sarkaditt sarkaditt komentáře u knih

Panenka Panenka Hollie Overton

Kniha se velmi dobře četla od začátku do konce. Těžko jsem ji odkládala, nemám k ní jedinou výtku. Rozhodně doporučuji přečíst.

21.07.2018 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

!!! Pro někoho možná Spoiler !!!
Od začátku velmi dobře čtivá knížka, napínavá. Začalo mi do příběhu "nesedět" to s těmi druhými dveřmi, ale ještě se to dalo tak nejak zkousnout, fantasmagorie s opoustěním těla už byla na mě ale fakt moc. Ten konec mi přišel dost ujetej, kdy hrdinka udělala několik věcí, které hraničí se zdravým rozumem (Proč tam jela, proč nezavolala policii? Případně kdyz uz tam byla, tak hasiče?). No a ten úplný konec s tím synem, to mě vyloženě naštvalo. Konec knihy byl tak hnusnej, že mi to zkazilo dojem z úplně celé knihy, ačkoli jinak byla zajímavá. Dojem mám natolik zkažený, že nejspíš od této autorky už nic číst nebudu. Uvidíme.

14.07.2018 2 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Před čtením knihy jsem tu procitala recenze a po přečtení jedné, kde paní psala, že ji to připomíná jeden film, který zrovna patří mezi me hodně oblíbené (přímo ho jmenovala), tak jsem byla trochu zklamaná, že díky ní asi zhruba vím, jaká asi bude ta zápletka. Od začátku knihy jsem tedy měla tušení, ale naštěstí i tak mě kniha hodně překvapila a konec mě absolutně šokoval. Přečetla jsem ji jedním dechem, ani jsem nevyšla z bytu, když bylo venku krásně, jen abych mohla číst dál. To se mi popravdě nestalo několik let. Od Jodi jsem četla Vlka samotare a Velké maličkosti, nicméně Čas odejít je pro mě nejlepší z nich a patrně i nejlepší kniha, co jsem v posledních letech četla. Prostě TOP!!!

19.06.2018 5 z 5

Hra s čísly Hra s čísly Dick Francis (p)

Třetí Francisovka, co jsem četla a za mě zatím nejlepší. Naprosto mě nadchla, dobře se četla, příběh měl spád. Určitě díky této knize ještě sahnu po dalších od tohoto spisovatele.

09.06.2018 5 z 5

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Ze začátku mi dělalo problém se zorientovat kdo je kdo, už kvůli nevšedním jménům a vícero postavám. Příběh jako takový se mi líbil a zaujal mě. U konce mě mrzelo, že byla kniha věnovaná už jen dánské záchránkyni (jak jde zas někomu pomáhat) a ne osudu chlapce a jeho matky, postřeleného muže, nemocného chlapce a také by mě zajímalo, jak dopadla Barbara, komplic únosce. Stačilo by pár stran. Škoda. Jinak se mi kniha líbila.

05.06.2018 5 z 5

Vina Vina Věra Kadlecová

Panenku jsem nečetla - to, že je Vina volné pokračování jsem zjistila, až když jsem měla knihu doma. Příběh mi přišel jako taková celkem dobře čtivá oddechovka, nicméně jsem čekala víc, navíc konec knihy mi přijde dost otevřený, nedokončený. Za mě hodnotím jako průměr.

05.06.2018 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Začátek knihy mě moc nebavil, ale když se tím člověk prokouše, tak už se pak kniha čte dobře. Co se tyce příběhu, přišlo mi dost přiřazené za vlasy noční zatčení sestry, ale tak třeba to tak opravdu chodí, nicméně pro mě osobně nereálné. To samé přehnaná kontrola při nákupu v OC, nepřipadá mi to v dnešním století reálné. Kupodivu oproti ostatním recenzím, co jsem četla, tak me právnička neseděla. Její postavu jsem chápala tak, že se stydí za to, že je bílá. Celou knihu jsem četla mezi řádky její potřebu se omlouvat za svou rasu a za to, že je bílá. Potvrdila mi to věta (...)"Snila jsem o tom, že se probudím černá."(...)
Také mě dostala její pohled na dva žebráky- starší bílá paní a mladý černoch. Víc vyzebrala ta paní a právnická poukazovaly na to, že to je kvůli barvě pleti. Nesouhlasím s tím. Mladý muž by si snad měl schopen najít práci a živit se nějakou činností, ne? Starší lovek a navic zena hůře něco sežene.
Sestra Ruth mi občas přišla arogantní.
Co se tyce Turka, závěr knihy mě opravdu velmi mile překvapil.
Knihu hodnotím kladně a určitě doporučuji.

18.03.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se od začátku četla dobře. Pak už mi přišlo, že se zastavil děj věčně se opakujícími výslechy, ale zrovna ve chvíli, kdy jsem si to řekla, se to začalo znovu hýbat a postupně se děj ubíral zajímavým směrem. Rozuzlení příběhu mě překvapilo a kniha se mi líbila. Nelíbil se mi konec, díky kterému zůstal příběh v podstatě otevřený, protože nevite, jestli ji z toho právník vyseka a nebo jestli i po tak úporné snaze bude tak jako tak matka bez dítěte, resp.dite bez matky... Takže až na ten konec dobrý.

23.02.2018 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Zajímavý příběh, ale mohl by jít více do detailů.

07.11.2017 4 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Nenadchne, neurazi. Oproti jinym (Tchyne a uzeny..., Hra svalu apod.) take od teto spisovatelky me tato kniha zklamala. Prislo mi to jako "kniha v knize" a trosku reklama na knihu Utrhnout se ze retezu. Na zacatku knihy cte zena hlavniho hrdiny prave tuto knihu, potom on ji shani v knihkupectvi a najednou se kniha jmenuje Stripky z loznic, stejne tak obal knihy na zacatku popisuje nohy v retezech a pak kdyz ji shani, tak milence v rozbitem zrcadle... Zkratka trochu nevychytane a podle me kniha tak trochu o nicem a zcela zbytecna. Kniha o knize.

31.10.2017 2 z 5