rumund rumund komentáře u knih

Neviditeľné mesto Neviditeľné mesto Julia Dahl

Pravda, kniha byla docela čtivá, ale nějak mě nechytla. Buď jsem nebyl ve správném rozpoložení nebo to nebyl můj šálek kávy. Ani nevím přesně co mi vadilo.

18.12.2023 3 z 5

Závěj Závěj Jan Procházka

Ale zas to nebylo tak špatné, jak jsem si z prve myslel. Kniha měla hlavu, patu i nějaký smysluplný děj. Sice žádná špička, ale na bolševického spisovatele, docela dobré.

04.12.2023 3 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Zajímavý příběh majitele knihkupectví s nevšedními zážitky. Kniha je hezky napsaná o příjemných lidech v příjemném prostředí, jen se smutným koncem.

20.11.2023 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

Mě kniha nijak nenadchla. Sice si s přihlédnutím oka 3 hvězdy, ale to jen za čtivost knihy. Jinak knihy o Sherlocku Holmesovi a jeho "kamarádech" a protivníků mě přijde až moc přehnané, skoro jako nějaká neuvěřitelná pohádka, což samozřejmě někomu vyhovuje. Ale pro mě taková česká "Rozpuštěný, vypuštěný" bez komických situací.

14.11.2023 3 z 5

Lůsy Lůsy Jindřich Šimon Baar

No není to můj šálek káva. Sice jsem těch 460 stránek smázl za týden, takže kniha čtivá, ale že by mě nějak bavila nebo chytla, se říct vůbec nedá. Jsem holt na nějaký jiný typ knih stavěný.

13.11.2023 2 z 5

Vinaři Vinaři Josef Sekera

Popravdě řečeno, moc je tato kniha o vzájemné nevraživosti mezi vinaři v nějaké vesnici na Slovensku, nebavila. Ale tak další kniha odškrknuta a jedeme dále.

03.11.2023 2 z 5

Z moře duje tramontana Z moře duje tramontana Petr Sažin

Ve větší části nezáživná kniha ruského spisovatele Sažina, která je na pomezí románu a dokumentu o fauně a floře Azovského moře. Některé části knihy, hlavně ty románové mě celkem chytli, ale byli to jen letmé úryvky.

10.10.2023 2 z 5

Milpardon, madam Milpardon, madam Vasilij Makarovič Šukšin

Kromě poslední povídky mě celá kniha nebavila. Já holt nějak nemám v oblibě ty bolševické spisovatele ....

03.10.2023 2 z 5

Automobilový král Automobilový král Upton Sinclair

Rozjezd knihy mě překvapil, jak je dobrý a jak mě kniha chytla, ale prostředek se mírně pokazil a konec knihy, mě už vůbec nebavil.

02.10.2023 3 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Kniha byla dobře čtivá, ale to je tak vše co o ní můžu říci.

19.09.2023 3 z 5

Děti, které přežily Děti, které přežily Richard Dean Rosen

Hodně zajímavá kniha o židovských dětech, který se musely celou válku ukrývat před nacisty. Ale nakonec přežily a dodnes o tom podávají svědectví.

14.09.2023 4 z 5

Anděl na kolečkách Anděl na kolečkách Miroslav Holub

Absolutně jsem nepochytil myšlenky spisovatele. Holt asi má jiné básnické střevo než já. Vůbec nebavilo, ještě, že to mělo jen 115 stránek ...

01.08.2023 1 z 5

Bratři Ricové Bratři Ricové Georges Simenon

Vůbec nic jsem od této knihy nečekal a překvapivě dost dobrá gangsterka. Člověk by skoro ani nevěřil, že je kniha přes 70let stará. Takže u mě dobrý!

28.07.2023 4 z 5

Světlo za oknem Světlo za oknem Bohumil Hadraba (p)

No konečně dočteno, ale s velkým nechutenstvím. Prostě holt bolševická slátanina.

13.07.2023 1 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Tak toto byla má 13tá kniha Lee Childa o Jacku Reacherovi a abych řekl pravdu, moc mě nenadchla, spíš bych řekl, že mě až nudila. Dokonce jsem neviděl ani zpracovaný film dle této knihy, a ani nemám chuť se na něho podívat. Navíc v hlavní roli s Tomem Cruisem, který není v mé oblibě. Takže doufám, že příští kniha bude zase skvělá, jak jsem u Childa zvyklý.

14.06.2023 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Zapeklitý příběh knihy Toma Smitha se mi z počátku moc nezamlouval, ale nakonec se při rozuzlování příběhu, trošku rozjel a ve finále už to bylo úplně napínavé. Prostě takový zlatý střed.

03.05.2023 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Tak nevím úplně proč, ale moje první kniha od Jo Nesba mě teda moc nechytla. Mám doma ještě nějaké další jeho knihy, tak snad ty budou víc chytlavější.

18.04.2023 2 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Vlastně vůbec nevím co si o této knize myslet. Ani nevím jestli se mi líbila nebo ne. Nic úchvatného to teda pro mě určitě nebylo. Možná spíš úplně obyčejný příběh o souznění kocoura a mladíka, který si před tím prošel drogovou minulostí s pádem až na úplné dno. U nás v Česku by se něco takového snad ani nebylo reálné.

01.03.2023 3 z 5

O věrné lásce Chairea a Kallirhoe O věrné lásce Chairea a Kallirhoe Charitón z Afrodisias

Přečteno a dočteno, tak nějak z donucení. Knížka mě nebavila, ale na její obhajobu můžu napsat, že jsem četl i horší milostné romány. Takhle doba, je pro mě už hrozně vzdálená a nezáživná.

08.02.2023 2 z 5

Platanová alej Platanová alej John Grisham

Tohle byla výborná kniha Johna Grishama. Už jsem toho od tohoto spisovatele četl více, ale Platanová alej byla se všech nejlepší. Kniha z advokátského prostředí, závěti a boji o peníze mezi rodinou a černošce Lettii, které nebožtík odkázal. Zajímavé rozuzlení a závěr.

18.01.2023 4 z 5