rumund rumund komentáře u knih

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Ale jo, nakonec docela fajn kniha o příběhu rodiny, žijící v 50tých letech na krétském ostrově na vesnici Plaka, blízko malého ostrova jménem Spinalonga. Mimochodem vesnice i ostrov existují a v první půlce 20.století, zde byli odváženi lidé s nákazou lepry.

17.02.2021 4 z 5

Tajemství chrámové hory Tajemství chrámové hory Michael Byrnes

Tato kniha Michaela Byrnese, mě moc nevtáhla do děje. Ale špatná nebyla, to zase ne.

15.02.2021 3 z 5

Svítání Svítání Marie Pujmanová

Docela čtivá kniha, nenudil jsem se u ní.

28.12.2020 3 z 5

Útok: Konec války na východě Útok: Konec války na východě Guido Knopp

Perfektní kniha od Quida Knoppa, kterých mám doma hodně. Skvěle a srozumitelně psáno.

20.11.2020 5 z 5

Závislost nejen na lásce aneb Příliš otevřená zpověď Terezy Pergnerové Závislost nejen na lásce aneb Příliš otevřená zpověď Terezy Pergnerové Lubomír Nečas

Toto byl můj prvně čtená životopisný kniha. Docela jsem tuto knihu hltal.

20.11.2020 3 z 5

Kamarád do deště Kamarád do deště Jaroslav Vokřál

Film dle mne trošičku lepší než kniha

13.11.2020 2 z 5

Mám rád tu řeku Mám rád tu řeku Ota Pavel

nádherná kniha

13.11.2020 4 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Každé dítě by si tuto klasiku mělo přečíst.

13.11.2020 5 z 5

Moje německá matka Moje německá matka Niklas Frank

Hodně zajímavá kniha. Sice ždibec mě štvalo spisovatelovo přeskakování z doby do doby, ale jinak musím říct, že jsem se dozvěděl opět hodně nového. Ještě mám od Niklase Franka dvě knihy, tak doufám, že budou aspoň stejně dobré, ne-li lepší.

20.05.2024 3 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Ano uznávám pěkná kniha. Sice mi tam chybí "podle pravdivé události" a musím uznat, že spisovatelka knihu hezky napsala a krásně se četla. Pravda, mohla ještě závěr trošičku rozvinout, ale to byl asi účel, aby si každý domyslel to své.

06.05.2024 4 z 5

Posledné vinobranie Posledné vinobranie Laura Dave

Docela čtivá kniha se spousty zvratů ve vztazích. Myslím, že ve spisovatelce Daveové je toho ještě spoustu toho, co nám napíše. Já osobně se na další její knihy docela těším.

18.04.2024 4 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

No trošičku zklamání. Kniha začala velice čtivě, ale postupně mě kniha začala mírně nudit a časem jsem se i ztrácel v ději. Závěr knihy mě ještě trošičku vzkřísil, ale ne nijak ohromně. Přitom knihy o Jacku Reacherovi mám docela rád a přečetl jsem jich pěknou řádku, ne-li všechny.

15.04.2024 3 z 5

Cesta kolem světa Cesta kolem světa James Cook

Ač mám cestopisy velice rád, tak zápisky z deníků Jamese Cooka mě teda moc nepohltili. Asi jsem teda spíš na ty novodobější cesty se Ziburou a spol, než objevování světa v 18.století.

08.04.2024 2 z 5

Ale jo. Další dávka oddechu u nenáročného a tak průhledného příběhu. Docela mě knihy Penelope baví, i když to je typicky ženské počteníčko. Sfoukl jsem ji jako svíčku za pár hodin a 4* to může dostat ...

04.03.2024 4 z 5

Krvavý básník Nero Krvavý básník Nero Dezső Kosztolányi

Mnoho jsem o této staré knihy o císaři Nerovi neočekával, ale musím uznat, že docela to šlo. A vážně byl Nero dost krvavý ...

28.02.2024 3 z 5

Podzemný kryt Podzemný kryt Oliver Harris

Tak tohle mě teda moc nebavilo. Kniha začínala docela zajímavě, ale pak jsem se začal ve spoustě názvu míst a jmen ztrácet, až jsem se ztratil úplně a knihu dočetl jen ze setrvačnosti. Možná jsem měl jiné myšlenky a kvůli toho jsem se přestal soustředit, možná je kniha dost zmateně napsána.

25.01.2024 2 z 5

Nezabudnite na veľrybu Nezabudnite na veľrybu John Ironmonger

Do asi půlky knihy, jsem vůbec nevěděl, co si o knize myslet a o čem to vlastně je. Ale hned, jak jsem otočil další stránku, tak vše mi začalo dávat smysl a vše jsem začal chápat. Skvělá kniha. Při čtení se i docela zamyslíte, že se to všechno může klidně stát a pak by nám všem bylo hrozně těžko, že raději ani nedomýšlet dál.

16.01.2024 4 z 5

Ďáblův deník Ďáblův deník Robert K. Wittman

Pravda očekával jsem od této knihy úplně něco jiného a trošku něco víc. Deník Alfreda Rosenbergera to rozhodně není, spíš výčet historicky většinou známých věcí a faktů.

11.01.2024 3 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Sice to nebyl můj šálek kávy, poněvadž moc nemám v oblibě sci-fi jak knižní tak filmové, ale smekám před spisovatelem Clarkem. Napsat takovou knihu a to ještě celých 8let před prvním přistáním na Měsíci, je doslova magie.

03.01.2024 3 z 5

Diamant velký jako Ritz (10 povídek) Diamant velký jako Ritz (10 povídek) Francis Scott Fitzgerald

Vůbec nebavilo. Z deseti povídek mě zaujala jen jedna a to "Podivuhodný případ Benjamina Buttona" který je znám jako film. Akorát 3hodinový film ve třiceti stránkách.

29.12.2023 2 z 5