s1ombrehimawari s1ombrehimawari komentáře u knih

Kroky ve vedlejším pokoji Kroky ve vedlejším pokoji Miodrag Pavlović

Neotřelé, nápadité. Autor sám se rád vrací ke kořenům minulosti a daří se mu vytáhnout a oprášit témata ze starých časů mně blízkým absurdním způsobem.

19.04.2023 4 z 5

Princ z Persie Princ z Persie Jordan Mechner

Pro mě absolutně kouzelný příběh s opravdu nádhernou a živou kresbou. Neotřelé.

06.02.2023 5 z 5

Čtyři hrany srdce Čtyři hrany srdce Françoise Sagan (p)

Co toe? Genetické, neoriginální, statické, jazyk nezajímavý, postavy odosobněné, příběh slabý, vyprávění takové předujaté a bez respektu No, nevim nevim.

19.01.2023 odpad!

Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Guy Delisle

Bohužel to nebylo nic pro mě. Nesedlo mi servírování příběhů, které za mě bylo suchopárné a občas jsem ani nevěděla, proč nám zrovna tohle autor vypráví. Nenacházela jsem v tom smysl. Co se týká grafické stránky, taktéž nejsem fanouškem, pro mě moc jednoduché a minimalistické. Výběr barvy se mi ale líbil a hodil se do místa dění. Taktéž jsem se dozvěděla nové věci a to cením.

16.01.2023 1 z 5

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

Příjemná jednohubka.

16.12.2022 3 z 5

Sv. Outdoor Sv. Outdoor Marie Iljašenko

Básně Iljašenko mají co nabídnout. Jsou mi blízké, protože mi připomínají svojí náladou a tématikou mojí oblíbenou knihu Běguni od Olgy Tokarczuk.

12.12.2022 4 z 5

Akrostichy Akrostichy Ivan Martin Jirous

fajne, jak by řekla legenda

26.08.2022 4 z 5

Až budou viset Až budou viset Joe Abercrombie

Vlastně jsem fanouškem kroků zpět a degenerace. První knížka která ve mně vyvolala 'něco' po přečtení řeznických a dehumani scén.

26.08.2022 4 z 5

Karanténa (2020) Karanténa (2020) Jaroslav Hutka

Obraty a myšlenky.

09.08.2022 4 z 5

Ad acta Ad acta Patrik Ouředník

Autorovu tvorbu mám velice ráda, ale tahle knížka pro mě byla trochu zklamáním. Moc se mi líbilo, jak si s námi autor pohrával, mám ráda takové knížky, ale samotné vstupy autora byly... Otravné? K tomu všemu jsem ještě měla pořádný maglajs v postavách.

29.01.2022 3 z 5

Okamžik medvěda Okamžik medvěda Olga Tokarczuk

Pokud bude Olga Tokarczuk v budoucnu studijním programem vysoké školy, nemůžu se dočkat až se celá ponořím do její tvorby v prostorách kampusu.

28.01.2022 4 z 5

Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) Sonety / The Sonnets (dvojjazyčná kniha) William Shakespeare

Asi jsem čekala trošku víc?

01.12.2021 4 z 5

Faidra Faidra Lucius Annaeus Seneca

Příjemné, rychle se to četlo

07.11.2021 3 z 5

Marianniny rozmary / Neradno s láskou zahrávat si Marianniny rozmary / Neradno s láskou zahrávat si Alfred de Musset

Příjemné, leč někdy moc zdlouhavé.

04.11.2021 4 z 5

Nejlepší české básně 2019 Nejlepší české básně 2019 Radek Fridrich

Nemůžu říct, že by 2 19 zklamal

26.09.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Zatím nejlepší díl. Nejkrásnější obrázky, které začínají být trochu více propracované. Nejsilnější příběh. Akorát mi moc nevyhovoval způsob vyprávění některých pasážích, na druhou stranu to bylo super ozvláštnění. Postavy se stávají staršími a vyspělejšími a já si to užívám.

26.09.2021 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Strašně mě to uspává tím, jak se tam všechno opakuje. Ale very cute.

17.09.2021 2 z 5

Dvojitá tma Dvojitá tma Jiří Ohrenstein

Jediný soubor básní, který mě málem rozplakal, několikrát. Skvělé spojení slov v dokonalé výrazy.

12.05.2021 4 z 5

Letní byt Letní byt Carlo Goldoni

Skvělá hra.

08.04.2021 4 z 5

Král jelenem Král jelenem Carlo Gozzi

Moc se mi líbila fantaskní složka. Hra byla svižná a rychle odsýpala. U mě hra klesla zejména kvůli přeplácanosti a záporákovi, který vůbec neměl dostatečnou motivaci.

23.03.2021 3 z 5