Sjuzz Sjuzz komentáře u knih

Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať Dúfajme, že ho nikdy nebudeš potrebovať Carolina Setterwall

Je to smutná kniha, možno až depresívne smutná. Napriek tomu sa čítala veľmi dobre hneď od začiatku a miestami bol problém prestať čítať.
Kniha je písaná striedaním minulosti s prítomnosťou a to ma baví.
Povaha a city hlavnej hrdinky sú tak skvelo opísané, že má človek pocit, akoby to prežíval s ňou.
Aj keď nekončí happyend-om, končí sa dobre...

21.04.2020 4 z 5

Jar, leto, jeseň, Agáta Jar, leto, jeseň, Agáta Silvia Bystričanová

Príjemná oddychovka, pri ktorej netreba rozmýšľať.

03.04.2020 3 z 5

Malá doba ľadová Malá doba ľadová Tamara Heribanová

Príjemná oddychovka.
Ten koniec bol však dosť zmätočný.

24.03.2020 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Dej od začiatku až do konca nič moc...zato rodinné vzťahy vykreslené na výbornú. Skvelá kniha o tom, aká dôležitá je v rodine a vo vzťahoch komunikácia a aké fatálne dôsledky môže mať zamlčanie aj najmenšieho detailu...

15.03.2020 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Na to, že som knihu na začiatku (a ešte dlho potom) chcela odložiť a nechať tak, bola som z nej na konci nadšená.
Všetky tri príbehy sa mi nakoniec páčili, aj keď boli veľmi pesimistické. V prvom príbehu mi chýbali dialógy, malý chlapec ako rozprávač mi tiež vadil.
Kniha je o rodinných (ne)vzťahoch a tie autorka opisuje bravúrne, až ma občas zamrazilo z toho ako hnusne sa k sebe dokážu ľudia správať...

03.02.2020 4 z 5

Príbeh pôrodníčky Príbeh pôrodníčky Mandy Robotham

Veľmi smutná kniha, ako každá ktorá sa týka tejto témy. Aj keď to nie je skutočný príbeh, je viac než pravdepodobné že sa take veci skutočne diali.
Striedanie minulosti s prítomnosťou v príbehu sa mi páčilo.
Aj keď bolo ukončenie príbehu predvídateľné, napriek tomu ma to dostalo...

24.01.2020 4 z 5

Láska slečny Elliotovej Láska slečny Elliotovej Jane Austen

Zas a znova sa mi potvrdilo, že tieto knihy mi nič nedávajú. Jane Austen je vraj klasika, ale nechápem prečo.
Príbeh nie je pútavý, až kým sa nedostanete do trištvrtiny. Aspoň ľúbostný zápletku čitateľ čaká keď je tak pomenovaná, ale nie, práve naopak, hlavná hrdinka trpí počas celého príbehu a láska príde na konci.
Podľa toho čo autorka píše, musela mať táto “vrstva” veľmi nudný život, keďže polovica knihy sú klebety a aj tie klebety sú o ničom????????‍♀️ Verím, že nabudúce budem mať vo výbere knihy väčšie šťastie. .

12.01.2020 2 z 5

Búrková sestra Búrková sestra Lucinda Riley

Zas a znova extrémne pútavý príbeh od začiatku do konca.
Je pravda, že v príbehu Ally je dosť veľa smútku, niektoré časti sa mi neľahko čítali. Ale na druhej strane sa to vyváži na konci tým, čo získa. Páči sa mi, že príbehy sú síce vymyslené, ale autorka sa v nich opiera o skutočnú históriu.

12.01.2020 5 z 5

Keď Hitler bral kokaín a Leninovi ukradli mozog Keď Hitler bral kokaín a Leninovi ukradli mozog Giles Milton

Veľmi zaujímavé a poučné príbehy. Niektoré ma však skôr budili, tých bolo ale menej.

