Romaine Romaine komentáře u knih

Horečka Horečka Lauren DeStefano

(SPOILER) Druhý díl byl po tom prvním dost utrpení. Hodně jsem se přemáhala, abych to dočetla. Nicméně nemám ráda neuzavřené příběhy, tak jsem si na Kindlu koupila 3. díl v angličtině a pro ty, co zajímá konec to zkusím krátce shrnout.

SPOILER 3. DÍL!!!!
Úplně si nepamatuji už, čím končil přesně druhý díl, ale mám dojem, že Linden zjistil, že je Rein ve sklepě poté, co se snažila si vytahnout gps z nohy.

Třetí díl začínal v nemocnici. Rein doktoři zachránili, Linden i Cecily se od ní nehli, Linden dokonce vyhodil otce. Linden se rozhodl, že "anulují svatbu" a nechá Rein svobodnou (tím, že si vzal zpět prsten). Přesto jí pomáhal. Odvezl ji pak za strýcem. Trochu bláznivý vědátor přes mašiny.. ale opak otce Lindena. Tam se měla zotavit a pak jít hledat bráchu.. Cecily čekala druhé dítě, ale potratila (zřejmě to zařídil otec Lindena jako pomstu, že se přesunuli k tomu strýci). Potom co u toho Cecily málem zemřela, tak už se Linden od otce trhl a rozhodli se jít oba s Rein hledat toho bratra. Bowen, jejich syn zůstal u strýce. Při hledání Rowana zjistili, že je to blízko toho parku s ruským kolem, odkud Rein zdrhla. Jelikož otec Lindena na ně vypsal obří odměnu, tak je tam lidi zajali a odvezli všechny k Madam zase. Tam ale zjistili z fotky, že to dítě, které kdysi Madam měla, byla Rose.. Že otec Lindena ji ukradl a řekl jí, že její rodiče zemřeli a Madam zase řekl, že umřela ona a ten jeji otec. Zemřel ale jen on. Proto Madam nakonec je nevydala, ale převezla jinam.. odtam Rein odešla bez nich hledat bratra. Našla ho a zjistila, že spolupracuje s otcem Lindena. Ten mu řekl, že ona umřela při tom experimentu na který se upsala a nechal ho ničit ty výzkumná místa. Rowan považoval otce Lindena za hrdinu, co lhal a tak ve jménu dobra. Rein mu neřekne, co jí provedl.. Otec Lindena Rein i Rowana vzal letecky na Havaj.. tam zjišťuje Rein (Rowan už ví), že svět je větší než jim bylo řečeno a tak.. A Rowan na sobě dobrovolně nechá dělat pokusy. Pak letí zpět a otec Lindena donutí Rein aby donutila Cecily a Lindena se vrátit. Měl totiž v zajetí Gabriela v umělém spánku.. Jenže než se všichni vrátí (Linden i Cecily souhlasili), tak strýc Lindena chce vyzkoušet letadlo, co poskládal. Holky chtějí letět, Linden ne, ale nechá se přesvědčit. Při přistání, které nebylo hladké Linden zemře. Jeho otec si pro ně přijel, tak mu umře v náručí.. Pohřbí ho. Rowana a Rein odveze na Havaj, kde je týden "léčí", pak jim sdělí, že jsou vyléčení. A že by to mohla být léčba pro všechny. A že budou doživotní vězni, pravidelně kontrolováni jak to funguje atp.. Jenže doma, kde Cecily naznačil, že ji už k ničemu nepotřebuje (má vnuka, ona už účel splnila), ho Cecily zastřelí zbraní, kterou jí dala Madam při odchodu od ní. Nastraží to pak tak, jakoby to udělal někdo zvenku.. Vilu převezme ten strýc, všechno otevře, Gabriela probudí a ten je s Rein pak. Nakonec zjistí, že jsou volní, že jim o omezení života lhal, že jen prezident (který ten výzkum podporoval) chce, aby jezdili jednou za měsíc nebo jak na zdravotní prohlídky.. Rein se v knize dožije 21 let, takže šťastný konec. Jo a rodiče Rein a Rowana byli vědci a oni jen pokus.. první nevyšel a dvojčata umřely. Oni přežili, tak časem dostali jména a byli děti. Jinak byly ze zkumavky a v deníku o nich psali jako o subjektech, než si je zamilovali jak rostli. Jo a Jenna byla neplodná. Proto na ní vyzkoušel první verzi léčby, která ji ale zabila.

Je to asi takové zmatené, ale ono to tam bylo všechno tak propojené a propletené. A dlouhé samozřejmě. Nakonec ale všechno nějak souviselo se vším.. I ta Rose. Tak nějaké shrnutí hlavnich bodů pro ty, co si to v angličtině nepřečtou. Dala jsem si sledování, kdyby padl nějaký dotaz. Sama nemám ráda neuzavřené konce.

