Shimy Shimy komentáře u knih

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Měla jsem tuhle sbírku básní číst jako povinnou četbu k maturitě, ale nešlo to. Přečetla jsem sotva tři básně a vzdala jsem to. Pro mě to bylo absolutně nepochopitelné a krkolomné.

07.01.2014 odpad!

Jak připravit dokonalou svatbu Jak připravit dokonalou svatbu kolektiv autorů

Hezká kniha plná obrázků a fotek. Krásná inspirace od výzdoby až po přehledné a stručné rady třeba při výběru fotografa, nebo ohledně místa svatby a užitečných otázek a tipů při jeho výběru. Super pomocník :)

05.12.2020 5 z 5

Svatební diář Smart Svatební diář Smart Martin Pátek

Super pro všechny nevěsty, které mají rády přehled a pořádek v zařizování. Diář má spoustu místa na všechny poznámky, plánování, inspiraci a ke každé sekci je vždy napsáno pár stránek nejzákladnějších rad. Moc hezky sestavený a hodně mi při zařizování, vymýšlení a uchování všech věcí přehledně na jednom místě, pomohl. Nevěstám vřele doporučuji! :)

05.12.2020 5 z 5

Věnečky Věnečky Blandine Le Callet

Zajímavě pojatá kniha. Některé pohledy a příběhy hostů zaujaly víc, některé zase míň.

04.12.2020 2 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Knihu jsem měla doma koupenou už dlouho a díky čtenářské výzvě jsem se konečně rozhodla si ji přečíst. Vzhledem ke komentářům zde, jsem ji začínala číst s rozpoluplnými pocity, ale překvapila mě. Není to sice žádný bestseller, ale četla se hezky rychle a určitě mě nezklamala a přečtu si ráda i další díl.

22.11.2019 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film, a to nedělám příliš často a ráda. Celou dobu jsem si totiž samozřejmě představovala hlavní postavy vzhledově tak, jak jsem je viděla ve filmu. Ale ani tak mi to zážitek z knihy moc neubralo, protože v několika směrech se přeci jen kniha od filmu dost liší. Za mě určitě palec nahoru. Tak jako styl psaní Stephena Kinga, zalíbil se mi i styl jeho syna :)

01.06.2017 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Knihu jsem měla přečtenou za krátkou dobu, ale to z toho důvodu, že byla tak slaboučká, ne z toho, že bych se do ní začetla tak, že bych ji nemohla ani odložit. Na druhou stranu, nudná ale také nebyla. Čekala jsem, že se u ní budu bát, ale spíš jsem jen celou dobu čekala, co se stane, a byla jsem napjatá vlastně jen na konci, i když jsem celou dobu věděla, jak to asi nakonec dopadne. I přesto ale nemůžu říct, že bych se u knihy nudila, ale myslím si, že to bylo způsobeno i tím, že měla málo stránek, kdyby byla delší, už bych se asi nudila. Tak nějak nevím, co si o téhle knize myslet, tak dávám takový zlatý střed :)

20.03.2017 2 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Přečetla jsem jí jedním dechem. Nejen, že mě rychle vtáhla do děje, ale i díky kratičkým kapitolám, u kterých jsem si vždy po přečtení řekla, že jedna další kratičká mě ještě přece přečíst nezabije :) Kniha se mi tedy líbila, ale nevadilo by mi, kdyby byla delší, takhle mi všechno přišlo nějak až trošku moc zrychlené.

26.10.2016 4 z 5

Z časožroutů jsem byla úplně unešená, bylo těžké je odložit. Jen mi trošku chyběl úplně dovysvětlený konec, jak to pak sdělili ostatním lidem, že z celého letadla se najednou vrátilo jen snad 8 lidí. Ale takový je už King, úplně samotný konec si musí většinou domyslet čtenář sám, jak by si to představoval zrovna on, a to se mi na něm na jednu stranu hrozně líbí :). Do skrytého okna do skryté zahrady jsem se začítala déle, protože se mi na této povídce už od začátku něco tak nějak nezdálo (na konci jsem pochopila proč, soudě podle toho, jak povídka nakonec dopadla), ale i tak to bylo také moc napínavé čtení. Ale spíš než strach ve mě povídka vyvolávala smutek, přišlo mi neustále líto hlavní postavy. A už se těším, jaké budou další dvě povídky, které jsem začala číst hned po těchto.

