sadlo sadlo komentáře u knih

Doktore, to byla jízda! Doktore, to byla jízda! Patrick Taylor

Pro mne skvělé čtení. Všechny díly jsou , užiji slovo, senzační. Stojí za to, aby byly ve vaší knihovně. Budou je jistě číst i vaši rodinní příslušníci. Mládežníci i dříve narození.

25.12.2022

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezky se četla. Zvláště , když při četbě venku padal hustě sníh. Děj se odehrává v zimě. Doporučuji, ostatně jako všechny knihy této autorky.

19.12.2022

Adam a koleno Adam a koleno Dagmar Urbánková

Něžná, útlá knížečka.Přečtená za 5 minut, ale obrázky můžu prohlížet hodinu, tak jsou krááásné.

08.12.2022

Syn Syn Lois Lowry

Smekám před paní spisovatelkou. Podobně jako před paní Rowlingovou. Úžasný příběh, návaznost, čtivost....
Knihy této autorky stojí za zakoupení pro naše potomky do jejich knihovniček.

05.12.2022

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Další autorova kvalitní, lehká, pohodová detektivka. Má spád, nenudím se a co je důležité, těším se, že si po práci vezmu kávu a usadím se s ní v křesle, abych si vychutnala další dobrodružství hlavního hrdiny. Abych nezapomněla, skvěle popsané myšlení fanatického mozku teroristy.

01.12.2022

Sedm příšerných Sedm příšerných Garth Jennings

Všechny tři díly jsou výborně čtivé.

10.11.2022

Parta od Mississippi Parta od Mississippi Davide Morosinotto

Výborné počtení ! Vřele doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi např. knihy Vango, Alma,Případ Flavie de Luce, 7 příšerných, Velká železniční dobrodružství....

10.11.2022

Děvčátko a velký černý pes Děvčátko a velký černý pes Daniela Krolupperová

Milé, líbezné čtení pro malé i větší děti. S chutí si ji přečte babička s dědou. Výborný knižní dárek, ke kterému se budou čtenáři vracet.

21.10.2022

Jak si Pán Bůh postavil betlém Jak si Pán Bůh postavil betlém Enrique Monasterio Hernández

Nádherné, něžné. Stojí za zakoupení do " domácí" knihovny. Mít ji " po ruce".

18.09.2022

Malý král Malý král Ivan Renč

Něžné, milé čtení.

15.09.2022

Tajemná jeskyně Tajemná jeskyně Jiří Marlicz (p)

Apeluji na rodiče, prarodiče, tety, strejdy, doporučte svým potomkům tuto knížečku. Skvělé dobrodružné čtení. Pro nynější mladé čtenáře je " vizáž" knihy archaická, ale obsah i ilustrace jsou SKVĚLÉ! Co je RETRO je stále dobré.

11.08.2022

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Díky dovolené přečteno za dvě odpoledne.Neotřelý příběh, výborně vyprávěný. Doporučuji.

31.07.2022

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

973 stran, které jsem si s chutí a s napětím přečetla! Před paní Rowlingovou smekám, má dar od Boha tak skvěle a poutavě psát. Dík patří také panu Šenkeříkovi - překladateli.

29.07.2022

Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic Hrozba ve vlaku na horu čarodějnic M. G. Leonard (p)

Tak jsem přečetla tři předcházející díly, také jsem je koupila pro mé děti. Tento díl stojí za přečtení i za zakoupení.

19.07.2022

Vražda manželů Marstonových Vražda manželů Marstonových Nina De Gramont

Páni, bezvadné počteníčko. Doporučuji.

26.06.2022

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Výborně napsaná a popsaná doba ve třicátých letech dvacátého století v Německu. Nástup nacistů k moci, postupné vyčleňování německé židovské populace z běžného života německé společnosti. Pro dětské i dospělé čtenáře.

13.06.2022

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Druhý díl této trilogie byl setjně dobře čtivý jako první díl. Stojí za přečtení.

13.06.2022

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Nenudila jsem se, těšila jsem se na volnou chvilku, abych pokračovala ve čtení. Ještě jsou dva díly, na které se chystám.

06.06.2022

Lilie pro nevěstu Lilie pro nevěstu Teresa Simon (p)

Skvělá!!! Od začátku až do konce výborné čtení.
Není to sentimentální román, doporučuji mladým čtenářům, lépe pochopí zrůdnost válečných konfliktů, vznik té zrůdnosti. Ta se opakuje stále a stále, proto je na mladé generaci, aby se četbou seznamovala o křehkosti porozumění mezi lidmi, národy.

04.06.2022

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Výborné počteníčko. Ani chvilku jsem se nenudila. Nezapomeňte si knihu přibalit na dovolenou.

02.06.2022