16.09.2023

Selekce Selekce Kiera Cass

Úchvatné. Jak tu psala MisuleB níže: "dopoledne se začtete a až do brzkého večera vás to nepustí, ani se nenadějete a zjistíte, že máte dočteno a zoufale prahnete po pokráčku... xD".
Knihu jsem jen v knihkupectví zahlédla a hned jsem věděla, že ji musím mít. Obálka naprosto precizní. U mě podstatná část - podle obálek se rozhoduji jestli se podívám o čem kniha je a zatím mi to vychází na 99 %. Ani tady jsem se nespletla. Začátek čtení po obědě, dočteno večer téhož dne.
Příběh se mi líbil - rozdělení společnosti do 8 kast a výběr budoucí královny, kde nešlo jen o boj a prince, ale taky o vývoj vztahů mezi účastnicemi Selekce a postupná změna názoru hlavní hrdinky, přičemž to nebylo klasické - úplně jsem změnila názor, ale pomalu tomu přicházím na chuť, ale stále s tím bojuji a nevím, jestli je to to co chci, jestli se nechci vrátit k minulosti.
Jsem zvědavá na pokračování. Brala bych víc rozepsané boje - kdy něco uvidí hlavní hrdinové na vlastní oči a ne někde schovaní. A mám jednu domněnku ohledně jedné dívky, která postoupila do Elity. Jsem zvědavá, jestli se potvrdí nebo jsem mimo. Miluji knihy - trilogie - víc prostoru pro příběh a doufám, že tady se bude rozvíjet, ale na druhou stranu - kdo má tak dlouho čekat? Knihu rozhodně doporučuji!

19.10.2014 5 z 5

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Knihu jsem dlouho odkládala. Nakonec mi její přečtení trvalo čistého času tak půl dne. Čím déle jsem četla, tím míň jsem ji chtěla odložit. Člověk tuší stále víc kam příběh směřuje, ale stejně dokud si to nepřečte, tak tomu nechce věřit. Příběh se mi líbil. Výborně napsaný je i epilog.

06.09.2014 4 z 5

Plamen života Plamen života E. J. Allibis

Aktuálně mám rozečteno. Koupeno spíše z nouze, protože jsem nenašla nic, co by mě více z tohoto žánru nyní zaujalo. Proč z nouze? Nemám ráda u fantasy literatury, když je propojována s naším reálným světem. Opravdu se mi to nelíbí. Ale před koupením jsem pročetla prolog a první strany. Zdálo se mi to čtivé a naše realita zapojena "mírně". Nyní jsem za první třetinou a zatím jsem spokojená. Realita naše je tam velmi málo a jen krátce. Uvidím, jak to bude dál.

Každopádně se kniha čte dobře, má fantazie naplno pracuje u této knihy. Ale jsem za první třetinou a stále mi to přijde jako začátek příběhu. Nyní by měla kniha mít větší spád, doufám.

Po delší době od čtení: Příběh se mi úplně nevryl do paměti. Nicméně kniha se četla dobře, byla poutavá. Za přečtení stála, ale nebude to moje TOP kniha, o které bych vyprávěla.

25.08.2012 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Možná je to tím, že jsem viděla prvně film, ale čtení pro mě bylo bolestné - moc natahované, části, které by vůbec nemuseli tam být,.. Další díly jsem už ani nezačala.

19.03.2011 3 z 5

Místa, kde jsem trávil čas Místa, kde jsem trávil čas William Saroyan

Tuto knihu jsem četla před mnoha lety a pamatuji si, že se mi moc líbila.. Koupila jsem si ji a chystám se ji znovu pročíst.

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Mě se tato kniha moc líbila, dlouho kolovala u mých přátel.

19.03.2011 4 z 5

Farářova dcera Farářova dcera George Orwell (p)

První (ano, první) kniha, kterou jsem od Orwella četla díky kamarádovi a od té doby jsem přečetla téměř vše!

19.03.2011 4 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Moje nejoblíbenější kniha od Orwella. Popisy prostředí, postav, .. příběh, .. totálně mě to dostalo.

19.03.2011 5 z 5

Bože chraň aspidistru Bože chraň aspidistru George Orwell (p)

Tato kniha je výborná a mám ji raději, než propagované 1984 a Farmu zvířat. Rozhodně doporučuji k přečtení, pokud máte rádi styl Orwellova psaní. Kniha upoutá vaši pozornost.

19.03.2011 5 z 5

Královna Temnoty Královna Temnoty Anne Bishop

Třetí díl byl perfetní. Skvělé zakončení skvělého příběhu. tato trilogie rozhodně stojí za přečtení!

06.03.2011 5 z 5

Dědička stínů Dědička stínů Anne Bishop

Druhý díl byl o malinko slabší, bitevní scéna s jednorožci moc nezapadala, ale i tak jsem knihu opět přečetla během chvíle a nemohla se dočkat posledního dílu.

06.03.2011 4 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Tato fantasy kniha byla pro mě počátek k čtení takovýchto příběhů (do té doby jen beletrie). Naprosto mě dostala, chvíli naivní, chvíli brutální. Přečetla jsem ji během několika venčení psa =)

06.03.2011 5 z 5