rreegg1 rreegg1 komentáře u knih

Velká kniha drobné havěti Velká kniha drobné havěti Yuval Zommer

Skvela, meli jsme pujceno z knihovny a pujcime znovu. Kniha poucna a dceru (6) zaujala a libila se.

01.12.2022 5 z 5

Moje maminka je nejsilnější na světě Moje maminka je nejsilnější na světě Nicola Kent

Knizku jsem zvolila na doporuceni projektu Bookstart pro deti.
Vypujcila jsem, dle ilustraci a tloustky (par stranek) knihy jsem neocekavala nic extra (moderni detske knihy s podobnymi ilustracemi mi vubec nesedi, ale je mozne, ze detske hlavicky je vnimaji jinak ).
Stale jsem si v prubehu cteni rikala: Tak tohle me fakt nebere. Ale konecna pointa byla dobra a hlavne mi v tu chvili strasne sedla, jelikoz mam momentalne materske obdobi, kdy jsem presne neco takoveho strasne potrebovala slyset (ze v tom zadna mama neni sama, dokonce ani pani medvedova ne:). Plno veci a ukolu se kupi a deti k tomu pridavaji dalsi a dalsi bez jakekoliv snahy pomoci, tak jednou muze dojit k tomu, ze se vse zhrouti, kdyz se naklada moc. Je fajn to touhle formou nejak predat detem, ale nejsem si jista, zda deti maji kapacitu tuhle skrytou parabolu uplne pochopit. Treba jo a treba i dele nez 10 sekund po precteni. Uvidime:) Detem se kniha asi libila a jsem zvedava jestli si deti pred spanim knizku vyzadaji znovu.
Precteno za 10 minut

17.09.2022 3 z 5

Kamarádi z hájenky Kamarádi z hájenky Ladislava Horová

Pekne pribehy petileteho kluka z hajenky a jeho rodiny. Jsou zde zaznamenany podstatne udalosti behem celeho roku od jara do zimy. Bavilo me i dcerku. Na konci kazde kapitoly je pisnicka tykajici se aktualniho tematu. Lze na ni tancovat s malymi detmi dle dodanych instrukci. Na konci knihy jsou typy na pohybove aktivitybs detmi.

15.09.2022 5 z 5

Brno - Žabovřesky Brno - Žabovřesky Olga Vlasáková

Komentar doplnuji po par letech od precteni...Kniha se tyka Brnenske casti Zabovresk a jeji historie , kde autorka vzpomina a shromazduje data, tykajici se teto ctvrti ( v tech dobach myslim byla jeste jako samostatna vesnice). Prvni cast moc pekna, obvzlast, kdyz clovek zna ta mista osobne. Muze stovnavat soucasnost s historii a predstavovat si jaky byl drive zivot v milovanych Zabovreskach. Druha cast uz me tak nezaujala. Myslim, ze zde byly nejake lidove basne a pisne.

29.07.2022 4 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Neuveritelny zivotni pribeh. Knihu jsem si zapujcila diky pobytu na tabore se svymi detmi v Kapralove mlyne, kde jsem se dozvedela o osudu teto rodiny. Kniha mne od zacatku velmi zaujala a nemohla jsem ji odlozit. Citavala jsem dlouho do noci lacna po informacich , ktere mi pospojovaly mnoho dat a udalosti z historie, o kterych jsem vetsinou slychavala nejak rozkouskovane. Zde jsem mela primou posloupnost casovych sledu s mnoha detaily. Kniha se mi o to lepe cetla, oc vice jsem znala mista, kde se jednotlive etapy zivota v Cesku odehravaly. Bydlela jsem napriklad blizko Kounicovych koleji a zbezne jsem vedela, co se tam odehravalo. Kdyz jsem ale cetla o Alesove zkusenosti, kdy tam byl veznen a ktera byla detailne popsana v knize, byl to velmi zvlastni pocit a uvedomeni, ze takove hruzy se kdysi odehlavaly, sic v jine dobe , ale presto par metru od meho bydliste. Stejne tak uvědomění, ze jsem spala primo na miste (Kapraluv mlyn) ,kde kdysi padlo tolik obeti druhe svetove valky ( vcetne konu). Diky dokonalemu popisu pani Kapralove mi predstavivost jela na plne obratky a knihu jsem opravdu velmi prozivala. Ted se tesim az si ji prectou dalsi clenove me rodiny a budeme si moci o jednotlivych kapitolach povidat spolecne. Kniha splnila puvodni ucel autorky, aby si clovek uvedomil, jak svoboda a demokracie je opravdu krehka vec a nejsou vzdy uplnou samozrejmosti.

