RenkaB RenkaB komentáře u knih

Žádný sex a žádný spánek Žádný sex a žádný spánek Pat Fitzpatrick

Potkat odstavce z knihy jako sloupky v novinách, tak se místy s pochopením pousměji. Takhle nahňácané do knihy to valný dojem neudělalo. Styl psaní mě po čase začal nudit, po dalším otravovat. Ale dočetla jsem do konce. Kdybych tu knihu nikdy nepotkala, o nic bych nepřišla.

17.07.2019 2 z 5

Lékař vzpomíná, baví… i když zrovna slunce nesvítí Lékař vzpomíná, baví… i když zrovna slunce nesvítí Jan Machálek

Jednohubka, přečteno za chviličku. Kaleidoskop vzpomínek, úsměvných i smutných, prostě ze života. Děkuji.

13.07.2019 4 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Žádný zázrak.

10.07.2019 2 z 5

Úsměvné, i k pláči. I po první dílu mě některé hlášky ještě dokázaly překvapit. Bohužel.

10.07.2019 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Přečteno za pár hodin. Krátké, výstižné, někdy k pousmání, někdy k pláči. Odnesla jsem si pozitivní poznání, že dokud budou chodit po světě lidé schopní vyplodit takové plky, tak nikdy nepřijdu o práci.
K tištěnému vydání - před případným dotiskem to dejte do ruky korektorovi, prosím Vás.

09.07.2019 3 z 5

Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Sedm let v Africe: Příběh českého syna nigerijského krále Obonete S. Ubam

Dávám tři hvězdičky, protože kniha se dobře četla. Dost často jsem však při čtení měla pocit, že Ubam o sobě říká špatného jen tolik, aby neztratil plusové body u čtenářů. Ve výsledku tak mám pocit, že to byl ještě větší parchant než ostatní hajzli v knize. Ale třeba se mýlím a najdou se čtenáři, kteří uvěří, že Ubam dokázal oslnit "soft" technikami (úplatky, výprask rákoskou, pár ran pěstí a několik výstřelů z brokovnice pomalu do vzduchu) místní africké podsvětí natolik, že mu pomalu padali k nohám tamní vrcholní představitelé. No a teď tu o Jeníčkovi a Mařence.....

Ale tak si to přečtěte sami a udělejte si vlastní obraz. :-)

07.05.2019 3 z 5

Obsahuji davy Obsahuji davy Ed Yong

Hodně dobře napsáno a podáno. Kniha mne rozhodně nenudila. Pravda, úplně lehké čtení to nebylo. Ale za mě to je na pět hvězd. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, které v některých věcech změnily mé nahlížení na svět kolem mne. Ať už ten mikro nebo makro.

08.03.2019 5 z 5

Proč cítím to, co ty Proč cítím to, co ty Joachim Bauer

Velice zajímavá kniha. Nebylo to úplně lehké čtivo, pravda. Ovšem dost věcí v mém životě mi to objasnilo. A s poslední větou knihy mohu jen souhlasit:

"Tajemstvím života není za každou cenu přežít, ale najít jiné lidi, s nimiž nás pojí naše pocity a touhy a kteří je dokážou zrcadlením opětovat."

25.01.2019 5 z 5

Ve spleti větví čtu tvá ramena Ve spleti větví čtu tvá ramena Václav Renč

"Přečteno" ve formě audia a musím pochválit výběr rétorů (Petra Bučková a Martin Sláma) a jejich velice příjemné hlasy a opravdu hezký přednes.
Básně jsou krásné, básníkova láska pryští z každého slova. Verše jsou plné něhy, až máte pocit, že se vás ta slova přímo fyzicky dotýkají.
Určitě si přečtu i tištěnou verzi.

09.01.2019 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

"Přečteno" ve formě audioknihy. Rétorka Jana Stryková mě teda vůbec nenadchla, k její četbě bych velice často potřebovala vidět zároveň i knihu. Protože její četba stylu kulomet, aniž by intonací dala možnost poznat změnu osoby, která mluví, mě rozčilovala celou dobu. Rovněž bylo místy obtížné z četby poznat, zda se ještě jedná o řeč přímou, anebo myšlenkový pochod dané osoby. Tak rychle a beze změny v hlase bylo vše oddrmoleno. Ale budiž, doposlouchala jsem do konce.

Ke knize - hlavní postava mě neskutečně dopalovala. Ze začátku mi připadala jen jako unuděná trubka, ve finále jsem změnila názor na to, že to je prostě a jednoduše kráva (pardon). Pokud autor zamýšlel mě jako čtenáře nadzvednout ze židle, tak se mu to povedlo. Ty myšlenkové pochody hlavní postavy byly neskutečně ubíjející a furt dokola to samé. Ale vydržela jsem do konce. Jestli však sáhnu po další knize tohoto autora, tak to bude asi za hodně dlouho.

