sarka9190 sarka9190 komentáře u knih

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Má srdcovka. Tady nehodnotím objektivně, jelikož jsem jako malá hltala animovaný film, později i literární předlohu. Autorův majstrštyk, který prostě nepřekoná. Řekla bych pohádkové(kvůli nadpřirozeným bytostem), ale i hořké a pravdivé, jaký život umí být. Vím, že teď autorovi vyšlo V Kalábrii s jednorožkou, ale ještě se nemohu přinutit si knihu opatřit. Poslední jednorožec je opravdu jen jeden.

05.04.2019 5 z 5

Pekelná díra Pekelná díra Kevin J. Anderson

Slušný průměr. Jelikož jsem literárně nepolíbena Dunou a nejsem fanoušek autorů, hodnotím pouze jako čtenář, kterému se knížka na dovolené připletla do ruky. Je to akční sci-fi se zákulisními pletichami, jehož svět by šel rozvinout klidně víc. Ano, pěkně to odsýpalo, ale žádné překvapení se nekonalo, vše víceméně v zajetých kolejích.

02.04.2019 3 z 5

Tajemství kočičího lidu Tajemství kočičího lidu Peter Horn (p)

Na mechanické děti to nemá, ale stejně se k Floriánovi ráda vracím.

27.03.2019 3 z 5

Tajemství kamenných čertů Tajemství kamenných čertů Peter Horn (p)

Milá připomínka mých začátků s fantasy.

27.03.2019 3 z 5

Tajemství mechanických dětí Tajemství mechanických dětí Peter Horn (p)

Tenhle díl nemá chybu, dodnes si jej vytáhnu jako milou jednohubku na odpoledne a připomínku.

27.03.2019 5 z 5

Tajemství jezdců z močálu Tajemství jezdců z močálu Peter Horn (p)

Četba určená pro mladé čtenáře začínající s fantasy. Jako tenkráte já sama. Je to milé, svižné, přiznám se, že krapet naivní - zvláště první díl - nicméně, tuhle sérii mám dodnes pro potěšení ve své knihovně. Jsem ráda za to, že jsem byla tzv. odchovaná na těchto věcech a ne na milostných pseudo-akčních, rádoby-drsných novelách, které jsou v dnes rádoby hity.

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

Takže docteno. Za fantazii dávám jednu hvězdu a za zvládnutý marketing druhou. Není to můj šálek kávy, chtělo by to víc dozrát, poladit a dotáhnout. Pro mně je to moc jednoduché. Jednoduchý dej a postavy, žádné překvápko. Kdybych s fantasy začínala, asi by mě to bavilo více, takto se musím přiznat, že jsem se dost nudila. V prvním hodnocení jsem uvedla, že mi to přijde hodně adult a v tomto bodě se můj pocit nezměnil. Vím, že její příznivce nepotěším, ale za sebe si nebudu lhát do kapsy.

26.03.2019 2 z 5

Dračí zloději Dračí zloději Jana Rečková

Mnohem lepší a rozvinutější než první díl, veliká škoda, že autorka již více nenapíše, zasloužilo by si to alespoň krapet uzavřít. Na příběhu je vidět, že některé načaté dějové linie byly nastartovány na další díl.

20.02.2019 4 z 5

Dračí mor Dračí mor Jana Rečková

Knížka na dovolenou. Být trochu více propracované charaktery, dala bych o hvězdu více, takhle je to pro mne takový dračí Mark Stone. Nicméně dračí svět, bitvy mne baví.

20.02.2019 3 z 5

Mrtví muži netančí Mrtví muži netančí Míla Linc (p)

Styl psaní lahůdka, dějově je to krapet rozdrobené, ale ke kávě na nedělní odpoledne je to více než vhodné.

19.02.2019 3 z 5

Stín Černého hvozdu Stín Černého hvozdu Míla Linc (p)

Velmi příjemné kultivované překvapení. Jedna z knih, kde - kromě děje - mne baví i styl vypravování. Prostě si celou knížku užívám a ona mne pozvolna dovede ke konci. Musím přiznat, že podobný styl psaní se v poslední době moc často nevyskytuje. Takže už mám všechny vyšlé díly a vychutnávám si čtení.

19.02.2019 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Z této série mám ráda první díly. Jasně, je to akční romanťárna, ale hlavní záporák - u tohoto dílu - je skvělý. U prvních dílů je ta romantická a akční laťka skvěle vyvážená, u těch pozdějších už mi to evokuje přeslazenou limonádu s nádechem akce. Nicméně jako teenager mám na tuto sérii skvělé vzpomínky.

