rodak rodak komentáře u knih

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Nemohouc sehnat Katovu dceru od pátého dílu, jsem se vrhnul na Hrobníka. A opět to má autor v krvi,zřejmě po předcích.Detektivka v historickém hávu plná zajímavostí tentokrát pohřebních. A doslov s rozhovorem podtrhl jedinečnost tohoto spisovatele.

20.10.2023 5 z 5

Naostro Naostro Carl Hiaasen

Neskutečná nálož srandy, zábavy,nečekaných situací a pochopitelně i vražd. Škoda!,že autor nenapsal více v této sérii.

11.10.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Po trochu bezdějových Chaloupkách se tato kniha moc povedla.Vyprávění o dvou rodinách,začátcích komunistů v pohraničí a jedné velké lásce vás neskutečně osloví a baví.Velmi se těším na druhý díl...

08.10.2023 5 z 5

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

Prvotřídní detektivní román tohoto francouzského mistra thrilleru. Komisař je opravdu ostrej muž. Napsáno poutavě, napínavě a vtipně.

30.09.2023 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Zaujal mne název knihy. Na začátku jsem se celkem nudil, ale byl jsem zvědavý co z toho vyleze. Přiznám, že mě více bavila ta reálná strana příběhu, ale nápad se také cení.

26.09.2023 4 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Stále skvělé, ale ostatní tituly jsou lepší v této sérii.

25.09.2023 4 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Tato drsná a hodně erotická kniha otevírá spoustu témat. Zneužívání od ženy. Že ta osoba byla sobecká, vyšinutá a nemocná je zřejmé, ale kdyby toto prováděl chlap mladým holkám tak je všeobecné mínění o hodně horší. Asi je více mužů takto postižených. Občas kniha byla jak detektivka a chvílemi i k zasmání.

20.09.2023 4 z 5

Anglické obludy Anglické obludy James Scudamore

Zajímavě psaný román o dětství,dospívání.V dospělosti se nám vše vrací zpátky a vyplouvají na povrch nepěkné a nebezpečné věci a situace.

17.09.2023 4 z 5

Povídky smíchovské Povídky smíchovské Marie Rejfová

To byla tak nádherná plejáda různých a zábavných postaviček,někdy s krutým osudem. A tak skvěle napsané.A ten Smíchov.Poklona madam Rejfová.

12.09.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Je to drsný thriller, který ale obsahuje druhou linii vyprávění o rodině, odloučení, setkání a....

12.09.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Pavel Kohout

Občas přečtu nějakou knihu z této zelené edice.Tajemství je velmi povedené.Líbilo se mi skákání mezi aktéry příběhu a celkově to mělo spád,napětí.Určitě vyhledám zbývající detektivky autora.

03.09.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Pozvolna začínající thriller se nám zvrhne v boj o život.A čeká nás nejedno překvapení.Za mě super četba.

03.09.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Jak to může autorka takhle všechno vědět? Tak přesně napsat a popsat pocity, nálady a život jedné rodiny.Já osobně jsem se tam teda našel,v některých situacích.Myslím,že se v ději uvidí hodně žen a mužů. Skvělé i když nikterak radostné.

30.08.2023 5 z 5

Věř mi Věř mi Anders Roslund

Musel jsem přehodnotit. Není to p.Grangé , je to p.Roslund a můj oblíbenec komisař Grens. Toto je nejlepší thriller letošního roku a fakt nevím jestli by mě něco víc nadchlo.Sérii sleduju od začátku (dva díly u nás nevyšly) Vyplatí se k plné spokojenosti číst postupně. A zase řval, vztekal se, byl zamilovaný, zklamaný,ale vzhledem
k věku přístupnější... Děj knihy se vrací k Box 21 a je to fakt hnus co lidé dokážou provádět.

27.08.2023 5 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Klasická,napínavá,poklidná skvěle vyprávěná česká detektivka.

27.08.2023 4 z 5

Muž na prodej Muž na prodej Pavel Frýbort

V Praze ještě dobré, pak se to přesunulo do Itálie a nastala nepřehledná motanice děje. A nebo jsem se tomu plně nevěnoval? Taky možné. Zkrátka nebavilo. Přitom druhý díl byl super.

24.08.2023 3 z 5

Kola Kola Arthur Hailey

Kouzlo vyprávění autora je v každé jeho knize. Kola jsou trošku méně srozumitelná co se týče děje, nicméně stále převažuje um a originalita tohoto skvělého vypravěče.

24.08.2023 5 z 5

Katova dcera a čaroděj Katova dcera a čaroděj Oliver Pötzsch

Opět skvělá četba plná temných, černých mnichů a přisluhovačů zla. A k tomu naše známá rodinka, která se v tom bahně řádně vykoupe. A ve finále něco skončí a něco začíná...

24.08.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Líbilo a hodnotím maximem. Bylo to čtivé, zajímavé, překvapující. Jen ty neustálé prozrazující komentáře mě tady štvou. Moje chyba, že je čtu.

05.08.2023 5 z 5

Satanovo sousto Satanovo sousto Mons Kallentoft

Ve většině se tady asi shodneme. Detektivní příběh nebyl špatný, ale ty osobní linie prostě táhnou více v tomto díle.

03.08.2023 4 z 5