rode rode komentáře u knih

Nehoda Nehoda C. L. Taylor

Jelikož jsem nejdříve přečetla knihu Zmizelý, měla jsem trochu vysoké očekávání. Nehoda sice byla napsaná stejným tempem jako Zmizelý, ale chyběl tomu určitý šmrnc.
Myslím, že se autorka s každou knihou rozvíjí a zlepšuje, a jsem rozhodně zvědavá, na další knihu.

26.09.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Po pro mě nudné Paganiniho smlouvě je tato kniha naprostá bomba.
Jak je u Keplerovců zvykem, vtáhnou Vás do děje a nepustí. Po přečtení pár stránek máte před sebou nastíněno několik příběhů, které na první pohled nemají nic společného, ale na konci vše krásně zapadne do sebe.
Doufám, že i další díly budou tak skvělé jako Svědkyně ohně.

26.09.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Ano, jsem hloupá, opět jsem naletěla davové hysterii a knihu si zbytečně koupila s nadějí, že nebude tak špatná.
Opakující se slova a fráze, nesympatické postavy, které autorka tvoří asi záměrně a k tomu velký marketingový tah.

05.09.2017 1 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Strhující kniha, kterou neodložíte, dokud nepřečtete poslední větu.

03.09.2017 5 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Pro zběhlé čtenáře thrillerů a detektivek bude kniha trochu předvídatelná, ale to příběhu rozhodně neubírá na poutavosti a čtivosti.
Hlavní hrdinka je sympatická a v průběhu vidí čtenář určitý vývoj, který se mi na konci knihy moc nezamlouval.
Knížka se mi ale i přes menší nedostatky líbila. Je označovaná jako psychologický thriller pro fanouška Dívky ve vlaku a Ostrova lhářů, já bych Se záští doporučila i fanouškům knihy Tekutý písek.

01.09.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Kniha by podle mého názoru měla lepší ohlasy, kdyby se jednalo o autorčinu prvotinu, takhle mělo mnoho lidí velké očekávání, které autorka uspokojila pouze někomu.
Já sama jsem s knihou spokojená, sice bych ji osekala o pár zbytečných postav, ale myslím, že příběh sám o sobě nebyl vůbec krokem vedle.
A taky má naprosto nádhernou obálku, kvůli které jsem ji musela mít.

20.08.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Jestli někdo tuto knihu považuje za psychologický román, můžu tak pohlížet i na své slohové práce ze základní školy.
Jednu hvězdičku dávám za to, že se postavy nějakým způsobem ovlivňují, což ale občas čtenáře stejně mate. Nevíte kdo je kdo a děj se neodehrává jenom vpřed, ale skáčete napříč linkami, jak se autorce zachce.
Postavy jsou nesympatické a doporučuji teda nejdříve přečíst a potom až případně zakoupit, ať nejste zbytečně zklamaní.

16.08.2017 1 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Knížka nebyla špatná, ale asi jsem měla moc velký očekávání. Rozhodně bych knížku osekala o pár set vět, ať už to byly věty o Beck, hrnku moči, či o Amy, protože AmyJeKráva a Joe potřebuje Love - což je jeho naprosto skvělej novej objev!
A já? Já potřebuju naprosto jednoznačně třetí díl!

25.07.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Průměrná kniha, která získala označení "světový bestseller" pouze díky davové hysterii. Naštěstí kniha byla tenká a četla se dobře, ovšem zápletka a celkový příběh je podle mě fádní a tím pádem pro mě nejzajímavější na knize byla anotace.

24.07.2017 2 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Nečekejte žádnou akci ani napětí, což kniha ani neslibuje. Není to ani omluva, nebo snůška výmluv proč se stalo, to co se stalo. Je to prostě jenom zpověď bohaté holky, která se dostala do špatné situace.
Podle mě je ale kniha velmi dobrá, hlavní hrdinka mě nadchla a i styl psaní, který vypadá, jako by ho opravdu psala znuděná osmnáctiletá holka, která vlastně neví co dál...
Takže u mě dobrý!

23.07.2017 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Mít či nemít ráda Joeho, to je mi ale otázka. Hlavní hrdina který nemá rád tuhle moderní dobu. Lidi, kteří se honí za nejnovějšími výstřelky, musí se chlubit se vším co dělají a co mají rádi. To se ale naopak Joemu hodí, když se potřebuje dozvědět tolik potřebné informace. Na jednu stranu inteligentní kluk, který by určitě zaujal při rozhovoru, na druhou stranu tak trochu psychopat(?) a rozhodně stalker.
Trochu mě děsí to, že jsem mu vlastně celou dobu fandila, ale asi to bude tím, že každý v sobě máme kousek Joeho... a tím nemyslím jeho dokonaná díla - vraždy, ale potřebu vědět, co dělají lidi okolo nás, protože doba je taková, že nekomunikujeme, ale pouze "lajkujeme" aktivity a fotky se kterýma se chlubí naši známí na sociálních sítích.
Závěrem, kniha je podle mě něco nového, upozorňuje na chyby současné internetově aktivní společnosti a má určitě něco do sebe!

24.06.2017 5 z 5