Slůník Slůník komentáře u knih

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Miluju jemně ironický humor Jane Austenové a tato autorka velmi důstojně kráčí v jejích šlépějích - detektivní zápletka jen poskytuje rámec k rozkrývání společenské hierarchie a možností žen daných dobou.

08.05.2023 4 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Alexander Stainforth (p)

Sympatické postavy naplňují předem dobře odhadnutelný scénář.

07.05.2023 3 z 5

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Trefa do černého pro milovníky zvířat a tradičního anglického životního stylu.

30.04.2023 4 z 5

Ztracené dvojče Ztracené dvojče Sophie Cleverly

Celou knížku jsem na něco čekala, a nedočkala se.

23.04.2023 3 z 5

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Čekala jsem humoristickou knížku a vyklubala se z toho celkem seriózní knížka o manželství a toleranci s vtipnými momenty - u mě dobrý :-)

20.04.2023 4 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Za mě víc horor než pohádka. Vím, že ani bratři Grimmové se s tím nemazali, ale některé části jako by patřily do jiné knížky. Serildin příběh ale budu sledovat dál.

14.04.2023 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Film se mi moc líbil, a tak jsem od knížky nečekala, že ještě něco přidá. Chyba - jako téměř vždy. Vnitřní život hrdiny, zajímavá kompozice - a v neposlední řadě plné pochopení složitosti všech kroků na cestě za záchranou.

11.04.2023 4 z 5

Zamilované povídky Zamilované povídky * antologie

U tohoto povídkového cyklu zjevně nelze ani pod takovým názvem očekávat sladké ukázky červené knihovny. Takže láska je tady drsná a komplikovaná... a řadicí páka lidských osudů.

01.04.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Krásné výtvarné zpracování spoluvytváří tajemnou atmosféru knihy.

23.03.2023 4 z 5

Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Deníček Camille G aneb Sranda příběhy z dětství i dospělosti Camille G

Bydlím kousek od Brna, mám v Brně rodinu, ale neznám nikoho, kdo mluví tak, jak autorka píše. Nicméně už dlouho jsem se u knihy tolikrát nahlas nezasmála.

17.03.2023 3 z 5

Hostina krkavců Hostina krkavců Eric Schumacher

Historický román, jak si ho představuji, bez výhrad.

16.03.2023 5 z 5

Úsvit temna Úsvit temna C. S. Pacat

Po všech těch zvratech vůbec netuším, kam autorka příběh zavede příště. Přeju si, aby Willova laskavá slova platila i pro něj samotného.

15.03.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

"Láska ale musí být silnější než nenávist..." Autorka vytvořila příběh, jehož hrdinka tuto větu říká jako hlubokou životní pravdu, nikoli jako klišé. Kéž ubývá lidí, kteří musí tváří v tvář válce dokazovat svoji lidskost...

13.03.2023 5 z 5

Nápovědi Nápovědi Hana Maciuchová

Osobní výběr oblíbené poezie napoví mnohé, napadalo mě, že bych raději naslouchala, než "jen" četla.

08.03.2023 4 z 5

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Pořád se mi moc líbí, jak Layla uvažuje. Ozvláštňuje to tolikrát ztvárněný trojúhelník. A určitě mě zajímá, co autorka s hrdiny zamýšlí dál :-)

08.03.2023 4 z 5

Za oknem Za oknem Aleš Palán

Svědectví doby.

04.03.2023 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Co všechno vydrží jedna "obyčejná" ženská. Od knížky jsem moc nečekala a hodně dostala.

04.03.2023 4 z 5

Písničky bez muziky Písničky bez muziky Emanuel Frynta

Možnosti jazyka se zdají bezbřehé, když to s ním umíte jako Emanuel Frynta.

02.03.2023 4 z 5

Sejdeme se na piazzetě Sejdeme se na piazzetě Frances Mayes

Kdyby se mi někdy poštěstilo cestovat po Itálii, tuto knihu rozhodně nenechám doma :-)

01.03.2023 4 z 5

Život Rimbaudův Život Rimbaudův Pierre Petitfils

Zřetelná snaha poctivě vytěžit prameny, bylo by zajímavé srovnání s biografií novějšího data.

23.02.2023 3 z 5