Sheldon Sheldon komentáře u knih

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nejsem si jistý, zda jsem viděl dřív film nebo knihu, ale jak film, tak kniha patří k vrcholům žánru, a to z naprosto jasných a zřetelných důvodů. Harris v sobě nezatají znalce kriminalistiky, ale přitom skvěle rozepíše hlavní charaktery. Musím říct, že Mlčení jehňátek je oproti standardnějšímu thrilleru Červený drak kvalitativně o stupeň výš. Opravdu hrůzné čtení, v tom nejlepším slova smyslu.

27.02.2015 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Moje absolutně nejoblíbenější Kingovka. Děsivý příběh o nešťastné Annie, která žije ve světě své nejoblíbenější románové hrdinky a podlehne svodům svého temného já ovládnout spisovatele, který její hrdinku vymýšlí je autorskou terapií a mistrovskou hrou autora se čtenářem. Úprava knihy, vynechaná písmenka, prolínání časových i tematických rovin je jednoduše majstrštyk.

Osvícení Osvícení Stephen King

Vítáme vás v hotelu, kde se budete opravdu bát a nebudou to zdaleka jen výjevy mistra slova Stephena Kinga, ale zejména vaše vlastní představy. Geniální.

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Tohle je prostě moje srdcovka. Jako historik umění oceňuji skvělé líčení historických událostí, ale hlavní postava a její vývoj mě nikdy nepřestane udivovat. Jedním slovem skvělé.

29.05.2014 5 z 5

Waltari je můj osudový autor a díky této knize jsem si ho pro sebe objevil. Přestože podle mě napsal i lepší knihy, je Egypťan Sinuhet výborná kniha, která čtenáři hodně dá.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přečetl jsem jedním dechem, skutečně brilantní detektivka a to tomuto žánru příliš neholduji. Oproti švédskému filmu, který je velmi zdařilý, se mi na knize líbí ironický podtón při popisu postav a nadhled autora. Chytře napsané, zajímavý příběh a výborné postavy. Opravdu skvost.