Dívenka s tmavýma očima

Drobná próza z Pagnolovy tvorby je zasazena do Marseille z počátku století.Tři přátelé dychtivě vnímají vše, co přináší každý nový den rušného města a tak se stane mimořádnou událostí, když začnou potkávat tajemnou dívku. A je to právě jeden z nich, který propadne kouzlu dívenky s tmavýma očima, která se pak provždy stane symbolem křehké,těžko uchopitelné lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4942/divenka-s-tmavyma-ocima-4942.jpg 3.722

Vydáno: , Vyšehrad

La petite fille aux yeux sombres, 1992

Kniha Dívenka s tmavýma očima

n.ezn.amy

Krátká povídka, která se odehrává v Marseille, kdy tři přátelé potkávají tajemnou dívku a jeden z nich k ní zahoří platonickou láskou, ovšem jednoho dne dívka zmizí a on netuší kdo byla ona dívka, po které tak toužil. Celkem hezký příběh, kdy se mi líbilo jeho rozuzlení, ovšem Jak voní tymián je nepřekonatelný

Skawin
25.04.2015

Opravdu trochu jiný Pagnol... Jak jsem se v úvodu dočetla, povídka byla napsaná jako doplnění prázdného místa do časopisu. Bohužel jsem se místy nedokázala ubránit pocitu, že je to na textu znát.

rose
18.01.2012

Povídka o přítelství a první lásce. Trochu jiný Pagnol než ho známe z jeho románů. Nějak jsem se nemohla začíst.