28.07.2022 5 z 5

Anička v Austrálii Anička v Austrálii Ivana Peroutková

Opet knizku o Anicce hodnotim peti hvezdickami. Z cele sady techto knih jsem nadsena a spolecne cteni s dcerou me moc bavi. Austalie je pro me dost neznama a tak i ja jsem se u tohoto dilu dozvedela pro me nova
fakta. Tesi me, ze touto formou to muze byt predano i dcerce. Je ji 5, 5 roku a spolecne se u mnoha pro ni neznamych veci zastavime, googlujeme, aby mela predstavu, co a jak vypada ve skutecnosti a ja vysvetluji vice do podrobna jednotliva fakta s pocitem, ze se uci novemu (pr. Austalska opera, Modre hory, tsunami, jednokolejka, pes dingo, blahovicnik, rovnik atp). Je to zabavne a poucne cteni.

09.06.2022 5 z 5

Kam chodí kosmonauti na záchod? Kam chodí kosmonauti na záchod? Petra Maria Schmitt

I dospely clovek se zde dozvi neco noveho, ale kolikrat mi prislo, ze se autor do vysvetlovani v nekterych kapitolach zbytecne zamotal. Ja knizku cetla s sestiletou dcerkou ( s tim ze jsem se snazila veci dovysvetlovat a povidaly jsme si o tom vice) ale urcite bych knihu doporucila spise pro starsi deti.

24.05.2022 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Nevim, jak presne ohodnotit... Vylozene o ctivosti knihy se zde hovorit neda. Docela dlouho mi trvalo knihu precist a uprimne jsem se uz tesila, az to konecne prelouskam. Kniha totiz vyzaduje dost koncentrace ( neni to tak , ze by se cetla sama), kazdopadne je docela poucna, je fajn si vyslehnout nazory, postoje a vedomosti cloveka, ktery pusobi schopne a duveryhodne.

04.04.2022 4 z 5

Strom od jara do zimy Strom od jara do zimy Nicole Colas des Francs

Pekne jednoduche leporelko - vysvetleni cyklu rocnich obdobi a jejich vlivu na promene stromu

28.02.2022 5 z 5

Knížka samá díra - V zoo Knížka samá díra - V zoo Ines Rarisch

super , krasne ilustrace. plno postav v ruznych cinnostech, ktere mohou slouyit k detailnimu popisu diteti. doplneno ukoly.

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

na tomto dílu se mi libi , ze se zde vešel celý rok s popisem ruzných aktivit, ktere se dají dělat v ruzných ročnich obdobich.

Anička v zahradě Anička v zahradě Ivana Peroutková

Dostala se nam do rukou pujcena od kamaradky jako provni ze serie Anicek. Velmi nas s dcerkou (5let ) nadchlo a pujcujeme dalsi dily.

Anička na řece Anička na řece Ivana Peroutková

Super. I ja jsem si pri cteni s petiletou dcerou pripomnela davne sjizdeni reky Luznice a Nezarky a znimena mista. Je to zaroven i poucne pro deti a deti se dozvi i nejaka realna fakta, coz vzdy u detskych pribehu ocenim. Vsechny knizky ( doted jsme precetla 3) Anicek se mi velmi libi a vzdy se opravdu tesim , jak si s dcerkou pocteme.

