Retene Retene komentáře u knih

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Zezačátku jsem si musel zvykat na styl psaní, které mi bylo proti srsti. Jednoduché věty, krátké popisy scény - spíše úderné než děj rozvíjející. Přičítal jsem to hlavnímu hrdinovi, což se pak spíše ukázalo jako styl psaní autora. Nicméně mi postupem času tento styl vyhovoval a děj mi přišel poutavý i přesto, že to bylo do jisté míry podobné filmu Enderova hra a stopově i filmům Labyrint, Avatar a Hunger Games.

03.09.2019 4 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Zajímavý nápad se zajímavými pasážemi. Přišlo mi to však poněkud nedotažené a ne tolik napínavé.

22.09.2015 2 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Povídky jsou velmi čtivé. Řekl bych, že některé i velmi realistické.

01.03.2014 4 z 5

Falešná vzpomínka Falešná vzpomínka Dean Koontz

Velmi čtivá. Zajímavý neobvyklý děj napínavý až do samého závěru.

30.12.2013 5 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Tato kniha mi vůbec nesedla. Děj je do poloviny rozvláčný, pro mě nic neříkající. Pak sice přichází náznak napětí, ale to se velmi rychle vytrácí v poslední třetině knihy, kde je to zaměřeno především na emoce. Je to spíše takový pokus o vcítění se do pocitů hlavních hrdinů, autorka ale nejde nijak zvlášť do hloubky a je to popsáno tak nějak povrchně, jako by se v tom vlastně ani moc nechtěla šťourat. Být to podle skutečnosti, byl by to zajímavý, informativní vhled do oné události. Takhle to bylo takové co by kdyby, které ve mně nic nezanechalo. Každopádně někomu se tento styl může líbit.

23.04.2022 2 z 5

Koutkem oka Koutkem oka Dean Koontz

Zdlouhavá kniha, kde nebylo využito potenciálu "hlavního hrdiny".

28.08.2018 1 z 5

Záblesk Záblesk Dean Koontz

Velmi se mi líbila. Sice uprostřed kniha ztrácí spád a je rozvláčná, ale v poslední třetině se z ní stává velmi napínavá záležitost.

16.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Rozvláčné, ale nenudil jsem se.

23.04.2014 4 z 5

Bezmoc Bezmoc Dean Koontz

Ubírám hvězdičku kvůli sci-fi konci, který mi tam tak trochu neseděl. Jinak příběh čtivý a napínavý.

18.12.2013 4 z 5

Rychlost Rychlost Dean Koontz

Pro mne zatím nejlepší kniha od Koontze. Strhující příběh s brilantně popsaným pocitem bezmoci.

18.12.2013 5 z 5