13.09.2016 4 z 5

Misery Misery Stephen King

První film od Kinga, který jsem viděla dřív, než jsem si přečetla knížku. Proto jsem se docela bála, aby mi to nezkazilo požitek a překvapení v knize, ale naštěstí se tak vůbec nestalo. Zatím totiž jakýkoli film na motivy Kingovy knihy, co jsem viděla, nikdy nebyl úplně totožný s knihou. Navíc Misery už jsem viděla i před delší dobou, takže jsem si to zas až tak do podrobna už nepamatovala. Ale podle mě byla kniha mnohem drastičtější a byla jsem často stejně napjatá a vystrašená jako hlavní hrdina. I přesto, že si už nemůžu dovolit pročíst celé dny, alespoň na pár stránek jsem si čas denně vždycky našla. Takže vřele doporučuji, neodtrhnete se od ní.

27.05.2016 4 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Kniha mě poměrně zklamala. Byla to druhá, kterou jsem od syna Kinga četla. Jako první jsem četla Vánoční říši a z té jsem byla nadšená a říkala si, jakéhopak skvělého nástupce si pan táta udělal. O téhle však nevím, co si mám myslet.. jen u jediné povídky jsem byla vážně nadšená, a to u Černého telefonu, u většiny ostatních mi přišlo vše takové nepřehledné a když už se začalo něco dít, tak to buď byl už hned konec anebo mi přišlo prostě vše takové nedodělané, nedomyšlené..jako kdyby si u každé řekl, že má maximum 5 stránek a musel to prostě do nich za každou cenu nacpat..nevím, tady je mé hodnocení ke každé z povídek, a doufám, že příští knihu, jakou si od pana Hilla přečtu mně zas jen potěší:)
Nejlepší nový horor-O knoflíčkovi..vypadalo to tak slibně..a v nejlepším to skončilo/20th century ghost-taky to vypadalo zajímavě, ale přišlo mi to nedokončené, nevysvětlené/Pop art-vážně zajímavý nápad a hodně emotivní, moc hezký příběh/Uslyšíš zpívat cvrčka-na mě až moc nechutné, nijak mě to ani nezaujalo jako nápad/Abrahamovi synové-furt jsem čekala a zase nic, tak dobrý nápad ale nijak nevysvětlené/Lepší než doma-nepochopila jsem/Černý telefon-naprosto nejlepší povídka, vážně skvělá, přečetla jsem jí jedním dechem/V autu-super, jen nedokončené, nevysvětlené bohužel/Plášť-ze začátku nic moc, ale konec dost překvapivý a dobrý/Poslední dech-zajímavý nápad, ale nijak zvlášť uchvacující také ne/Mrtvé dřevo-taková malá vsuvka/Snídaně u vdovy-nepochopila jsem/Bobby Conroy vstává z mrtvých-taková zvláštní, na to, že je podle této povídky pojmenována celá kniha, tak mi přišlo, že se tam nic moc nestalo/Otcova maska-naprosto jsem nepochopila/Dobrovolná internace-vážně zajímavý nápad, ale čekala jsem víc/Šeherezádin psací stroj-zajímavé, ale zase nedodělané

15.10.2015 2 z 5

Padesát stínů Evy Padesát stínů Evy Rossella Calabró

Kniha mě tedy moc nezaujala, humor autorky mi zas až tak moc vtipný nepřišel, našlo se jen opravdu maličko věcí, které by mě opravdu rozesmály, ale i přesto jsem knihu dočetla až do konce, protože mi to moc času nezabralo, díky tomu jak je kniha slabá. Předchozích "50 stínů Adama" si už ale asi nepřečtu.

11.02.2015 1 z 5

V náruči nepřítele V náruči nepřítele Mary Higgins Clark

Dá se říct, že vlastně celou knihu jsem četla plná napětí a očekávání co se stane. Bylo to opravdu zajímavé a myslím si, že i docela poučné čtení. Konec jsem přečetla jedním dechem :)

09.02.2015 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Nevím no, u knihy jsem se neskutečně nudila, nevzpomenu si ani na jediný moment, kdy bych se byť jen na chvilinku ponořila se zájmem do děje. A film jsem už ani neměla chuť dokoukat. Obrovské zklamání.

07.01.2014 1 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moje vůbec první knížka, kterou jsem od Kinga četla, a zatím se mi i nejvíc líbila. Vážně moc povedená :)

07.01.2014 5 z 5