Skodinka89 Skodinka89 komentáře u knih

Pohodové rodičovství Pohodové rodičovství Milan Studnička

Knížka se četla dobře, rozhodně člověka donutí přemýšlet nad tím jak vychovává potomky.

Minimálně metoda jak řešit různé problémy v této knížce mi příjde asi nejvíc schůdná v rámci "moderní výchovy", ačkoliv ne se vším jsem souhlasila. 100 lidí, 100 názorů.

05.01.2024 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Nevím, ono asi nenadchne ani neurazí. Já čekala na něco do 110.stránky, nedočkala jsem se :).

27.12.2023 1 z 5

Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Myš Bláža na cestě za blahobytem (Malované čtení) Jarmila Léblová

Děs, téma sebevraždy pro začínající čtenáře?

To raději dceři v 5 letech začnu číst první díl Harryho Pottera

25.11.2023 odpad!

Chovejte se jako malý princ Chovejte se jako malý princ Stéphane Garnier

Ačkoliv mám ráda malého prince, tak knížka neoslovila. Možná špatná konstelace hvězd nebo špatné načasování, ale neoslovila.

04.11.2023 odpad!

Největší přání Největší přání Ester Stará

Dcera si sama v knihovně vybrala tuto knížku. Osobně bych po ní nesáhla díky ilustraci.
Jenže při čtení příběhu jak plyšová hračka hledá toho svého majitele, který bude s hračkou šťastný... proč né.
Autorka jednoduše ukazuje pár témat dnešní doby a nutí se zamyslet nad tím jak dnešní společnost je konzumní a má priority úplně někde jinde, než by měla mít.

09.09.2023 5 z 5

Rónin Rónin Rafal Jaki

Nezaujal styl kresby. Co jednomu se nelíbí, druhému se může líbit.

Komiks přečtený za cca 30min

29.08.2023 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Četla jsem Enderovu hru a díky tomu jsem došla až k tomuto titulu. Příběh vtáhl do děje a už nepustil.

18.08.2023 5 z 5

Sbírka nejkrásnějších pohádek 3 Sbírka nejkrásnějších pohádek 3 Walt Disney

Čtené s dcerou, ale celkem nespokojenost. Výňatky z pohádek od Disney. Rovnou si můžu půjčit danou pohádku.

13.08.2023 odpad!

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

50 na 50, jak to člověk čte před spaním tak někdy u toho usne :)

07.07.2023 3 z 5

Trable zajíčka Vilíka Trable zajíčka Vilíka Francesca Pesci

Viz komentář Hoshi
Dcera spokojená

19.06.2023 5 z 5

Peppa Pig: Peppa na cestách Peppa Pig: Peppa na cestách Neville Astley

Pěkné provedení a dcera pořád chce číst. Doporučujeme

19.06.2023 5 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Opět nezklamalo

11.06.2023 5 z 5

Rožmberkové - první po králi Rožmberkové - první po králi Jan Bauer

Informace tam člověk najde, ale musí být fanouškem tohoto rodu.

10.12.2022 2 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Má to své kouzlo, ale nejvíce si to užijí "nejfanoušci". Příběhy super, jen některé pasáže přeskočeny.

08.11.2022 3 z 5

České korunovační klenoty České korunovační klenoty Milena Bravermanová

Celkem přínosné informace o českých korunovačních klenotech, které jinde člověk moc nenajde. Velmi povedená publikace ačkoliv jen pro určitou skupinku čtenářů.

19.09.2022 5 z 5

Václav IV. - záhady a mysteria Václav IV. - záhady a mysteria Vladimír Liška

Mystéria jsem osobně nenašla, ale zpracování života Václava IV a období jeho panování se celkem povedlo.

11.09.2022 4 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Psáno trošku jako diplomová práce, ale člověk může díky autorce najít další zdroje informací.
Rozhodně bych to úplně neodsuzovala, je tam dán jiný úhel pohledu na dobu Protektorátu.

11.09.2022 4 z 5

U Devíti draků a jedné ovce U Devíti draků a jedné ovce Robert Fulghum

Pravda je, že první díl jsem nečetla. Tudíž mám k tomu neutrální postoj.
Rozhodně tento výtvor bych si asi fyzicky nepořídila do knihovničky

01.09.2022 1 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Už jsem četla lepší příběhy od této autorky. Rozhodně zarputilé romantiky asi neurazí

29.08.2022 2 z 5

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Klasická oddechová četba. Některé úvahy byly slabší, ale pak to zase bylo velice úsměvné.

23.08.2022 4 z 5