Reacher Reacher komentáře u knih

Zabiják Zabiják Lawrence Block

Mám rád Blockova Kellera, sympatického nájemného vraha, toužícího jednou skončit někde na venkově... V knihách o něm je plno nenápadného humoru, řekl bych více než napětí, ale vůbec to nevadí, příběhy jsou čtivé a člověk se těší na další a další a doufá, že Keller svůj odchod do důchodu bude oddalovat co možná nejdéle.

Přestupové okno Přestupové okno Philip Kerr

Velmi slušná detektivka z fotbalového prostředí, ještě o fous lepší, než příběhy s Berniem Guntherem.

Modlitba Modlitba Philip Kerr

Senzační, napínavý a originální pohled na víru, její vyznavače a na samotného Boha... Kdykoli budu o Bohu po přečtení knihy mluvit, budu se ohlížet přes rameno (vím, že mně to nebude nic platné) s divným pocitem, že už to mám spočítané...

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Jeden z nejnapínavějších thrillerů co jsem kdy četl... Garantuji všem, kterým nic neříká svět IT technologií, že z knihy přesto budou stejně nadšeni jako já. Napínavý, rychle se odvíjející děj, bez zbytečně zdlouhavého popisování pro někoho nudného prostředí.

Cesta do temnot Cesta do temnot John Edward Douglas

Autorova druhá kniha, která se mi ale zdá o něco slabší, než slavný Lovec duší.

25.12.2017 3 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Knihu jsem přečetl jedním dechem, autor umí přesně vystihnout atmosféru přicházejícího zla a mně osobně pomohl, abych si uvědomil pár historických souvislostí a faktů, které jsem dosud neviděl.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Při čtení knihy jsem měl pocit, jakoby autor už dopředu počítal s tím, že bude kniha zfilmována a přizpůsobil tomu své psaní, což mně osobně přišlo spíše negativní, jako když textař píše s tím, že tohle bude ten "správnej" hit. Nemám vůbec nic proti severské krimi, ale dávám raději přednost autorům jako je Åke Edwardson, kteří poctivě a nenápadně budují atmosféru a příběh a kteří nestaví nic na efekt a hlavně - nepodléhají klišé...

25.12.2017 3 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Vynikající, pro mě osobně nejlepší kniha, co jsem tento rok přečetl. Osobitý pohled jednoho z nejúspěšnějších spisovatelů posledních let na cestování v čase vás nenechá ani na chvíli v klidu a nic na tom nemění, že má kniha přes 700 stran.

Lovec duší Lovec duší John Edward Douglas

Jedna z nejlepších knih žánru literatury faktu co jsem četl.

04.01.2017 5 z 5