shevchenko shevchenko komentáře u knih

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Vynikající kniha! Jako malý jsem do toho uplně blázen, chtěl jsem se stát taky lovce mamutů a zažít zážitky s hlavními hrdiny, tábořit v jeskyni a nebo lovit zvěř.

17.07.2012 5 z 5

Sbírka úloh z matematiky pro základní školu Sbírka úloh z matematiky pro základní školu František Běloun

Super sbírka, na které můžete natrvénovat, jak ns tom jste :)

13.07.2012 5 z 5

Zápisky o válce galské Zápisky o válce galské Gaius Iulius Caesar

Zajímavá kniha, ale....psáno podrobně a koho baví římské války či římská kultura, vřele doporučuji :) Jinak já jsem si ji koupil, když byla ve slevě a hned jsem tak našel pár tiskových chyb, chyběli čárky a za tu cenu se stejně vyplatila :)

17.07.2012 4 z 5

Pane bože! Čtu tu vaše komentáře a musím se jenom divit, nad tím, že se vám to líbilo. Chápu, že jste asi četli převyprávěnou verzi od Plevy v dětských let, ale kdyby jste měli číst originál, který vyšel v Odeonu má asi 500 stránek, tak byste svoje hodnocení trochu změnili a už vás by to ani nebavilo. Nejhorší pasáže knihy jsou, jak myslí Robinson na boha a proč tam vůbec je a proč přežil jenom on a proč a proč a proč. Dále tam žere vajíčka od Želv a to v dnešní době by ho na místě zastřelili, i kdyby na tom ostrově byl sám, tak vezme želva samopal a postřílího, protože jíst její vajíčka se prostě nemá! A když si k tomu vezmu, že zabil lva (nebo co to spalo tam u pobřeží Afriky) a pak ho stáhl z kůže chtěl s ní obchodovat a myslím ještě, ře prodal svého kámoše Xuryho do otroctví v Brazilii. Prostě tahle kniha činí z dětí zabijáky a proto se nehodí pro malé, nevinné děti. A všem ještě doporučím: neutrácet prachy za takovou knížku, ze které nic nebudete mít, ledatak v očích slzy kvůli malým želvám a ještě jedno pasáž, kde vyrábí své náčiní nebo staví komín nebo tak něco, že pořád nemá hlínu a že se mu cihla nepovedla a to se mu nepovedlo a koza utekla a nebo koza porodila kůzle, jsou fakt drsně trapné a nudné! Konec

17.07.2012 2 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Pro mě nejlepší kniha z celé serie o Narnii. Také filmové zprcování je kvalitně vypracované.

17.07.2012 4 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

Výborná encyklopedie pro malé děti.

17.07.2012 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Letopisy jsou většinou pro menší děti, proto se mi to moc nelíbilo.

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Velmi napínavý příběh :)

Letní strom Letní strom Guy Gavriel Kay

Mě se moc nelíbila, byla nudná a nějakej koberec na zdi nebo co to je, mě fakt nudil čím dál tím víc, že jsem hodil do polička a rok jsem to neotevřel. Samozřejmě koho hodně baví fantasy knihy at si to čte, ale pro tenhel autor skončil...

17.07.2012 3 z 5

První encyklopedie První encyklopedie * antologie

Jako mladý jsem si z ní pořád četl :)

Zvíře Zvíře kolektiv autorů

Neuvěřitlná kniha! krásy přírody po hromadě. Není to až tak moc podrobné, ale pro zš možná i pro sš stačí :)

17.07.2012 5 z 5

Agáta a doktor Lupa - Černý rytíř Agáta a doktor Lupa - Černý rytíř Gerit Kopietz

Má to velký písmana :(

13.07.2012 4 z 5

Matematika 6-9 - pro vyšší stupeň ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázíí Matematika 6-9 - pro vyšší stupeň ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázíí Jaroslav Eisler

Sice mám rád matematiku, ale tohle mě moc nepotěšilo :) Ale dal si stím práci, takže musím hodnotit kladně :)

13.07.2012 4 z 5