Sabina335 Sabina335 komentáře u knih

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Kniha byla celkem příjemná na čtení, ikdyž je o takovém, ne příliš lehkém tématu, války. Nepřirovnávala bych ji k typickým knihám o válce, zde to bylo podáno tak trochu odlehčeněji.

13.06.2022 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

jeste ted me z toho mrazi.... andilek s dablem v tele, jinak bych to nenazvala. bohuzel i takove veci se deji, ale nikdy v zivote bych si to nechtela prozit sama. za me velmi napinavy pribeh od zacatku az do konce. velmi tezko jsem knihu odkladala a mela stale potrebu cist dal a dal...

17.05.2022 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Mně se ta kniha svým způsobem líbila. Ano souhlasím s některými komentáři, že zde bylo občas příliš mnoho textu úplně k ničemu, ale tak nějak mi to do sebe zapadlo. A navíc mě překvapil závěr. Já osobně jsem si myslela, že to bude jinak. Takže opravdu záleží na konkrétním čtenáři, jak mu to sedne. Za mě se to číst určitš dalo.

16.05.2022 3 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

(SPOILER) Kniha se mi líbila, byla napsána jednoduše a velmi čtivě. Podle mě nemá moc společného s koncentračními tábory jako takovými, je zde v popředí spíše to, jak pomáhala rodit děti v táboře, ale jen chvilku, než ji odvezou do hor za Evou Braunovou. Zde se Anke necítí příliš ve své kůži. Je jí odporná představa, že má přivézt na svět dítě Adolfa Hitlera. Brzy však nachází jakési přátelství s Evou a hlavně služebnými. Dokonce se i zamiluje do německého vojáka, který si plně uvědomuje hrůzy války a hlavně co je ve skutečnosti Hitler zač.

27.04.2022 5 z 5

Vzorná chůva Vzorná chůva Sheryl Browne

Kniha se mi docela líbila, námět mě zaujal od prvních stran. Chvílemi mi přišla knihu trochu zmatená, ale na konci se vše vysvětlí.

27.03.2022 4 z 5

Osudný okamžik Osudný okamžik Rebecca Thornton

No... Jak jen začít??? Podle anotace se mi kniha docela zamlouvala, ale po prvních pár stránkách mám v hlavě fakt zmatek. Zamotávala jsem se místy v postavách, chvílemi jsem ani nevěděla, kdo právě mluví. Příběh a námět sám o sobě by asi ušel, ale autorka zvolila celkem nešťastný styl psaní, který se mi moc nezamlouval. Nebylo to nejhorší, ale taky bych po ní už znovu nikdy nesáhla.

20.03.2022 2 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Příběh Šarlatán se mi moc líbil. Film jsem ještě neviděla, chtěla jsem si první přečíst knihu. Byla napsána hezky. Příběh byl celkem dojemný. Místy jsem pana Mikoláška obdivovala a zároveň litovala. Věřím, že celý jeho dar je pravdou a nic na tomto příběhu není smyšleno a proto jsem litovala toho v jaké žil době a jak ho nespravedlivě soudili a to jenom vlivem té špatné doby.

08.03.2022 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Celkem příjemné čtení, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale po pár stránkách se četlo samo. Námět zajímavý, postavy pěkně promyšlené.

05.03.2022 4 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Kniha naprosto super, ale ten konec???? Jako otevřené konce moc nemusím, ale tohle je otevřené až až... Už teď chci další díl a vědět, jak to bude pokračovat!!! Jinak hádanky opět zaměstnaly hlavu nejen mojí, ale i manžela a na některé z nich jsme opět nedokázali přijít :D

19.02.2022 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

(SPOILER) První díl trologie s vyšetřovatelkou Alicí Parrovou. Velmi napínávý příběh plný neuvěřitelných zvratů. Vrah se skrývá za mnoha maskami, dokáže použít skvělé převleky tak, že ani sama vyšetřovatelka neví, že s tímto vrahem měla čest tváří v tvář.

06.02.2022 5 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Já tedy nevím, ale podle předchozích komentářů, kde jsem četla, že byl sériový vrah známý už od začátku, jsem zjistila, že jsem asi totálně natvrdlá. Já tedy až do posledních stran, kde bylo napsáno konkrétní jméno, ani na chvilku neuvažovala právě nad tímto člověkem. Takže za mě byla kniha napínavá až témeř do konce a konec byl opravdu napínavý. Chápu, že někomu kniha nesedla, je to o každého vkusu. Já mám takové thrillery ráda, takže za sebe určitě doporučuji.

01.02.2022 5 z 5

Sedmero krkavců Sedmero krkavců Karin Stružková

Mám ráda tuto pohádku již od dětství. Nové filmové zpracování je velmi krásné, ale kniha je prostě kniha.

30.01.2022 5 z 5

Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Neohrožený Mikeš: výběr pohádek Boženy Němcové Božena Němcová

Předloha krásné české zfilmované pohádky.

Princ Bajaja Princ Bajaja Božena Němcová

Krásná pohádka o (ne)šťastné lásce.

O Popelce a jiné pohádky O Popelce a jiné pohádky Božena Němcová

Čteno jako E-kniha (tedy pouze pohádka o Popelce), tuto hororovou verzi nemám moc ráda, mám raději tu klasiku zfilmovanou.

Čert a Káča Čert a Káča Božena Němcová

Klasika paní Boženy Němcové, potěší i po letech.

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Stará česká klasika, velmi krásně zfilmovaná.

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Kniha mě velmi zaujala a vtáhla do děje, šlo se jen těžko odtrhnout. Velmi pěkný spád, napínavé čtení, velmi zajímavá zápletka. Až do posledních kapitol jsem netušila, že by závěr mohl být právě takový. Pro milovníky napětí doporučuji.

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Dostává se mi do rukou další kniha z prostředí koncentračních táborů, která se poslední dobou stává mojí oblíbenou. Tato kniha je psaná formou dialogu, kdy po mnoha letech promluví přeživší člen sonderkommanda.

26.01.2022 5 z 5

Sůl nad zlato Sůl nad zlato Božena Němcová

"Tatíčku, mám Vás ráda jako sůl." Věta, která je pro tuto pohádku charakteristická a zná ji snad každý!

21.01.2022 5 z 5