Sarri Sarri komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Seriál se mi nelíbil a po třech dílech mě omrzel. Kniha mě naproti tomu úplně dostala. Hra o trůny mě uhranula a já se těším na druhý díl. Hodně dobrá záležitost, tyhle Písně ledu a ohně. Gratuluji G.R.R. Martine, získals dalšího čtenáře =P

08.02.2015 5 z 5

Postel Postel David Whitehouse

Podle mě nudné, zdlouhavé a zase nudné. Podobně by se dala napsat dvousetstránková knížka o přípravě napoleonských špaget. Neupírám Davidu Whitehouseovi určitý literární um, jeho sloh je okořeněný lehkou poetikou, kterou se snaží vmáčknout hlavním protagonistům, ale nefunguje to. Silné momenty příběhu vyšumí a ten všechen balast kraluje. Ani pointa se autorovi nevyvedla vhodně načasovat. Celé knize by spíše seděla verze povídky, prostě to více jak o polovinu zkrátit a mohlo by to pak být i smysluplnější. Četba téhle knihy mě prostě hrozně nudila.

04.02.2015 2 z 5

Dvě zrcadla Dvě zrcadla Karolina Limrová

Tak tahle kniha je odpad. Větší hrůza mi už dlouho nepřišla pod nos. Nejenže je celý příběh naprosto sprostou a nechutnou kopií Stmívání, pomalu slovo od slova, ale tohle s prominutím je na úrovni školní slohové práce žákyně sedmé třídy. Kdyby to napsala taková Šebestová, tak prosím, ještě je v mentálním vývinu a moc toho sama nevymyslí, ale autorka je dospělá a zralá žena a podle mého se nenapravitelně ztrapnila. Opravdu málokdy mě nějaká kniha tak moc negativně emočně rozhodí, ale tady nemůžu jinak. Další věcí, která mě děsí je fakt, že si titul vysloužil od čtenářů celých 69%. To mě vyloženě uráží. Já vím, je to jen moje subjektivní hodnocení, ale potom, co se tu člověk dočte v komentářích, jak to lidi zaujalo a nedejbože se to i líbilo, tak to je vážení opravdu konec. Tahle kniha si zaslouží jediné - demonstrativně upálit na hranici.

04.02.2015 odpad!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Pro mě zklamání. Povídky prostě nejsou mým šálkem kávy. Doufám, že ostatní knihy v sobě mají mnohem víc, než tahle. Vůbec nerozumím tomu, že na tomhle Sapkowski postavil něco lepšího, docela se divím...

12.01.2015 3 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Tak tohle mě dost bavilo! Trochu mě mrzí, že nemůžu dát plný počet hvězdiček, ale své mouchy to mělo. Nicméně, ty k tomu peklu asi patří, ne? Madison mě nadchla a její pohled na svět jakbysmet. Nicméně slabé pasáže knížka obsahovala a k některým, méně estetickým až nechutným kouskům se také raději nebudu vyjadřovat, ale každopádně tam patřily xD. Takže za mě spokojenost a natěšení se na další díl. Fakt mě zajímá, kam se tahle pekelná jízda posune dál =)

10.01.2015 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Příběh to není špatný, má co sdělit. Několik drobností mi tam tak úplně nesedělo, ale to je v pohodě, to se dá odpustit =)

06.01.2015 4 z 5

Pro mě osobně poměrně zklamání. Nechápu, že je to takový bestseller. Humorné a lehké čtivo, ale něčím obohacující? Ne. Nepřináší vůbec nic nového. Pro mě trochu lepší průměr...

30.12.2014 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Stiefvaterová si připravila velice živnou půdu pro další děj. Dokonalé to není, je to úplně z jiného soudku - autorčin styl je od základů změněn a díkybohu to zdá se funguje. Docela mě zajímá, jak se tato série v budoucnu rozvine - našlápnuto má poměrně slušně... =)

05.12.2014 4 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Výborně, moc se mi to líbilo. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

03.11.2014 5 z 5

Ticho promlouvá Ticho promlouvá Eckhart Tolle

Není co dodat. Kniha obohacující každičkým slovem v ní obsaženém. Díky Ecku!

30.10.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

POZOR, MOŽNÝ SPOILER!
Hluboký a dojemný příběh plný něčeho, co dost dobře nedokážu převést do psané formy. Moc se mi to líbilo. Prozatím je ,Než jsem tě potkala´ nejlepší knihou, kterou jsem letos přečetl. Mám rád tu fatálnost, která je protkaná skrze vztah Willa a Lou. Bolí mě představa, že když konečně najdete někoho, koho můžete milovat, tak ho ztrácíte. Vím, že je to celé vymyšlený příběh, ale... obdivuju Lou za její statečnost, líbilo se mi že dělala chyby, lidské chyby. Líbil se mi náhled na celé téma eutanazie, i když to nebylo tak úplně dotažené - s přihlédnutím k tomu, že hlavní dějová linka se táhne okolo vztahu a ne okolo tohoto těžkého tématu. Líbily se mi náhledy ostatních vedlejších postav. A konec mě dostal, jedno z nejromantičtějších, nejsmutnějších a nejhlubších loučení vůbec. Ten příběh bolí, ale dává smysl. Děkuju Moyesová, za ten emotivní zážitek, nezapomenu na něj...

23.10.2014 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Skvělá kniha, skvělý nápaditý děj, zajímavé postavy. Opravdu, nemohl jsem se od poslední části knihy ani odtrhnout. Nezbývá nic jiného, než ihned zakoupit další dva díly xD!

18.08.2014 5 z 5

Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Sila prítomného okamihu – Základné teórie, meditácie a cvičenia Eckhart Tolle

Nemám slov. Ani se mi nechce tuto knihu knihou nazývat - nejde to. Je to přítomný okamžik, vhled do světa, ve kterém žijeme a přesto ho nevnímáme. Jsme slepí, jsme spící, jsme nevědomí - sníme... Úsvit přichází, je čas se probudit.

25.07.2014

Strach múdreho muža Strach múdreho muža Patrick Rothfuss

Nepopsatelně úžasné s nepatrnými rozpaky, související s délkou knihy a s přemírou přebytečné vaty okolo hlavního děje - jenomže, jinak řečeno: Kvothe je zlodějem srdcí

14.06.2014