senora senora komentáře u knih

Tam někde za duhou Tam někde za duhou Ali Smith

Já jsem byla nadšená. Myšlenkové pochody jednotlivých postav, jazyk, všechno do sebe zapadalo.

03.03.2015 5 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Nudná rozhodně ne, řachanda a drby ze života Lauren Graham také ne. V knize, která nám ukazuje jak funguje svět castingů a začínajících herců a hereček, jsem ani žádné dějové zvraty nečekala. Vlastně je to zábavné, jak o sobě hlavní hrdinka pochybuje, chybuje a s další nadějí znovu začíná a my už víme, že se jí to podařilo, že velkou roli dostala a prosadila se. Ale také je v tom podtext toho, že takových holek jako je Franny je spousty a protože se nikdy neprosadili, jejich příběh nikoho nezajímá, i když je v podstatě stejný jako příběh v knize.

19.02.2015 4 z 5

Furioso Furioso Carin Bartosch Edström

Bavilo mě to moc. Ve své podstatě vrah mohl být kdokoliv z podezřelých a sedělo by to stejně. Líbilo se mi prostředí, vykreslení postav, postupné rozplétání zápletky i nahlédnutí do fungování hudebního světa.

19.02.2015 5 z 5

Opravdu, opravdu dobré, ostatní komentáře mají pravdu, ale kdo nepřečte neuvěří. Více takovýchto knih, a to prosím bez přímé řeči :-) (nevídáno). Poezie v próze.

20.08.2014 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Velké zklamání. O Spinalonze jsem se nedozvěděla nic nového, byla jsem tam, tak jsem si myslela, že zážitek umocním. Postavy jsou ploché černobílé, nemají žádný vývoj. Zdá se, že autorka měla dobrý nápad, přiblížit nám hrůzu těch malomocných lidí a jejich příbuzných na druhé straně, značně nepřesvědčivě. Dočetla jsem s vypětím sil, ale nemohu doporučit. Jako příběh by to nebylo špatné, ale ta šablona z toho hrozně trčela.

05.08.2014 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Knihu jsem dostala, dočetla, ale nenadchla mě. Jenom ta základní myšlenka o přelidnění je zajímavá. Mám pocit, že jako počítačová hra by to bylo lepší, pak by možná člověka i zajímaly ty památky a vodítka v textech Božské komedie.

06.06.2014 2 z 5

Tajemství strýce Erika Tajemství strýce Erika Jan Jařab

Děti to hrozně bavilo, i čtoucí a poslouchající dospělé.

08.01.2014 5 z 5

Marcel Marcel Erwin Mortier

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu. Krásná, trefná líčení či přirovnání. Škoda, že už nic jiného od tohoto autora u nás nevyšlo. Je to nostalgie se špetkou tajemství a člověk se do toho ponoří a ani se mu nechce ven.

11.11.2013 5 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Kniha mě mile překvapila. Já se těším na další díl.

25.03.2013 4 z 5

Za Fidelem na Kubu Za Fidelem na Kubu Lenka Procházková

Výborná kniha, něco mezi reportáží, cestopisem, průvodcem. Přesně charakteristika, která by mě odradila, ale jsem ráda, že jsem se odradit nedala,protože mě to moc bavilo.

13.03.2013 5 z 5

Basta fidli trumpeta Basta fidli trumpeta Jiří Žáček

Nejoblíbenější kniha mého syna ve dvou letech. Ještě dneska z ní umíme pasáže, krásné obrázky, krásné pohádky a rýmy. Doporučuji všem

11.03.2013 5 z 5

Nezbedníci Nezbedníci Martina Drijverová

Čtu je dětem a ani nevím proč, ale jim se strašně líbí. Čteme je průběžně dokola. Mají oblíbené kapitoly a pořád se k nim vracíme.

11.03.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Chytlo a nepustilo, konec překvapil, konečně někdy.

22.10.2012 4 z 5

Horké peníze Horké peníze Dick Francis (p)

Teda ti příbuzní mě dost rozčilovali. Protože postav bylo mraky, tak se několikrát jejich vztahy a charakteristiky opakovaly a to už bylo docela příliš. Jinak postavy jednají dost nelogicky, starý pán je úspěšný obchodník, ale jinak ňouma, trochu nijaká umělá postava.

17.09.2012 3 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

Taková průměrná detektivka se superintendantem Dalglieshem. Nenadchne ani neurazí. Překvapilo mě, že oběť byla jenom jedna.

25.08.2011 3 z 5

Beránek Beránek Lenka Procházková

Chytré, hravé. Knihu mám moc ráda. Možná to tu bylo mockrát, ale takhle empaticky tedy rozhodně ne. Nenechte se odradit komentářem, tahle kniha je famózní.

19.08.2011 5 z 5