná hlavní hrdinka, která nemusí sedět každému a to dělá z knihy pro některé čtenáře odpudivou knihu. Toto je taková ta kniha přečíst jednou a dost.

29.02.2016 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Viděl jsem prvně film a ten bohužel mě nadchl více. Nejsem vášnivý čtenář, ale většinou to mám naopak, kniha se mi líbí více. Bohužel v knize se přelíná spoustu věcí najednou a ztrácí tom poté smysl. Ale přesto bych ji doporučil.

18.12.2015 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

No, mám takové smíšené pocity. Nejprve prvních cca 120-150 stránek, které mě nijak neupoutali, nijak mě nebavili a v prvních sto stranách jsem se musel přemlouvat abych knihu nezastrčil zpět a dočetl ji. Na druhou stranu zbytek knihy byl tak zničující a strhující, že jsem se nedokázal odtrhnout a musel to dočíst "naposezení". Kniha byla v koncích opravdu hodně děsivá a nejednou jsem se opravdu bál. Myslím, že kdyby autor vše nepopisoval do úplného detailu, získala by kniha na ještě větší kráse, ale i takto musím říct že velmi dobrý mysteriózní horror.

31.10.2017 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mě tedy perfektní kniha. Sem tam možná trochu zbytečně moc důkladně rozepsaná (hlavně zpátky do minulosti bylo až zbytečně moc obsáhlé a dlouhé), ale jinak perfektní napínavá kniha plná "krve, strachu a sněhu" co si přesně od severské krimi / thrilleru představuji! :) 5 *

21.10.2017

Fotbal v drápech smrti Fotbal v drápech smrti Milan Macho

Mě se kniha popravdě jakž takž líbila. CO jsem od ní čekal, to jsem dostal. Velmi se o fotbal zajímám, takže to bylo příjemné zpestření si to přečíst.

23.08.2017 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem začal číst vesměs ze srandy, protože jsem neměl co po ruce a přítelkyně ji tu měla rozečtenou. Nejprve jsem toho nelitoval a kniha se mi prvních pár desítek stránek líbila. Po dečtení ale jsem zklamán, nemohu říct že by kniha byl šunt, jen mi přijde špatně napsaná. Hodně napřeskáčku, v polovině knihy se začnete ztrácet mezi postavami a nevíte kdo je čí máma a kdo s kým spí. Na konci už jsem se v tom skoro nevyznal a zklamalo mě i zakončení, kdy konec knihy je jak uprostřed kapitoly a navíc, bez nějakého zakončení postav či příběhu, o postav na začátku se nic nedozvíte.. Na jednu stranu super kniha, na tu druhou jí něco chybí.. Ale přesto bych ji doporučil k přečtení :)

07.01.2017 4 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Ačkoliv nejsem extra nadšený, rozhodně bych ale knihu nezatracoval. Má své zajímavé kouzlo a je napsáno velmi příjemně, tedy příjemně se čte. Na kratší chvíli dokáže zabavit a těch pár stránek se přelouská samo. Není to žádná extra třída, ale klidně bych ji doporučil :)

02.01.2017 4 z 5