smrtonos4157 smrtonos4157 komentáře u knih

O vynálezci dětských snů O vynálezci dětských snů Alois Mikulka

Tuto knihu už sem četl své vnučce a moc se jí líbila, stejně jako mě . Má svá tajemství jen pro děti...

Modrá hvězda Modrá hvězda Alois Mikulka

Krásně napsaná kniha o lásce k Zemi . Jen ilustrace jsou tentokrát slabší .

Všelijaká koukátka Všelijaká koukátka Alois Mikulka

Ani se nechce věřit ,kdy vyšlo první vydání . Ilustrace jsou famózní , Mikulka v řadě svých knih pokaždé jiný, výjimečný a neopakovatelný .

Pady Pady Sandra Dieckmann

Krásně ilustrovaná i příjemně napsaná kniha , je hodně důležité neřídit se předsudky a druhé poznat a případně jim pomoct .

Pes, který spolkl svět Pes, který spolkl svět Sandra Dieckmann

Nádherně ilustrovaná knížka , jen je nějak nedotažená .

31.05.2021 2 z 5

Pan král Pan král Raija Siekkinen

Moc pěkně udělaná kniha. Je o důležitosti přátelství a společenství . Ilustrace jsou kouzelné.

Advent Advent Gunnar Gunnarsson

Napoprvé jsem knihu odložil . Dozrál čas ,knihu jsem zhltnul a ocenil tento lidský příběh . Každý si tu může něco najít, aniž se ztotožní s názory Benedikta .

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Ačkoliv je kniha místy čtivá , opravdu nic nového nepřináší .Chybí dobrá argumentace a kvalitní znalosti . Ačkoliv na celostní léčbu věřím , tak rozhodně ne na tu Vojáčkovu na klinice Endala , spojené s panem Šulou a velice nákladnou léčbou. Vojáček měl raději zůstat u fotbalu...nebo dělat do modelingu a moc nemluvit. Ne nadarmo se říká , na dvou židlích nelze sedět . A pro lékaře/léčitele to platí obzvláště .

24.03.2021 odpad!

Kdo chodí tmami Kdo chodí tmami Aleš Palán

Jsem rád ,že ke mně tato kniha přišla. Vždycky jednou za čas si z ní namátkově něco osvěžím. Bohuslava Reynka jsem objevil ,nebo spíše pro mou duši našel dost pozdě .Tato kniha mne vyprovokovala k tomu, že jsem si do Petrkova zajel. Měl sem ještě to štěstí ,vidět Daniela při krmení slepic .Nerad ruším ...Krátce po mé návštěvě oba bratři odešli...tak mne mrzí,že jsem nezapředl hovor . Když byla v Praze monstrózní výstava Reynek a Bible ani se mi na ni nechtělo , protože Reynkova díla se zmocnili lidé ,kteří rozhodně nežijí tím čistým způsobem žití jako On.. raději si počtu v knize.

02.06.2020

Hora Hora Manuel Marsol

Krásná kniha beze slov ...

Od žežulky k Mikuláši Od žežulky k Mikuláši Josef Václav Sládek

Sem si vzpomněl na školní léta a dětství...jak sem tyto básničky nemusel, o to jsou mi teď milejší.

20.11.2019 4 z 5

Příběhy z vnitřního města Příběhy z vnitřního města Shaun Tan

Pohádky pro dospělé....krásné.

Jedno přání Jedno přání Nina Laden

Knížka čistá a krásná ,bez velkých přání a ambicí, takových je dnešním dětem třeba jako soli.

20.11.2019 4 z 5

Létající dědeček Létající dědeček Štěpán Zavřel

Nadčasová, stále více aktuální kniha, jež nám nahlíží do svědomí...

20.11.2019 5 z 5

Tichá hudba jemne padajúceho snehu Tichá hudba jemne padajúceho snehu Jackie Morris

Nádherná kniha ,jejíž ilustrace jsem viděl na minulém Bienále v Bratislavě . Poetický text ,který koresponduje s mojí podzimní náladou a hudbou jako hlavním koníčkem.

Tam kde žijí divočiny Tam kde žijí divočiny Maurice Sendak

Přečetl sem knížku ve slovenštině, nádherný tisk, krátký příběh o zlobidlu kterému začalo být z toho smutno ...

22.11.2017 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Opravdu krásná kniha, ilustrace mi pomohly pochopit....a oblíbit si Maryčku .

22.11.2017

Koleno Koleno Christian Morgenstern

Moc se mi líbí, jak dobrá ilustrace dělá dobrou báseň zajímavější a přístupnější .

22.11.2017 5 z 5

Chlapeček a dálka Chlapeček a dálka Daisy Mrázková

Každodenní lidská prostá poezie,napsaná s respektem a úctou k českému jazyku, který mám moc rád . Tak jako Daisy to moc lidí neumí . Orientuje čtenáře na jiné hodnoty než hmotné. Učí nás ,čtenáře , ale "nepoučuje " . Díky za její knihy .

02.11.2017 4 z 5

Medveď, ktorý tam nebol Medveď, ktorý tam nebol Oren Lavie

Toto je KNIHA , která nemá chybu, pokud je to Váš šálek čaje . Dobrý text, dobré ilustrace , dobrý tisk . Jednoznačně skvělý dárek pro milovníky nejen dětské literatury!

31.10.2017 5 z 5