16.12.2019 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Prvý diel tejto ságy som dostala a keďže fantasy žáner som ešte nečítala, nedávala som tomu veľkú šancu. Začiatok je trochu fádny a skôr odrádza od čítania, no po dvoch kapitolách som sa tak začítala, že som si hneď objednala aj ďalšie dve knihy.
Príbeh napínavý od začiatku do konca, zaujímavá zápletka aj ľúbostný trojuholník...a to, ako to autorka ukončila je len čerešničkou na torte.
Vyhlasujem, že toto dielo zaraďujem do top kníh ktoré som kedy prečítala

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Vyhlasujem, že toto dielo zaraďujem do top kníh ktoré som kedy prečítala

Falošný bozk Falošný bozk Mary E. Pearson

Vyhlasujem, že toto dielo zaraďujem do top kníh ktoré som kedy prečítala.

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Z tejto knihy som mala pocit, akoby chcela autorka hlavnú hrdinku riadne vytrestať. Inak si neviem vysvetliť tie neznesiteľné charaktery a odporné chovanie detí ku svojej guvernantke.
A Agnes ma svojou povahou tiež neohúrila. Nechala si skákať po hlave a každodenné urážky a zosmiešňovanie len tak pretrpela. Milostná zápletka tiež nie je bohvieako spracovaná, keďže sa odohráva až na konci príbehu...

06.10.2019 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Nerada čítam knihy, ktorých filmové spracovanie som už videla. Film ma pri čítaní totiž dosť ovplyvňuje.
Inak to nebolo ani pri Gatsbym...nejak ma “nechytil za srdce”. .

24.09.2019 3 z 5

Dni opustenia Dni opustenia Elena Ferrante

Vulgárna a surová, bez akéhokoľvek prikrášlenia, tak by som ju opísala. A názov knihy je viac než trefný.
Napriek tomu, že kniha nemá žiadny dej, som ju prečítala rýchlo. A napriek tomu, že príbeh je ťažký, sa mi čítala ľahko.
Celý príbeh sa “točí” okolo pocitov hlavnej hrdinky. Opustila sa, a to poriadne, brutálne, zúfalo...až na samé dno.

20.08.2019 3 z 5

Dievča v modrom plášti Dievča v modrom plášti Monica Hesse

Aj keď je to kniha z 2.sv.vojny, číta sa ľahšie než ostatné, keďže sa nejedná o skutočný príbeh. Avšak všetko ostatné skutočné bolo...
Dej sa rozbieha pomaly a až na konci naberá na zaujímavosti, čo ma dosť iritovalo.
Hlavná hrdinka si toho na svoj mladý vek zažila veľa a aj keď nie je židovka, pustí sa do neľahkej úlohy, aby jednu židovku našla.

17.08.2019 4 z 5

Sedem sestier Sedem sestier Lucinda Riley

K tejto knihe mám jednu jedinú výhradu a tou je, že na ďalší diel musím čakať do novembra.
Každopádne, po dlhej dobe som natrafila na knihu, ktorú som zhltla a nechcela som aby skončila.
Dej je chytľavý od začiatku do konca, každý jeden odsek. Žiadne odbočovanie od témy, zdĺhavé opisy postáv alebo prostredia.
Príbeh je krásny, aj smutný a aj tajomný.

12.08.2019 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Obávala som sa, že bude trochu “klaustrofobická”, po pár stranách ma však oslovila.
Aj keď ide o príbeh chlapa zatvoreného v hoteli na niekoľko veľa rokov, deje sa tam toho veru dosť.
Príjemná, oddychová kniha, bez násilia, či milostnej zápletky.

06.08.2019 4 z 5

Tanec s nepriateľom Tanec s nepriateľom Paul Glaser

Na takýto skutočný príbeh sa nedá povedať že je skvelý, pretože čo sa stalo je odporné. V každej z týchto kníh sa človek dozvie niečo nové, niečo čo mu pripomenie aké sú jeho problémy malicherné...

26.07.2019 4 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Zo začiatku ma kniha nezaujala, život vojakov, výcvik, prevelenia... Potom ma vytiahla do deja ani neviem ako s ja som bola rada, že som sa k nej dostala.
Príbeh je skutočný a aj skutočne dramatický a koniec koncov krutý. Páčilo sa mi však, že autorka použila fikciu v podobe milostnej zápletky. Príbeh sa tým stal o čosi nežnejším.
Váhala som, či si knihu zaobstarať. Po jej prečítaní mi však konečne dávajú zmysel niektoré udalosti spojené s 2.sv.vojnou.

21.07.2019 4 z 5