Dějiny pravěku a starověku I.

Dějiny pravěku a starověku I. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51847/dejiny-praveku-a-staroveku-i-2fq-51847.png 5 28 4

První svazek podává výklad o vzniku člověka a lidské společnosti v paleolitu a o počátcích zemědělství, řemesel a měst v mladší době kamenné. Líčí dějiny nejstarších civilizací v Mezopotámii, Egyptě, Malé Asii, Egejské oblasti a v ostatní Evropě v době bronzové. Seznamuje s vývojem států a říší na Předním východě v 1. pol. 1. tisíciletí př. n. l., s počátky řeckého státu, s vrcholným obdobím a pádem klasické polis a se vznikem helénistických říší.... celý text

Amneris
01.12.2022 5 z 5

Knihu jsem četla ke zkoušce na vysoké škole, pravěku tam bylo méně než starověku, ale jako souhrn ke zkoušce to bylo fajn.

Ronnie68
09.11.2017 5 z 5

kniha se mi krásně četla, pravěk je tam sice obsažen velmi málo, ale ostatní dějiny jsou zde krásně sepsány

Adelajda_4
07.05.2017 5 z 5

Skvěle zpracované kompendium pro zájemce o dějiny pravěku a starověku. Toho pravěku tam tolik není, ale je to perfektně zpracované.

oolinkaa
03.11.2012 5 z 5

super publikace pro zájemce starověku. v prvním díle lehce kapitola pravěk, ale i ten je skvěle zpracovaný