rose rose komentáře u knih

Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Největší české záhady: Záhadné a neuvěřitelné jevy dávné a nedávné minulosti Otomar Dvořák

Super autor, výborně vybraná témata. Autorovo specifické vidění a interpretace. Není to lehké čtení, ale kdo se trochu zajímá o tuto problematiku, určitě doporučuji.

18.01.2012 5 z 5

Jak roztancovat babičky Jak roztancovat babičky Marie Kubátová

Krátké povídky o babičkách a jejich všedních i nevšedních starostech. Srdce Východočecha zaplesá nad milým připomenutím regionálního jazyka.

Dívenka s tmavýma očima Dívenka s tmavýma očima Marcel Pagnol

Povídka o přítelství a první lásce. Trochu jiný Pagnol než ho známe z jeho románů. Nějak jsem se nemohla začíst.

18.01.2012 3 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Krásný příběh lásky, i když trochu jiný konec, než by se dalo čekat. Zase detektivní zápletka, jak to autorka umí. Dobře se čte.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Zajímavé reálie, o Amiších jsem dosud neměla ani ponětí, spousta osudů. Tahle autorka to umí napsat napínavé od začátku do konce. Skoro detektivní příběh. Můžu doporučit.

Tango na pláních Tango na pláních Robert James Waller

Romantický příběh s krásnou atmosférou pro ty, kdo znají Madisonské mosty. Hlavní hrdina je syn Roberta Kincaida. Pro ostatní to možná nemá to pravé kouzlo.

18.01.2012 3 z 5

Cesty za příšerami a dobrodružstvím Cesty za příšerami a dobrodružstvím Ivan Mackerle

Zápisky z vlastních cest za záhadami - olgoj chorchoj, almas, Nan Madol... jedno téma zajímavější než druhé. Knížka mě chytla hned od začátku.

18.01.2012 5 z 5

Štěstí je pěkně tlustá masařka Štěstí je pěkně tlustá masařka Dagmar Silveriová-Landrová

Kdyby se mohly dávat mínusové hvězdičky, dala bych aspoň tři. To se fakt nedá číst.

16.01.2012 odpad!

Tereza Tereza Magda Váňová

Příběh ženy, která se ve středním věku rozhodla postavit se na vlastní nohy. To asi každá žena nedokáže... Krásně se to čte a vybízí k zamyšlení nad vlastním životem.

15.01.2012 4 z 5

Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře David Allen

Skvělá kniha a hlavně skvělá metoda. Dost mi pomohla ve snaze zorganizovat si práci a nezbláznit se z toho. Občas to sice dá víc práce prokousat se textem, ale stojí to za to. Metoda GTD je dobrý vynález.

15.01.2012 5 z 5

Psi že nesmějí do nebe? Psi že nesmějí do nebe? Robert T. Sharp

Harriot o generaci mladší... Zážitky mladého veterináře jsou oddychové a milé čtení.

Když nemám, co jsem nechtěla Když nemám, co jsem nechtěla Irena Fuchsová

Tentokrát mě autorka nijak nenadchla. Celkem obyčejný příběh a k tomu ten jazyk... Nemám nic proti vulgarismům, ale deset na stránce mi prostě nesedí.

15.01.2012 2 z 5

Havěť Havěť Claire Castillon

Dost černý humor. Povídky o vztazích mezi mladou a starší generací. Některé šokující, některé hodně drsné.

15.01.2012 3 z 5

Máma masajů Máma masajů Hanna Schott

Tenká knížka, a kolik se do ní vešlo zajímavostí. Co všechno dokáže jedna žena v zemi, kde panují úplně jiné a pro Evropana nepředstavitelné poměry.

Démonické pasti Démonické pasti Otomar Dvořák

To je skvělý autor. Má úplně jiný pohled na věc než jiní záhadologové. Vidí kolem nás nadpřirozené bytosti, brány do jiného času, démony, energetické síly... to všechno možná existuje, jen to neumíme vnímat.

14.01.2012 5 z 5

Královéhradecké obrázky III Královéhradecké obrázky III Jiří Malina

Zase povídání o historii Hradce, tentokrát už to bylo takové to vymetání zbytků, co autorovi zůstaly v zásuvce, ty předchozí díly byly zajímavější. Ale Hradečáci si v tom jistě najdou každý něco.

14.01.2012 3 z 5

Královéhradecké obrázky II Královéhradecké obrázky II Jiří Malina

Kdo má rád listování starými kronikami, povídání o zapomenutých řemeslech a vzpomínky na staré zlaté časy, jistě si přijde na své. Hradečáci obzvlášť.

14.01.2012 4 z 5

Královéhradecké obrázky Královéhradecké obrázky Jiří Malina

Knížka nejen pro lokální patrioty, Hradec je krásné město. A v knížce je spousta zajímavostí ze starých kronik o životě v uplynulých dobách, o zapomenutých řemeslech, o budování města a o životě na soutoku Labe a Orlice.

13.01.2012 4 z 5

Přežijí? 45 příběhů, kdy život visel na vlásku Přežijí? 45 příběhů, kdy život visel na vlásku Pierre Bellemare

Některé tyhle napínavé příběhy známe ze záhadologické literatury nebo z novin, některé neznáme vůbec. Co všechno dokáže člověk udělat aby přežil? Tak jsem ze zamýšlela, co bych udělala já. Jedla bych lidské maso? Bůhví.

12.01.2012 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

No, teda tentokrát mě King docela dost zklamal. Nepřehledný počet postav, moc krve, moc mrtvol, připadá mi, že to autor při psaní trošku přehnal s povzbuzovadly... jen ta centrální myšlenka, že v pouštní jeskyni dřímá démon, je zajímavá. Ale jinak spíš palec dolů.

12.01.2012 2 z 5