Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Neviditelná armáda Neviditelná armáda J. M. Troska (p)

Ať už jsou tyto knihy vědecky mimo či ne, já ten příběh jako dítě milovala a s chutí si ho přečtu klidně i teď. Jedna z mých srdečních záležitostí!

21.11.2013

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Jedna z mála Kingových knih, u kterých mi doopravdy běhal mráz po zádech a chvílemi jsem musela přestávat číst. To naturalistické popisování utrpení, bezmoc a hmatatelný strach... Prostě fantasticky napsáno!

28.08.2013 5 z 5

Sny Sny Richelle Mead

Podle mě je tento díl jeden z nejvíce emotivních a u konce knihy jsem byla docela naštvaná. Můžu říct, že kdybych měla čekat, až vyjdou další pokračování česky, nejspíš bych si ohlodala všechny nehty, tak že ještě že jsem nemusela:) Je to pěkné čtení, s originálním nápadem a hlavně, kdo by nemiloval Cartera! :D
Ale vzhledem k některým dost choulostivým pasážím, mě v obchodě udivovalo, jak malé slečny si tyto knihy kupují...

25.08.2013 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Kniha mě během pár stránek uchvátila a nepustila. Je to krásné odpočinkové čtení. Ačkoli obálka vypadá jako od fantasy knihy, příběh je především o lidských vztazích. Ale nějaké to fantastyčno tam také najdete;)

Mámin seznam Mámin seznam John St. Greene

Kdo čeká jen knihu o umírání a trápení, nemůže se více zmýlit. Tento příběh je především o naději a o lásce s okamžiky, které vás dokáží zasáhnout. Je nádherné číst o tak nádherném vztahu, který měli Kate a Singe a je úžasné číst o tom, jak se tátovi a jeho synům podaří vypořádat se se smrtí milované maminky. Kniha, která stojí za přečtení.

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Konečně! Myslela jsem, že už se konce příběhu ani nedočkáme, jak to autorka pořád dál natahovala...
Knihu jsem přečetla za pár hodin, líbila se mi, ale stále si stojím za tím, že první díl byl nejlepší a samostatně by mi úplně stačil. Co mě v poslední knize dost nepříjemně překvapilo, byl zvrat ohledně Vee, připadalo mi to takové vyumělkované, zbytečné...

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Nenapadá mě co vytknout. Příběh jsem zhltla jedním dechem, za pár hodin a budu se těšit na pokračování.
Pro mě jednoznačně skvělý zážitek.
A abych nezapomněla - fantastická obálka knihy!

21.08.2013 5 z 5

Rozesmátá smrt Rozesmátá smrt Jenny Nowak (p)

Jako vždy velmi povedené a pěkné posunutí Vladova příběhu kupředu. Osobně ale nemusím části knihy týkající se války a později pak dobu hloupoučkých dívek, dodržujících striktně etiketu. O to sympatičtější postavou v této knize je mi Mina a její část příběhu. Co lze na tomto dílu Vladova příběhu vyzdvihnout je zapracování Stokerova románu Dracula do děje ("aneb jak se to mohlo doopravdy stát") a úžasně popsané uvažování a psí věrnost Fulgera.

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Nejsilnější příběh od této autorky, který jsem až dosud četla. Navždy zůstane mezi mými nejoblíbenějšími, jelikož mě dokázala zasáhnout.

21.08.2013 5 z 5

Nemrtvý Nemrtvý Jenny Nowak (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších částí Vladova příběhu. Dokonce musím říct, že láska k Bridget je pro mě tady opravdovější než ty ostatní v jakémkoli jiném díle (i k jeho první lásce, Alexis). Když jsem knihu dočetla, bylo mi líto, že tímto Vladova série končí, i když je to velmi povedený a dle mého názoru adekvátní konec hodný takového velkého příběhu.

