sappan sappan komentáře u knih

Operace Máma Operace Máma Caroline Cross

Úžasný relax, moc jsem se nasmála. Jen kdyby takových příběhů bylo víc! Brady byl naprosto boží!

01.09.2020 5 z 5

Nezkrotný doktor Nezkrotný doktor Diana Palmer

Hezky se mi to četlo, mělo to docela odpich, zápletku, love story a šťastný konec, takže fajn. Knížky Diany Palmer jsou v sériích trochu špatně očíslované a tak jsem si musela knížky přečíslovat a srovnat tak, aby celá ta věc na sebe navazovala, ale obávám se, že není přeložené všechno. Přesně jak píše Havrmoni. Nedávno jsem měla knížku, kterou tady vydavatel pustil do oběhu bez poslední kapitoly a dneska jsem dávala dohromady sérii, která u nás jako série vůbec není označená a ze tří dílů tu vyšel první a třetí. Přijde mi, že v nakladatelství se v devadesátých letech bumbalo přes míru. :-)

Lék na smutek Lék na smutek Diana Palmer

Příběh komplikované lásky dvou lékařů v městské nemocnici (kam chodí téměř všechny postavy ze skoro všech příběhů paní Palmer). Tady se mi zdálo, že příběh pořád dobrý, hezky běžel a pak najednou konec, který mi přišel nikoliv odfláknutý, ale takový nějaký chudý. Tam by to možná ještě trošku práce chtělo.

Závrať z milování Závrať z milování Diana Palmer

Poslední z bratrů Tremaynů a jeho potíže s láskou. Musím říct, že mě děj několikrát rozesmál. Četlo se to prima.

Slečna z města Slečna z města Diana Palmer

Další z bratrů Tremaynů, ten nejuzavřenější. Příběh plyne hezky, samozřejmě nechybí šťastný konec a chudák bratr na konci není ani naštvaný, ani uzavřený, ani odstrčený. Četlo se to příjemně, taková jednohubka.

Polibek v Juárezu Polibek v Juárezu Diana Palmer

Tady se představuje první z bratrů Tremaynů. Paní Palmer okořenila společné místo ještě vztahy ve velké rodině. Dobře se to čte, i když některé reálie jsou pro mě trochu exotické.

Lásky se neodříkej! Lásky se neodříkej! Diana Palmer

Pěkná knížka na líné letní nedělní odpoledne u vody. Děj běží klasickým způsobem a konec je samozřejmě šťastný.

Nevěsta Nevěsta Julie Garwood

Rozhodně stojí za přečtení. Zajímavý příběh, který nepostrádá humor. Bavila jsem se od začátku do konce. Navíc se to celé odehrává ve středověku na skotské Vysočině. Pro mě perfektní odreagování.

09.08.2020 5 z 5

Svatba Svatba Julie Garwood

Mám ráda příběhy ze středověku a ze skotské Vysočiny, takže tohle jsou knížky pro mě. Je pravda, že první díl se mi líbil o maličko víc. Ale rozhodně stojí za přečtení.

09.08.2020 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Paní Kleypas nezklamala, knížka se mi moc líbila a četla se jedním dechem. Možná jsem trochu předpojatá, protože hlavní hrdinka je dcera Sebastiana a Evie. Tuto dvojici mám zatím ze všech hrdinů paní Kleypas nejraději. Každopádně knížku vřele doporučuji k přečtení.

08.08.2020 5 z 5

Bílá je pro nevěsty Bílá je pro nevěsty Emma Darcy

Příjemně roztomilá, nenáročná a úsměvná jednohubka na líné nedělní odpoledne, když se člověk potřebuje odpoutat od všedních starostí.

08.08.2020 5 z 5

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Arthur Hailey je jeden z mých oblíbených spisovatelů a Let do nebezpečí mám z jeho knížek možná nejraději - dobře napsané, dobrý překlad, děj se nezadrhává, člověk to přečte jedním dechem.

03.08.2020 5 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Knížka se mi líbila, takže dávám plný počet hvězdiček. Ale...
Navzdory pravděpodobnosti od Lisy Kleypas - tahle povídka se mi zdála z těch tří nejslabší, paní Kleypas to umí líp.
Letní rytíř od Kinley MacGregor - tahle povídka se mi moc líbila, ale souhlasím s těmi, kteří si myslí, že Simon z Ravenswoodu by si zasloužil samostatnou knížku.
Příběh dvou sester od Julie Quinn - moc pěkná povídka, milá a vtipná, Nedova reakce na útěk Lydie neměla chybu. :-)

24.06.2020 5 z 5

Cesta do jeho srdce Cesta do jeho srdce Terri Brisbin

Zase jeden moc pěkný příběh ze skotské Vysočiny a klanech, zasazený do starověku. Rozhodně stojí za přečtení. Příjemně prolenošené odpoledne s knížkou, která se četla skoro sama.

24.06.2020 5 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Hannah Howell

Knížky Hannah Howell mám moc ráda a Nevěsta z Vysočiny patří k mým nejoblíbenějším. Prostě jsme si sedly. :-) Miluji příběhy ze středověké Anglie a Skotska. A jako bonus u paní Howell jsou to příběhy spojené příbuzenstvím i místem, což preferuji. Doporučuji přečíst každému, kdo má rád dobře napsané středověké příběhy.

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Jedna z mých zamilovaných knih. Paní Agatha se narodila do viktoriánské éry, prožila dvě války, časy začátkem století, kdy se život žen začal rychle měnit, i časy po druhé světové válce. Její postřehy o tom, jak se tenkrát žilo mě neskutečně baví, protože z knihy je jasné, že píše s láskou a lehkostí. Navíc byla paní Agatha na svou dobu dáma neskutečně odvážná a činorodá. Její postřehy o tom, jak se tenkrát žilo a cestovalo jsou z dnešního pohledu sice trochu úsměvné, ale možná by nebylo špatné něco takového vyzkoušet. :-) Velmi doporučuji k přečtení.

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Čekanky jsou moje oblíbené, ale asi nejraději mám Zimní naději. Jak píše Mnaui - Evie dokáže překvapit a Sebastian je prostě Sebastian. Jen mi vadí, že nakladatel popletl obálky (a nejen u nás, ale i v originále). Musela jsem si správnou obálku "přepracovat". K Zimní naději evidentně patří obálka knihy Vše pro lásku. Ale i přesto knížku doporučuji, je to úžasná oddechovka.

23.06.2020 5 z 5

V zajetí vášně V zajetí vášně Alexander Stainforth (p)

Moje první knížka od tohoto autora. Příběh je trošku jiný než obvykle, což je plus a navíc má slušný spád. Také je v knize méně pravopisných chyb než v dnešní době bývá obvyklé. Autor má nesporný talent k vyprávění, příběh se čte jedním dechem. Opravdu mohu doporučit každému, kdo si chce odpočinout a zažít příjemnou chvíli v románovém světě.

12.06.2020 5 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Slečna Marplová je moje srdeční záležitost. Všechny knihy s ní stojí za přečtení.

20.02.2020 5 z 5