Sgr.Krtek Sgr.Krtek komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Tak tohle je něco ! Musím napsat, že tato kniha je pro mne tou nejlepší co jsem zatím četl. Ve chvíli kdy jsem začal číst, dozvídat se další strhující informace, jsem prostě nemohl přestat číst další a další stránky. Další kapitola = další zjištění - musím číst dál - další kapitola a opět další šokující řádky, nelze jen tak přestat :). Vřele doporučuji všem.

15.08.2014 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tak tahle knížka byla pro mě naprostým utrpením :D Sáhl jsem po ní kvůli tomu jak je krátká a to byla chyba. Musím se přiznat, že zbytek knihy (od půlky) jsem si musel poslechnout v mluveném slově, neboť jsem to sám nemohl přelouskat. I u poslechu jsem se občas přistihl že vůbec nevnímám.

18.07.2013 2 z 5

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Ulf Palmenfelt

Něco tak blbého jsem dlouho neviděl a nikdy nečetl ... Vůbec nevím jak se může tato knížka řadit do četby pro malé děti.

09.03.2013 odpad!

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Úžasná a inspirativní knížka o neuvěřitelném příběhu rodiny, která chce pouze jednu věc, žít normálně, tzn. svobodně. Užívat si té možnosti žít..... mít rodinu. Bohužel, a současné dění (mimo jiné opět na Ukrajině) je toho důkazem, lidstvo, a to především vedení kterému podléhají, je někdy parta imbecilů a idiotů, kteří obyčejné lidské životy zatahujou do dávno pochopeného absurdniho nesmyslu jménem válka. Mimochodem postava desatnika Gheorghe je v knize velice zajímavou osobou a myslím, že stojí za to se nad jeho vnímání víry pozastavit! Jde totiž o víru člověka naprosto čistou, která je odproštěna od všech nesmyslů náboženství jak jej známe, církve, její organizace, jejích zbytečných pojmenování, které nemají oporu v ničem. Pasáž, kde to v podstatě Emil nechápe (zejména z toho důvodu, že uvažuje stále na úrovni svatých knih, církve a jejích směšných příběhů) a kde mu desatník Gheorghe svou víru vysvětluje, je skvělá. Plný počet hvězd bez potřeby nějaké výtky. :-)

11.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Z počátku jsem na tuto knížku "nadával". Nebyl jsem rád, že jsem si vybral právě tuto k maturitě. Pak jsem se ale zamyslel nad významem té knihy, nad tím co chtěl autor tímto příběhem říct. Poté jsem uznal, že je to jedna z velmi důležitých a krásných knih do života :).

22.04.2015 5 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Šokující ! Velmi poučné ! Dokonce velmi dobře napsané, což svědčí o autorově povaze, vše dotáhnout do konce a co nejlépe. Doporučuji všem, kromě dětí samozřejmě :).

22.04.2015 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Naprosto výborná kniha, která šokuje a nutí čtenáře přemýšlet nad mnoha věcmi. Doporučuji přečíst opravdu každému, je to jedna z knih, které si dávám k maturitě, a která patří mezi ty, co bych si rád přečetl i bez té povinnosti číst k maturitě. Je napsaná velmi dobře ! Poslední věta v knize mě nutila ještě 2 dny přemýšlet nad hlavní postavou tohoto úžasného díla (na motivy skutečné osoby).

11.09.2013 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

I přes to, že poslední část mě vůbec nebavila musím dát 5 hvězdiček. Krásně a humorně napsané vzpomínky na dětství, zážitky s kamarády, klukovské hádky a vše co do toho patří. Nejsem žádný dospělák, ale taky jsem rád zavzpomínal s úsměvem na rtech jaký jsme byli uličnici a na naše dobré "staré" časy. :-)

13.08.2013 5 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Jednodušší divadelní hra. Znovu bych asi nečetl.

09.03.2013

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Úžasný ! Doporučuji přečíst.

23.04.2013 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Krásně se četla, těšil jsem se na každou další kapitolu.

25.08.2013 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Moc pěkná knížka ke které se klidně vrátím.

17.03.2013 5 z 5