Ronnie68 Ronnie68 komentáře u knih

Zmizelá historie: Holokaust v české a slovenské historické kultuře Zmizelá historie: Holokaust v české a slovenské historické kultuře Tomáš Sniegoň

Tuto knihu jsem si vybrala za povinnou četbu a docela dost mě šokovala, jak se Češi a hlavně Slováci snažili popřít holokaust Židů a raději vše převáděli jen na majoritní skupiny obyvatel - jako ty nejvíce postižení.

15.02.2018 4 z 5

Proces s templáři Proces s templáři Malcolm Barber

Kniha nebyla špatná, četla se dobře. Byla zde popsána prakticky manipulace francouzského krále, aby dosáhl templářského majetku. Pro ty, které toto téma zajímá, doporučuji :)

15.02.2018 4 z 5

Lucemburkové  Pozdně středověká dynastie celoevropského významu 1308–1437 Lucemburkové Pozdně středověká dynastie celoevropského významu 1308–1437 Jörg K. Hoensch

Kniha se mi líbila. Přehledně a důsledně popsány skutky i prohřešky Lucemburských králů (u 3 císařů). Ale není to jen linie od Jindřicha VII. po Zikmunda, dozvídáme se i o jejich počátcích sahajících do doby vlády Huga Kapeta ve Francii a Oty I. (v pozdějším Německu) ... Pro lidi, které tento rod zajímá, tak jako mě, tuto knihu doporučuji k přečtení.

10.02.2018 5 z 5

Temné proroctví Temné proroctví Rick Riordan

Knihu jsem přečetla jedním dechem ... paráda ... miluji knihy od Ricka a tahle není výjimkou ... těším se na další díl :)

09.02.2018 5 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Kniha se mi krásně četla ... vím že je to už dlouho, co jsem ji začala číst ... prostě se naskytly další knihy na přečtení, a tak jsem ji dočetla dnes ... pro fandy tohoto autora, rozhodně doporučuji a už teď se nemohu dočkat na polední díl ... :)

07.02.2018 5 z 5

Řecké mýty Řecké mýty Robert Graves

Pěkná kniha :)

06.01.2018 5 z 5

Svět Mezopotámie Svět Mezopotámie Michael Roaf

Hezká kniha k přečtení :)

23.12.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha nebyla vůbec špatná ... ze začátku neuvěřitelně čtivá a zajímavá, ke konci už to nebylo takové a samotný konec byl takový divný .. proto dávám 4/5 ..

14.12.2017 4 z 5

Mytologie světa Mytologie světa Roy G. Willis

pěkná kniha o tom, jaky si různé kultury na světě vysvětlovali původ světa. Opravdu pěkná kniha :)

07.12.2017 5 z 5

Ganbare! Workshopy smrti Ganbare! Workshopy smrti Katarzyna Boni

Kniha se mi osobně moc líbila. Jak tam byly líčeny příběhy těch, kteří katastrofu přežili a jejich vylíčení, jak hledali své blízké. Pro ty, co by toto je zajímalo, rozhodně doporučuji

21.11.2017 5 z 5

Podivná porážka: Svědectví z roku 1940 Podivná porážka: Svědectví z roku 1940 Marc Bloch

Kniha, kde se kriticky pohlíží na francouzskou špatnou taktiku a nepřipravenost v boji proti Němcům za 2. světové války. Byly zde rozebrány všechny příčiny, které přispěly k prohře Francie a prvotnímu vítězství Německa. Zajímavá kniha

17.11.2017 5 z 5

Vesnice „kanibalů“ Vesnice „kanibalů“ Alain Corbin

Kniha se mi četla úžasně rychle a nebylo to jen tím, že je útlá. Měla příběh založený na historii, který byl dokreslen právě historickými událostmi a jak tenkrát vesnické obyvatelstvo smýšlelo a bylo snadno ovladatelné - přes názory. Bylo tam popsána poprava aristokrata z dané vesnice, na kterého svedli všechny možné zločiny a ještě si mysleli, že je císař odmění .... bylo to zajímavé počtení ...

15.11.2017 5 z 5

Svět starého Egypta Svět starého Egypta Jaromír Málek

Kniha, která nás přibližuje k historii Starověkého Egypta .. četlo se to dobře :)

13.11.2017 5 z 5

Římané a Evropa - Antické dědictví v evropské kultuře Římané a Evropa - Antické dědictví v evropské kultuře Jana Kepartová

Kniha, která se nám snaží přiblížit ve zkratce, že prakticky vše, co dnes známe, se nějakým způsobem vyvinulo právě z doby Říma (či Řecka). Sice moje povinná četba, ale četla se mi dobře.

13.11.2017 5 z 5

Dějiny pravěku a starověku I. Dějiny pravěku a starověku I. Jan Pečírka

kniha se mi krásně četla, pravěk je tam sice obsažen velmi málo, ale ostatní dějiny jsou zde krásně sepsány

09.11.2017 5 z 5

Zlatá bula sicilská Zlatá bula sicilská Martin Wihoda

Skvělá kniha, jak v ní se teze vyvrací a navrhují se jiná vysvětlení daných vět z listiny. Moc se líbily na posledních stránkách knihy všechny listiny se zlatou bulou spojenými, které zde byly jak v originále, tak i v českém překladu.

04.11.2017 5 z 5

Zlatá bula sicilská: Mezi mýtem a realitou Zlatá bula sicilská: Mezi mýtem a realitou Martin Wihoda

Jelikož mě toto téma zajímá, kniha se mi četla dobře :)

01.11.2017 5 z 5

Pompeje: poslední den Pompeje: poslední den Paul Wilkinson

Tatu knihu jsem si vybrala z pouhé zajímavosti. Vždycky mě zajímalo vše ohledně ztracených měst Pompejí a Herculanea ... dozvěděla jsem se že Vesuv vyprodukoval celkem 6 pyroklastických vln, které postupně zasáhl všechna města v jeho okolí (Herculaneum bylo mezi prvními zasaženými městy). Plus se zde nachází i tzv. průvodce městem po památkách, která byla odkryta a celkem jsou zachovaná ... moc se mi tato kniha líbila :)

22.10.2017 5 z 5

Zrození evropské civilizace Zrození evropské civilizace Pavel Oliva

Také povinná četba ... ale zajímavá .. prohlubuje znalosti například kolonizace Řeckých poleis v jižní Itálii, Sicílii, Egyptě, Malé Asii,... také se dozvídám více ohledně systému ve Spartě či Athénách ..

22.10.2017 5 z 5

Bohové a hrdinové antických bájí Bohové a hrdinové antických bájí Vojtech Zamarovský

Kniha se mi líbila. Vybrala jsem si ji jako povinnou četbu, i když jsem věděla, že je to něco jako telefonní seznam ... ale nelituji ... kromě všech možných postav z řecké, římské i egyptské mytologie se dozvídáme, že se tyto postavy objevují i v dnešní době v malířství, sochařství, či jejich příběhy jsou ztvárněny jako opera .. zajímavé :)

22.10.2017 4 z 5