RSR RSR komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Autor nepřekvapil, ale rozhodně ani nezklamal.

12.02.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi dobrá kniha, četla se skoro sama.

18.01.2018 5 z 5

Dopisy Emilovi Dopisy Emilovi Milan Lasica

První část knihy jsou dopisy starého komunisty Mira z domova důchodců příteli Emilovi ve kterých vzpomíná na dobu minulou, na soudruhy a na to jak dopadli a komentuje dobu současnou. Druhá část knihy jsou krátká zamyšlení Milana Lasici.

04.01.2018 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Samotné téma rituálních vražd je dobré, styl psaní taky, délky kapitol akorát, ale po přečtení knihy mě nenapadá jiné slovo než "přehnané".

08.11.2017 3 z 5

Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Když šeptá listí – Příběh stromů a mého života Hope Jahren

Nic moc jsem od této knihy neočekávala, ale mile mě překvapila. Četla se docela dobře. Jinak souhlasím s pajaroh.

03.11.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Skvělá detektivka, napínavá, akční, super. Jediné co mě mrzí je, že jsem serii nečetla ve správném pořadí. Při samotném vyšetřování to sice nevadí, ale v paralelním příběhu ze života Joohny je to trošku handicap.

25.10.2017 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Detektivka to vůbec není špatná. Jsou tam znaky, které připomínají zápletky Agathy Christie, omezený prostor, jen určitý počet osob, ale Hercule Poirot to prostě nebyl. Jeho chování mi nepřipomínalo Poirota, jak ho znám z originálů. Celkově ale hodnotím pozitivně.

22.10.2017 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Za čtivost bych dala 5*, četla se opravdu lehce. Délky kapitol tak akorát, vzpomínkové části mi vůbec nevadily, dokázala jsem si představit místa a osoby. Ale že by mi běhal mráz po zádech, to zrovna ne. Závěr mě taky trochu zklamal. Takže za děj a atmosféru 3*. Dohromady tedy 4*.

12.10.2017 4 z 5

Jak uhasit dračí tlamy Jak uhasit dračí tlamy Michal Petrov

Krásné pohádky pro děti a nádherné ilustrace. Knížka krásně pohladila.

22.09.2017 4 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Rozhodně to vůbec nebyla špatná kniha. Četla se dobře, délka kapitol tak akorát, střídání jednotlivých linek děje. Podle anotace jsem asi čekala něco trochu jiného, ale i tak 4*.

08.09.2017 4 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Výborná detektivka, stejně jako předchozí ze série. Těším se na další knihu, i když na druhou stranu jsem možná ráda, za tu pauzu před dalším dílem.

31.08.2017 5 z 5

Nemocnice, aneb bolnica Nemocnice, aneb bolnica Marta Bednářová

Celou dobu, co jsem knížku četla, jsem si musela říkat: Díky Bohu za naše zdravotnictví.

15.08.2017 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Kniha nebyla napsaná špatně. O tom kdo je vrah jsem několikrát zapochybovala, místy opravdu napínavé. Ale to co mi vadilo a důvod proč jen 3* je, že je to detektivka a červená knihovna v jednom.

10.08.2017 3 z 5

Pohádky o strašidlech Pohádky o strašidlech Martina Drijverová

Četla jsem dětem 6let, ty byly nadšené. Knížka obsahuje příběhy z různých koutů světa, jako ruské, turecké, ale i české o nadpřirozených bytostech těchto krajů.

25.07.2017 4 z 5

Mach a Šebestová ve škole Mach a Šebestová ve škole Miloš Macourek

Jsou příběhy, které se neomrzí.

25.07.2017 4 z 5

Adelheid / Údolí včel / Anděl milosrdenství Adelheid / Údolí včel / Anděl milosrdenství Vladimír Körner

Tři různé příběhy, tři různé doby. Adelheid je z doby poválečného osídlování a o lásce českého vojáka k dceři nacisty. Druhý příběh, Údolí včel, je zasazen do 13. století a je o touze opustit křižáky a žít po svém. Děj posledního příběhu se odehrává ve vojenském lazaretu na konci roku 1916. Vdova po majoru c.k. armády se snaží odčinit krutosti, které její muž napáchal.
Krásná knížka, krásný jazyk.

21.07.2017 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Skvělá knížka o tom, jak vnímají svět autisté.

12.07.2017 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Knížka to byla dobrá. Zápletka zajímavá, poslednch 100 stran skvělých, napínavých, když se všechno začalo skládat. Ale více prostoru než příběhu hrobu v horách se autoři věnují vztahům Sebastiana Bergmana a jeho vnitřnímu rozpoložení. V samotném vyšetřování je jako psacholog téměř k ničemu.

07.07.2017 4 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Vidět hru, jako divadelní představení, bylo by to určitě za 5*, ale čtené to pro mne nějak ztráceto kouzlo. Jinak humor, jazyk, dialogy, všechno skvěle propracované.

29.06.2017 3 z 5

Hejkalka Hejkalka Petra Martišková

Hezká knížka, dětem (6let) se líbila. Zase je to něco jiného než princové, čerti a zvířátka.

26.06.2017 4 z 5