08.01.2019 2 z 5

Obejmi mě Obejmi mě Jiří Žáček

Poezii moc často nečtu, skoro vůbec. Na sbírku pana Žáčka jsem narazila tady na databázi. Nevěděla jsem moc co čekat a nelituji toho vyběhnutí do zimy a do knihovny pro knížku a hledání v regálu, kde byla hodně dobře schovaná. Nádherné verše, kterými jsem se nechala unést do snové země, prostě krásné. Ilustrace jsou také velmi podařené, líbily se mi.

07.01.2019 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti Roark Bradford

Knihu jsem si poslechla jako audio. Krom jednoho příběhu jsem ve vyprávění poznala všechny. A místy jsem se srdečně zasmála, jak si s nimi autor vyhrál. Příběhy jsou volně převyprávěny velice originálním a svérázným způsobem, autor neváhal použít reálie ze současnosti. Kniha se mi líbila, možná o to více díky rétorovi, který se svého náročného úkolu zhostil s velikou úctou.

06.01.2019 4 z 5

Hřbitovní kvítí Hřbitovní kvítí Jan Neruda

Tato kniha se ke mně dostala jako e-book od nakladatelství BookLand, bohužel nemá ISBN a tak zde nejde přidat jako další vydání.

Nerudova várka poezie v této knize naprosto vystihla mé aktuální duševní rozpoložení. Kdo máte více než dost sklíčení, chmur, bezútěšnosti, tak tady dostanete další porci. Uvažte, zda to unesete, ještě než knihu otevřete.

"Co květ toužil, přece vyplněno
políbením slunce uvadnul
tobě osud dal však jiné věno
snové prchli, ty jsi uchřadnul."

30.12.2018 3 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Knihu jsem si koupila tzv. na slepo. Krásně napsáno, opravdu. U knihy jsem se jak od srdce zasmála (mnohokrát), i zastavila a zahleděla do svého nitra, tak místy i měla na krajíčku pár slz. Udělala na mne dojem, který jen tak nezapomenu.

15.12.2018 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nechápu, jak se mohla tato kniha dostat k 84% hodnocení od 923 čtenářů.
Toto dílo rozhodně není můj šálek kávy. S podivem jsem to dočetla do konce, takovou snůšku protimluvů a absurdních, nesmyslných spojení skoro v každé větě. Četlo se to hrozně.

10.12.2018 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Uff, hrozné a děsivé čtení, protkané momenty, kdy jsem sotva lapala po dechu, chvíle čiré hrůzy. Myslím, že nikdy nebudu schopna napsat k této knize obsáhlejší komentář, až mě mrazí, když se mi vybavují úryvky a jako bych je viděla ve svém životě. Nikdy nepůjde zapomenout...

25.11.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Perla mezi knihami. Asi si budu muset knihu přečíst ještě několikrát, vždy s nějakým časovým odstupem. Obávám se totiž, že mi dost slovních hříček tzv. uteklo, a to z neznalosti souvislostí. Ale to vůbec nevadí, mám tak ve své knihovničce zásobu vtipu do budoucna. Pane Přidale, mockrát děkuji.

P.S. Potvrzuji, v MHD se to číst dá, ale počítejte s tím, že v ranním spoji obdržíte káravé pohledy podřimujících spolucestujících, když se znenadání začnete nahlas smát...

14.02.2018 5 z 5

Gringo mezi divochy Gringo mezi divochy Wojciech Cejrowski

Přečteno v polštině - Gringo wśród dzikich plemion, ISBN978-83-7506-017-1, r. 2006. Kniha je doplněna černobílými i barevnými fotografiemi s komentáři. Knížku jsem dostala dárkem a byla to paráda. Čtení to bylo poučné, zábavné a humorné. Pokud se naskytne příležitost, tak si od p. Cejrowského ráda přečtu něco dalšího (třeba i v češtině).

10.12.2017 5 z 5

Porota Porota John Grisham

Přečteno v polštině - Ława przysięgłych, ISBN 978-83-241-3105-1, r. 2008. Knihu jsem dostala dárkem a nezklamala. V češtině ji už ale číst nejspíš nebudu. Jednou stačilo.

10.12.2017 3 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Od Morella mám doma spoustu knih, ale tato mě teda dostala. Parádní čtenářský zážitek. Zajímavá, napínavá kniha, a s podivem jí nechyběl i humor. Silně působivé jsou děsivě přesně popsané brutální zločiny. V kombinaci s mou fantazií to byla síla. Až jsem i kolikrát přestala na pár sekund číst. Postavička pana de Quinceyho mi určitě zůstane na dlouho v paměti.

30.11.2017 5 z 5