Roxik Roxik komentáře u knih

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Příběh se mi vcelku líbil, ale nemůžu říct, že bych z něj byla nějak extra nadšená. Podobných scifi knih o boji na lodích ve vesmíru, pandemiích atd je všude plno, ovšem zpracování knihy po grafické stránce bylo úžasné, jednotlivé plánky a rozhovory byli dokonale propracované. Přesto, že mě kniha nějak nenadchla přečtu si druhý díl, postava Ezra se mi celkem líbila.

06.07.2017 3 z 5

Jáma a dům Jáma a dům Jana Rečková

Tak tohle bylo něco naprosto skvělého, je to první kniha kterou jsem četla od paní Řečkové, ale byla jsem nadšena.Tak originální a tvůrčí příběh to se jen tak nevidí, mám za sebou snad stovku přečtených knih z žánru fantasy, ale ničemu se to nepodobá. Postavy Enyka a Enku si prostě nejde nezamilovat, tak skvělé povahy tak tvůrčí osobnosti i s celým Křížovým domem a jeho záhadnými místnostmi.

09.06.2017 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Miluji všechny knihy, které autorka napsala, ale u téhle nevím co si myslet. Příběh nebyl úplne špatný i když jsem si říkala proč číst knihu u které stejně vím konec. Nebýt Šprýma a Kloboučníka asi bych ani knihu nedočetla, neustále jsem se musela nutit do čtení a oslovilo mě asi až posledních 90 stran, postava Catherine mi přišla hrozně hloupá a naivní, ale vlastně mi jí bylo nakonec i líto. Nicméně bylo přínosné si předčíst tuto knihu přesto, že to nebyl úplně můj šálek kávy , protože mě zajímalo co vlastně vedlo srdcovou královnu k její bezcitnosti a krutosti. Myslím si, že autorka má velký potenciál a tohle bylo na ní trochu slabé.

02.06.2017 2 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Kniha byla skvělá, hlavní osobu jakou je John Smith si prostě musíte zamilovat, líbilo se mi jak se pral se svým životem a osudem i když byl smutný,jediné co mi v knize vyloženě vadilo byl ten politický kontext, který byl součást knihy. Nevím co si mám myslet o pocitech,které ve mě kniha zanechala, asi jen rozpolcenost a nespravedlnost nad osudem Johna Smitha. Rozhodně stojí za přečtení.

29.03.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak musím uznat,že poslední díl Měsíčních kronik se mi líbil ze všeho nejvíce.Cinder a Scarlett byly dobré,ale k Cress jsem se vyloženě musela nutit,dlouho mi trvalo než jsem si k Cress a Thornemu našla cestu,Cress mi přišla ufňukaná a Thorne naopak nafoukaný.Ovšem ve Winter jak vše do sebe zapadlo bylo úžasné a princeznu Winter a Jacina mám ráda i když pro ně v knize nebylo tolik prostoru.(spolu) Do poslední chvíle jsem nedýchala a čekala jak to dopadne hlavně kvůli vlkovi na kterém se tedy autorka "vyřádila". Když konečně přišel konec skoro mi to aż bylo líto,že je opravdu příběh na konci. Winter si zaslouží pět hvězd hlavně za akci a za žádná hluchá místa,přesto , že má kniha 800 stran, člověk čeká se zatajenýn dechen co bude dál

02.02.2017 5 z 5

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Proti knihám o Cinder,Scarlet,Cress a Winter mi přišla povídková kniha o dost slabší.Přišlo mi,že se autorka zaměřila u některých povídek na okamžiky,které nám čtenářům jsou již z předešlích knih známé,proto dávám jen tři hvězdy. Naopak nejlepší mi přišla povídka Královnina armáda( mám moc ráda Vlka) a povídka Něco starého,něco nového.

02.02.2017 3 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tuto knihu jsem si koupila s přesvědčením,že to bude něco výjimečného, bohužel mě dost zklamala a budu jen doufat,že druhý díl bude lepší. Kniha nebyla špatná a bylo mi chvilku líto chlapce,který má tak špatný osud,ale nebyl tam ten wow efect u kterého bych si řekla,že mě to nadchlo,možná je to tím,že už toho mám tolik načteno.

01.02.2017 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Celá trilogie se mi moc líbila,akorát poslední díl mi přišel trochu slabší.Od začátku jsem si Nathana a Gabriela tolik zamilovala,že mě asi proto tolik strhl ten konec a upřímně jsem z něj docela smutná. Nečekala jsem,že to dopadne zrovna takhle,ale jinak oceňuji vykreslenost postav a krásný příběh.

01.02.2017 5 z 5