silvie5281 silvie5281 komentáře u knih

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Tak .. Právě jsem knihu dočetla a ..
Děj je zasazen do nádherné přírody, která spolu s velrybami, zasmušilostí prostředí, přírodními úkazy, jež jsou typické, přesto ukazuji, jak je člověk nicotný a kolikrát si vlastní vinou ještě situaci během těchto ukázů ztěžuje (ano, myslím bludné sítě), vykresluje ideální misto, kam se uchýlí žena s tak tragickou minulostí. V tomhle skládám Jojo hold.
Ambiciózní mladý developer, který spatří krasu tohohle, spokojenost a bezpečnost obyvatel a velryb vymění za peníze - tady už to začíná připomínat příběhy z harlequinek.
Nemám problém s romantikou, ale konec sr mi strašně tahnul. Kdyby byl ukončen o sto stránek rychleji, možná by to nebyla tak za vlasy přiřazena slaďárna, pro mě by však kouzlo neztratila.
Každopádně příběh úžasne napsany a čtivý.

11.01.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu jsem četla jen ze zvědavosti :) a byla jsem velmi příjemně prekvapena!! Kniha je velmi čtivě napsána, Lou je správně trhlá osoba, což je mé osobě velmi blízké. Její humor je osobitý, ale vůbec omezený. Člověk se bavil a přitom hltal každé slovo z ne zrovna veselého kontextu knihy.
Nejsem typ, kterého jen tak něco rozbrečí, ale poslední stránky jsem četla přes závoj slz.
Nakonec jsem měla pocit, že Lou sr snažila ukázat krásu života, byť s omezením, Willovi, ale vlastně on ukazoval nádheru života Lou.

09.01.2017 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

No, více omračující účinek na mne měly popisy života v koncentráku ve Vypravěčce. Autor se tak moc snaží šokovat svět, až text působí jako reportáž bulvárního plátku. Ano, mluvím o nadměrném užívání vykřičníků.
Dále mi autor přijde. . Snažil se světu sdělit ohavnosti v Birkenau, ale ... nakolik toto zažil, převyprávěl zážitky jiných ... Musí každý posoudit sám.
Každopádně je to silná kniha, a "znalci", tvrdící, že holocaust nebyl .. je mi líto vašeho pohledu. Právě kvůli takovým popíráčům genocidy, holocaustu a dalších zločinů proti lidskosti, ty zločiny přetrvávají i dnes.

04.01.2017 3 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Knihu jsem právě dočetla a ... jsem plna zcela protichůdných pocitů.
Trvalo mi dlouho se do knihy začíst, konkrétně první polovinu. Nemohla jsem poznat "novou" Lou, která se utápěla v žalu. Hledala jsem tu, která hrdě nosila po Paříži čmeláčí punčocháče .. Když vezmeme v úvahu, že to bylo půlroku po Willově skonu.
Druhou polovinu jsem už četla, nenutila jsem se do každého řádku, ale nijak mě to neoslovilo. Chyběl mi tam ten náboj a přidrzlý humor Lou, který se nebála předvádět nahlas v prvním díle.
Chápu, že je velmi těžké navázat na předchozí úspěch, navíc, když drtivá většina z nás Lou spojuje s Willem, rovněž chápu, že pokračování si svým způsobem vymamili fanoušci knihy Než jsem tě poznala, ale osobně bych si ho odpustila. Tato kniha mi přijde s velmi otevřeným koncem - jak bude probíhat vztah Sama a Lou? Jaká bude její práce v NY?
V tomto ohledu by mě spíše zajímaly životní osudy Treeny, Louin život by se mohl uzavřít na pozadí ...
Ale jak se říká, sto lidí, sto chutí ... :)

03.01.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tato kniha mě opravdu naplnila. Neuvěřitelně čtivá, téma holocaustu je zde zakomponováno zase jiným způsobem, než jsem znala doposud.
Děj mě polapil hned na počátku a nepustila do samého závěru.
Osobně bych knihu řadila mezi nejlepší díla letošního roku.
Příběh psaný babičkou Sage byl pro mě trošku zmatený, ale nakonec jen pochopila jako stěžejní pilíř celého příběhu - jen díky němu babička přežila, jen díky němu byla Sage postavena před vnitřní konflikt, zda Josefa zabít, nebo ne. Jen kvůli konce příběhu, vyhledal Josef příbuzné Segiiny babičky ...

28.12.2016 5 z 5