19.02.2019 3 z 5

Přiznám se, že mi tak 30 listů do konce chybí, ale dávám rozhodně za 5. Už jsem párkráte zmiňovala - a tady to platí 100%, že v ,,počátcích,, byl Murakami daleko hravější. Hlavní hrdina rozhodnější, wow efekt překvapení - takové to, že čtete a netušíte, která bije asi dvě třetiny knihy. Tak strašně moc mi to u jeho novějších děl chybí - a tady jsem to opět dostala. Byť mě Murakami baví číst, přijde mi, že už tak nějak ví, proč si jej fanoušci kupují a to jim dost šablonovitě dává. Nedivím se mu, ale pak, když se Vám po 1Q40 a Ptáčku na klíček dostane do rukou Konec světa, nebo Hon na ovci, o to víc Vás mrzí, že ty doby už jsou asi pryč a teď už budete od toho autora číst pořád dokola to samé. Co dodat, mám Murakamiho knížky ráda, takže budu číst dál. Jen by se mohl víc odvázat :-) Opravdu krásná knížka.

01.02.2019 5 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

Dávám 4, i když za mne spíše průměr. Je to zábava číst a užívat si ty postavičky, ale opět - zaklapnu knížku a když se mne za 14 dní zeptáte, tak na Vás vybalím, co se dělo na konci a hotovo. Jako autorův fanoušek, si četbu užívám, ne, že ne. Hlavně proslulé sbíhání dějových linií. Ale z této série mám ráda jiné díly. Méně je někdy více.

28.01.2019 4 z 5

Vichr smrti Vichr smrti Steven Erikson (p)

Vichr smrti uzavřel dění mého oblíbeného 5.dílu. Svižně kompaktně, opět s gradujícím uzavřením. Opravdu důkaz toho, že u mne bodují Eriksonova díla, kde není 3 000 postav, ale jenom 2 000, a stejně tak počet dějových odboček. Celistvé, srozumitelné. Mrknu na přebal knihy a vím, o čem byla.

28.01.2019 5 z 5

Lovci kostí Lovci kostí Steven Erikson (p)

Nechci dávat průměr, to bych knihu dala na rovinu Měsíčních zahrad, což si nezaslouží. Hlavně za ten závěr. Nicméně, oproti předchozím dílům opět překombinované. Četla jsem ji s přestávkou, protože mne moc v některých částech nebavila. Poslední třetinu jsem rychle dohltala, ale zpětně přiznávám, že bez toho, aniž bych si přečetla obsah, si z knihy nepamatuji víc než závěr, kdežto předchozí díly víceméně celé. Začíná to být takové - čtu super super a za 14 dní nevím polovinu. Můj přítel je velkým fanouškem ságy a ani on si u některých už pomalu nevybavuje, co se tam k čertu dělo. Takže dojem z Lovců kostí - závěr super, asasiny milujeme. Gradace famozní. Toť vše.

28.01.2019 4 z 5

Půlnoční vlny Půlnoční vlny Steven Erikson (p)

Hodnotím zpětně - plný počet hvězdiček, jako předchozímu dílu. Oproti čtyřce se děj držel krapet při zemi, celkové tempo se dost zvolnilo. Mně to nicméně vyhovovalo - jelikož Dom řetězů byla náročná jízda, takže takto jsem dala hned 2 díly za sebou. Většinou si četbu Malazu prokládám, něčím méně depresivním. Já mám prostě tyhle 2 díly ráda - jsou v zásadě ucelené - 2 hlavní linie, pár drobnějších. Méně postaviček, nicméně lépe propracovaných, gradující uzavřený děj. Za mne super.

28.01.2019 5 z 5

Saurík Saurík Josef Pospíchal

Má milovaná knížka z dětství

10.01.2019 5 z 5

Malý princ a Planeta Ludoky Malý princ a Planeta Ludoky Clotilde Bruneau

Planeta ludoky se mi líbila. V jednotlivých kapitolách se těším na další barvitý svět a postavičky. Lidské pochyby, selhání, rozhodnutí....

10.01.2019 4 z 5

Malý princ a Větrná planeta Malý princ a Větrná planeta Guillaume Dorison

Sérii bych nesrovnávala s předlohou, či respektive, bych to vnímala jako velmi volný odkaz k původnímu příběhu. Mne si Malý princ(originál) získal až v dospělosti, kdy jsem jeho poselství pochopila, takže tuto sérii sbírám a v žádném případě neodsuzuji. Ilustrace půvabné, příběhy solidní - jako malé dítě bych z toho byla odvařená. Už to zde bylo párkráte zmíněno - líbí se mi, jak je cca na 30 stránkách načrtnutý svět, z jehož mytologie by se dala sesmolit pomalu celá knížka. Toho si velmi cením.

10.01.2019 4 z 5