Co se děje v mraveništi Co se děje v mraveništi Petra Bartíková

Pekne provedne leporelo, hezky ilustrovano. Pridala bych vice textu a popisu k obrazkum.

27.02.2022 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Knihu jsem mela pujcenou v seste nebo sedme tride od kamaradky. Do te doby to byla jiste ma nejtlustsi knizka, presto jsem ji přečetla jednim dechem. Pamatuju si, ze jsem si u ni umela docela pekne poplakat.
Samozrejme jako ve vetsine pripadu.. kniha mnohem lepsi nez serialove zpracovani. Ackoliv serial byl moc pekne udelany, vlastni fantazie u knihy byla zabavnejsi:)
Je to jiz 27 let, co jsem ji cetla a nesporne ve me zanechala velky dojem. Nadchla me tenkrat i jako trinactiletou holku.

14.12.2021

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Mohlo mi byt tak 16 nebo 17, když jsem ji cetla poprve a myslim, ze me kniha castecne ovlivnila. Kdyz ctu hodnoceni, ze ji ctenarky ve dvaceti nepochopily a nic jim kniha nerikala, tak pro mne byla velmi ctiva a dosla jsem k zaveru, ze co se veku tyce, neni kam spechat ( hlavni akterce je myslim okolo ctyriceti). Chtela jsem byt jako Ofelie. Nezavisla, nedodržovat konvence za kazdou cenu ( ze musim nejdrive zalozit rodinu, porodit deti), ze je treba poznat vice muzu nez jednoho atp. Libilo se mi jeji sebevedomi. Od te doby jsem ji jeste parkrat cetla a byl to pro me oddechovy kult. Libilo se mi popisovane prostredi Parize i Kanady . Celkove z te knihy cpela takova"zenskost":) Byla jsem tim do urciteho veku castecne inspirovana. A kdyz jsem byla single okolo triceti, tak me uklidnoval Ofeliin pristup a uhel pohledu:)

14.12.2021 5 z 5

Jakub Nemrava Jakub Nemrava Jaroslav Matějka

Po precteni knihy Nas dedek Josef jsem byla nadsena a proto jsem hned sla po dilech stejneho autora. Vybrala jsem Jakuba Nemravu, ktery ve me az takovy dojem nezanechal. Byla to oddechovka, celkem i ctiva, ale myslim, ze za pul roku nebudu ani vedet , ze jsem knihu cetla.

02.07.2021 3 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Ale jo. Sice dost nadnesene, ale vtipne. Nektere vyroky autorky me docela uprimne pobavily, tak jsem se parkrat pristihla jak se nad knihou hlasite smeji. Odpocinkova kniha pro mamy a asi i taty (a pro partnery vubec).

18.09.2020 4 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

U poslední stránky jsem si zabulela a zavzpominala i na své úžasné dědy, kteří již také opustili tento svet. Kniha super odpočinková, velmi vtipná a patří mezi ty, které jsem si opravdu vychutnavala a zamerne její cteni prodlužovala, aby nebyl brzy konec. Tudiz jsem nechavala na výjimečne chvilky, kdy jsem si potrebovala dodat dobrou náladu a dostat se do relaxačního módu.

04.08.2020 5 z 5

Děti v Brně Děti v Brně Peter Demetz

Zacatek docela ctivy, konec uz nic moc zajimavy. Prislo mi to trochu jak nejaka diplomova/disertacni prace. Obsahuje hodne citace z ruznych zdroju a odkazy. Ze zacatku jsem byla hodne namotivovana a bavilo. U konce jsem se pristihla, jak kapitoly ctu stale dokola, pze me nezaujaly a ja ani nevedela, ze jsem je uz treba pred par dny cetla:)

02.06.2019 3 z 5