Sarkasokol Sarkasokol komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

dočetla jsem včera k ránu, nemohla jsem se odtrhnout, byla to má poslední nepřečtená kniha od této autorky a jsem jí opravdu nadšená. Ani jednou knihou mě nezklamala, styl psaní se mi moc líbí a témata jsou velmi zajímavá. Vlastně díky Mornštajnové jsem poprvé četla knihy na téma 2.světová válka a období komunismu, píše o tom tak poutavě, nevnucuje názor, co je a bylo dle ní správné, pouze dává nahlédnout do života postav a nechá čtenáře, aby se sám rozhodl, jak moc bude s tou kterou postavou sympatizovat a chápat důvody jejích rozhodnutí nebo naopak nekompromisně odsoudí její činy a myšlenky. Opravdu jsem autorce vděčná, že mě vtáhla do povídání o této době, teď už nebudu mít obavy, že by mě knihy na toto téma nebavily nebo že bych jim tolik nerozuměla. Moc se těším na její novou knihu Listopád, věřím, že bude taky výborná.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

výborná kniha ostatně jako všechny od Mornštajnové. Na autorku jsem narazila před pár měsíci a už mám přečteno vše, co napsala a moc se těším na její novou knihu Listopád. Slepá mapa mě bavila hlavně díky pohledu na rodinu po tři generace, kniha popisuje život ještě před 1.světovou válkou a končí až po revoluci 1989. Vliv plynoucího času a vývoj politické situace formoval jednotlivé postavy a ty se samozřejmě díky tomu, v jaké době vyrůstaly, lišily svými prioritami a nározy a životními rozhodnutími. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně silný příběh, kniha si mě úplně získala.

24.01.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Má první přečtená kniha od této autorky a ihned jsem věděla, že nebude poslední. Kniha je moc poutavě napsána a moc se mi líbila. Za přečtení stojí všechny autorčiny knihy, ani jednou jsem nebyla zklamána.

Fáma Fáma Lesley Kara

Kniha se mi docela líbila, ale znovu bych jí asi nečetla. Spousta jmen, trochu jsem se v postavách ztrácela, kdo je kdo. Závěr byl zajímavý, pro mě nečekaný, to se mi líbilo, nemám ráda knihy, kde od začátku tuším, jak to dopadne. Téma je to rozhodně zajímavé, stojí za zamyšlení.

21.01.2021 3 z 5