Simonovič Simonovič komentáře u knih

Rady zkušeného ďábla Rady zkušeného ďábla C. S. Lewis (p)

Múdre myšlienky, originálne napísaná kniha a stále aktuálne témy. Vyvracia predstavy mnohých ľudí o tom, aký je Boh, o tom aký je diabol ale aj o tom aký je človek. Kniha ktorá odhalí to čo už dávno vieme ale neuvedomujeme si. Veľmi dobré, chytľavé no posledné stránky sa mi čítali už ťažšie, štýl knihy a irónia môže po čase omrzieť, no aj napriek tomu je to kniha ktorú treba prečítať.

Lunapark Lunapark Stephen King

Kniha sa dobre čítala, od Kinga som iné nečítal a tak neviem čo som mal čakať. No bolo to dobré.

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

pekné čítanie, zaujímavé koľko veľa sa zmestilo do tejto kratšej knihy

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Zatiaľ "prečítané" len ako audiokniha, no kniha má výborný príbeh, výborné myšlienky a aj záver. Psychologický román, dobrý na oddychové čítanie alebo rozmýšľanie. Príbeh o chlapcovi ktorý sa vyberie hľadať poklad, a nájde poklad, aj keď trochu iný ako čakal.

Angličanka Angličanka Daniel Silva

Veľmi dobrá kniha, pútavý príbeh, pripadal som si akoby som nečítal knihu, ale pozeral film.

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Prvá prečítaná kniha od Dominika Dána, neviem čo som mal čakať ale bolo to dobré. Knihu som prakticky prečítal za jednu noc, aj keď detektívky nie sú môj žáner, bavilo ma to.

29.10.2017 4 z 5

Velký rozvod nebe a pekla Velký rozvod nebe a pekla C. S. Lewis (p)

Kniha pre ľudí ktorí radi a veľa rozmýšľajú. Myšlienky a otázky o živote, správaní človeka podané nenásilne formou príbehu - Lewis donúti čitateľa rozmýšľať, nekladie mu silene odpovede, no čitateľ s ním nemôže nesúhlasiť - aspoň ja som nemohol. Kniha ktorá otvorí oči, a je dobré sa ku nej vrátiť.

29.10.2017 5 z 5

Přípitek zkušeného ďábla a jiné eseje Přípitek zkušeného ďábla a jiné eseje C. S. Lewis (p)

Pre toto mám rád Lewisa - spôsob akým rozmýšľa a podáva svoje myšlienky ďalej. Nie jednoduchá kniha no obohatí veľmi.

Náměstí svaté Alžběty Náměstí svaté Alžběty Rudolf Jašík

Silný príbeh, a asi aj pravdivý, aj keď som nič z toho nezažil. O to viac, že je to slovenská literatúra. Hovorí nie len o láske, ale aj o tom aký je život, akí sú ľudia, že človek je schopný naozaj všetkého (či už v dobrom alebo zlom)

Mám v pätách mafiu Mám v pätách mafiu Jano Hargaš

Aj napriek tomu že by som si príbeh vedel predstaviť nejak zaujímavejšie, bolo do výborné.

Treba na chvíľu odísť Treba na chvíľu odísť Pavol Weiss

Veľmi dobré poviedky, každá má svoj príbeh, svoju pointu aj ponaučenie. Mám rád knihy ktoré mi dajú niečo viac než len čítanie - a toto boli poviedky nad ktorými som sa zamýšľal.

29.10.2017 5 z 5

Poutníkův návrat Poutníkův návrat C. S. Lewis (p)

Kniha ktorá má príbeh, ktorý vás donúti čítať ďalej. Na prvý pohľad naozaj dobrý príbeh, dej, a aj napriek tomu že sa v knihe črtajú kresťanské témy, nie je to prekážkou pre čitateľa. Avšak, akonáhle máte aspoň nejaký obraz o živote Lewisa, kniha naberá úplne nový rozmer - Pútnikov návrat som čítal hneď po jeho biografii, autor prepája svoj život s touto knihou. A ešte je to posledná vec k dokonalosti - pokiaľ knihu číta veriaci človek, objaví v nej zase niečo nové a výborné. Ak by som to mal zhrnúť, myslím si že zážitok z knihy bude mať každý kto ju zoberie do rúk, donúti zamyslieť sa na životom.

Čierny záprah Čierny záprah Kálmán Mikszáth

Pekné poviedky, o živote, smútku, poverách, chudobných aj bohatých. Pohodové čítanie.

29.10.2017 4 z 5