Ran Ran komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Příběh se mi líbil a byl velmi dobře vytvořený. Systém cestování časem, který je v příběhu, byl velmi zajímavý. Celkově bylo čtení této knihy příjemným zážitkem.

23.06.2022 5 z 5

The Dracula / Dracula (převyprávění) The Dracula / Dracula (převyprávění) Michelle Smith

Kniha se mi četla výborně a hodně se mi líbila atmosféra gotického románu. Příběh byl moc hezky napsaný a vypointovaný. Zvraty v něm byly velmi dobře napsané a umístěné.

20.06.2022 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Kniha obsahuje velmi silný příběh a svědectví o životě a útrapách lidí, kteří žijí v Severní Koreji. Příběh byl velmi smutný a hezky napsaný. A jsem ráda, že se autorka nakonec dostala do bezpečí.

20.06.2022 5 z 5

Zrazená čarodějka Zrazená čarodějka Jean van Hamme

Svět i postavy jsou v tomto komiksu velmi propracované. A i styl psaní a vyprávění se mi hodně líbil. Tempo psaní bylo příjemně rychlé a komiks se četl velmi dobře.

09.06.2022 5 z 5

Nejvzdálenější pobřeží Nejvzdálenější pobřeží Ursula K. Le Guin

Autorčin styl psaní a vyprávění byl prostě úžasný. Hodně se mi líbilo, jak byly zvraty v ději napsané a i to jak byly umístěné. Vývoj postav byl také velmi dobře napsaný a zvláště u jedné to bylo zajímavé.

23.05.2022 5 z 5

Magie přírody Magie přírody Regina Bizzi

Styl psaní a vyprávění byl velmi dobrý. Dobře se četl a měl pěkný rytmus.
Celkově to byla hezká a příjemná kniha, která ač trochu průměrná a lehce kýčovitá, se četla velmi dobře.

06.05.2022 4 z 5

Gladiátoři a Koloseum / komiks/ Gladiátoři a Koloseum / komiks/ Nick Saunders

Kniha byla rozdělena do několika částí, které na sebe logicky navazovaly. Ale tak nějak mám pocit, že je tak trochu vágní a neúplná. Styl vyprávění byl dobrý.

27.02.2022 3 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

V sérii už pokračovat nebudu. Kniha mi moc nesedla, i když chápu, proč se ostatním líbí. A je vidět, že příběh je velmi dobře propracovaný.

12.02.2022 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Tato kniha je úžasná a po jejím dokončení jsem byla tak trochu smutná, protože prostě ten úžasný zážitek z knihy skončil.

11.02.2022 5 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Styl psaní a vyprávění je výborný. Tempo bylo rychlé a kniha je čtivá. Jinak mě kniha maličko zklamala, protože mám pocit, že mi příběh úplně nesedl. Ale vidím, že je tu jistý potenciál, a proto zkusím druhou část.

05.12.2021 3 z 5

Jan Žižka - Boží bojovník ve jménu Husa Jan Žižka - Boží bojovník ve jménu Husa Zdeněk Ležák

Tato kniha je excelentně zpracovaná a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Zvraty v ději byly výborně napsané a umístěné. Celkově se mi kniha četla výborně.

05.12.2021 5 z 5

Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Alice's Adventures in Wonderland / Alenka v kraji divů Lewis Carroll (p)

Styl psaní a vyprávění se mi nelíbil. I když vidím, že je to velmi dobrý příběh a docela svižně se odvíjí. Tempo psaní bylo spíše pomalé. Svět, ve kterém se příběh odehrával byl velmi dobře zpracovaný a nebyl chaotický. Celkově se mi příběh moc nelíbil a vůbec se mi nečetl dobře.

18.11.2021 2 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Kniha je kvalitně zpracovaná a má unikátní svět a příběh. Bohužel se mi moc nelibila, prostě mi moc nesedla a nebyla to kniha pro mě. Nicméně musím říct, že vidím proč se tato kniha někomu jinému může líbit.

31.10.2021 3 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Příběh se mi hodně líbil a byl velmi dobře vypointovaný. Styl psaní a vyprávění se mi moc líbil. Byl hodně čtivý a ubíhal svižným tempem. Nicméně musím říct, že některé linie příběhu nebyly podle mě pořádně zakončené.

08.10.2021 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Příběh se mi líbil. Bylo vidět, že autorka má téma a prostředí, o kterém psala nastudované. Styl psaní se četl snadno a byl konzistentní. Zvraty v ději byly dobře napsané a umístěné. Avšak u českého překladu věty někdy trochu nedávaly smysl.

28.09.2021 4 z 5

Jeskyně střelců Jeskyně střelců N. C. Marshal (p)

I když kniha stála za přečtení, tak se mi nelíbilo, že tu byla spousta zastaralých názorů a postojů. Příběh byl vypointovaný a dobře napsaný. Jeho jednotlivé části občas působily divně a tak trochu odpojeně. Zvraty v ději byly dobře napsané a celkem obstojně umístěné.

12.09.2021 3 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Tento komiks je excelentně zpracovaný a styl psaní a vyprávění je výborný. Příběh byl vypointovaný a velmi čtivý.

28.08.2021 5 z 5

Nebezpečný sýr: Dobrodružství v Holandsku Nebezpečný sýr: Dobrodružství v Holandsku Walt Disney

Byl to celkem milý příběh, který se četl velmi dobře. Příběh byl vypointovaný a velmi dobře napsaný, ale vadilo mi, že to Donald s tou žárlivostí přeháněl.

21.07.2021 3 z 5

Mizerná medicína Mizerná medicína Nick Arnold

Kniha stála za přečtení. Informace v ní byly podané skvělým a zábavným způsobem. I když mi občas přišlo, že autor trochu tlačí na pilu.

28.06.2021 4 z 5

Atuánské hrobky Atuánské hrobky Ursula K. Le Guin

Kniha se mi četla výborně a hodně se mi líbil styl psaní a vyprávění. Příběh byl velmi dobře vypointovaný a přišel mi o něco temnější než ten jaký byl v 1. díle.

21.06.2021 5 z 5