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Gerritsen mě nezklamala. Jako vždy úžasný zážitek - nechybí napětí ani zajímavá zápletka. Nemůžu se dočkat další knihy Rizzoli&Isles:)

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Jsem opravdu zklamaná. Možná až to vydýchám, změním názor, ale teď těsně po dočtení knihy je to prostě tak. Dějově je druhý díl celkem prázdný, skoro nic se neděje, a když už se to za polovinou rozjede je celkem jasné, jak to dopadne.
Vadí mi absence toho mrazení a napětí, které jsem cítila při čtení Anny krví oděné. První kniha měla atmosféru, zajímavé téma, čtivost a uměla nadchnout. Druhá část má tu čtivost i téma, ale obsah příběhu pokulhává. Anna tomu prostě dodávala "šťávu", tady citelně chybí...

21.08.2013 3 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Musím říct, že kniha a film pro mě mají úplně jinou atmosféru, ale v každém jsem si našla svoje a líbilo se mi oboje.

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Velmi zajímavý a smutný příběh a rozhodně nezáviděníhodný osud...
Doporučuji přečíst, mě to donutilo se nad ledasčím zamyslet. Docela by mě zajímalo filmové zpracování.

V lesích V lesích Tana French

(SPOILER) Na začátku čtení nadšení a v závěru zklamání. Ne nad kvalitou knihy po literární stránce - té se nedá prakticky nic vytknout, ale nad nevyřešením zdánlivé "hlavní" linky příběhu. I tak je to velmi kvalitní a čtivě zpracovaná kniha a stojí za pozornost.

Květinové pohádky Květinové pohádky Jana Burešová

Objevili jsme knihu s dcerou v knihobudce. Na první pohled nás zaujaly ilustrace, ty květiny jsou opravdu krásné. Obličeje lidí v kontrastu s nimi pak působí trochu děsivě vytřeštěně a nepatřičně :D Pohádky jsou některé poučné, jiné pro zasmání a dceři se líbily, tuto knížku jí před spaním čtu ráda.

22.05.2024 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Osud každé z postav v této knize by vydal na samostatný příběh. Bylo toho vtěsnáno moc do malého prostoru a i když chápu poselství knihy, bohužel z ní nejsem nijak "urvaná" jako z jiných od této autorky. Popravdě to s ní mám nahoru a dolů, pokud se mi jedna kniha líbí, další po které sáhnu, je trochu zklamáním. Ale ty dobré jsou tak skvělé, že se stále ráda vracím :)

25.01.2024 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Vím, že se zde přidávám k menšině, ale mě se tento příběh nedotkl asi tak, jak měl. To ale neznamená, že nebyl čtivý, kniha měla opět zajímavé téma a zase nový pohled na mezilidské vztahy. Jen tomu chyběla ta špetka něčeho, co mě nutí milovat jiné knihy této autorky. Také mi bohužel nesedla hlavní hrdinka, i když měla asi jako omluvu rodinné zázemí, nelíbilo se mi její chování a lhaní všem okolo. Hlavní hrdina byl zase nezajímavý až do okamžiku, který nechci spoilerovat, ale který se v příběhu objeví až příliš pozdě, ke konci knihy.
Za poslední dobu se mi líbí snad jen každá druhá kniha Colleen Hoover, dříve jsem u ní tento problém neměla. Nevím, zda je to změnou vkusu, nebo byly první knihy opravdu lepší

03.12.2023 3 z 5

Sísa Kyselá Sísa Kyselá Martina Drijverová

Knížka mě v dětství nějak minula a dostala se mi do ruky až v dospělosti, kdy si ji dcera vybrala v knihobudce. Bohužel já už jsem na ni asi moc stará a ona zase moc malá, při předčítání nás příliš nebavila ani jednu :(

20.10.2023 2 z 5

Taková normální rodinka Taková normální rodinka Fan Vavřincová (p)

Knihu mám v knihovně již dlouho, ale než jsem ji stihla přečíst, dostala se ke mně audiokniha, úžasně načtená paní Bebarovou. Krásné, milé a vtipné povídání, které mohu doporučit každému, bavila jsem se celou knihu :)

13.09.2023 5 z 5