rumund rumund komentáře u knih

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skvělá kniha, četl jsem ji jedním dechem.

15.12.2020 5 z 5

Koncentrační tábor Osvětim - Brzezinka / Auschwitz - Birkenau/ Koncentrační tábor Osvětim - Brzezinka / Auschwitz - Birkenau/ Jan Sehn

Skvělá publikace o nejstrašnějším koncentračním táboře historie. Do dnes nepochopím co se tam všechno mohlo dít za zvěrstva na nevinných lidech. A to jsem toho už přečetl hromady. Vždy se dozvím něco nového.

2194 dnů Druhé světové války 2194 dnů Druhé světové války Alfredo Pallavisin

den po dni detailně rozepsaná kniha druhé světové války. Zjistil jsem, že ještě hrozně moc věcí jsem o této válce nevěděl.

15.12.2020 4 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

náročná autobiografická kniha Richarda Glazara o přežití koncentračního tábora. Tuto knihu jsem nemohl vynechat. Opět mi rozšířila obzory, co se to tenkrát dělo za neskutečné zvěrstva na nevinných lidech

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Výborná kniha silného a pravdivého příběhu chlapíka, kterému se podařilo uniknout z koncentračního tábora. Přesně tyto typy knih přímo hltám a sháním do své sbírky, všude možně.

15.12.2020 5 z 5

Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Fred Glueckstein

Dobrá kniha životního příběhu Mimi Glueckstein, rodačky z Bohumína. Já jako místní patriot jsem si tuto knihu nesměl nechat ujít a mít ve své knihovně.

Slunce a víno chudých Slunce a víno chudých John Steinbeck

Kniha se velice dobře četla a docela se líbila. Celkem zajímavý život plný vína, žili chlapci v městečku.

15.12.2020 4 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Dobrá kniha, i když náročná četba. Ale tuto knižní klasiku jsem si nemohl nechat ujít. Ve finále, ale vlastně ani nevím, jestli byla taková jakou jsem očekával. Mám z ní takový roztodivný pocit ...

14.12.2020 4 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Skvělá kniha, velice známý a smutný příběh mladé Anne.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tuto knihu moc nemusím komentovat. Výborná kniha, výborný film dle pravdivé události.

13.12.2020 5 z 5

Tahle kniha se mi doopravdy moc líbila. Dokonce mi při konci knihy asi něco spadlo do očí, páč jsem začal slzet ...

13.12.2020 5 z 5

Kavárna na hlavní třídě Kavárna na hlavní třídě Géza Včelička (p)

Docela čtivá kniha, popisuje náročný a těžký život učňů. Čím vším musí projít než dostanou vyuční list.

28.11.2020 3 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Zajímavý dokument o potopení Titanicu.

...i děti šly na smrt ...i děti šly na smrt Jaromír Hořec

Drsná kniha podle pravdivé události. Nelze tomu do dneška uvěřit co všechno se dělo.

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Velice známý příběh, který jsem si prostě musel přečíst. Ale takový lepší průměr.

23.11.2020 3 z 5

Mengele - Anděl smrti Mengele - Anděl smrti Gerald Posner

Dobrá biografie a šílené člověku, který nemá obdoby.

Steve & já Steve & já Terri Irwin

Krásná a smutná kniha dle pravdivé události.

23.11.2020 5 z 5

Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu James Wyllie

Perfektně napsaná kniha o dvou rozdílných bratrech.

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Doslova boží kniha. Sice tvrdý a těžký příběh ze života, ale mě tyto autentické příběhy hrozně zajímají a baví číst.

Göring: Biografie Göring: Biografie Guido Knopp

Perfektně napsaná kniha, což je u Knoppa dobrým zvykem.